Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
BigBub
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Фев 20, 2014 12:25
Риболов: Морски, спининг, fly-fishing
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 47 пъти
Обратна връзка:

Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Мнение от BigBub »

Здравейте колеги!
Предстои ми доста интензивно пътуване със самолети и кораби по далечни и различни дестинации :tup:
Ще ми се въпреки лимитирания багаж да си взема един къс разглобяем спининг, макара и една-две кутии воблери. Искам всичко да е в куфара и да нямам разправии по летищата.. :oops:

Някой има ли идея в момента на пазара дали има подобна пръчка, която все пак да не е съвсем 'ultra light' и да не ултра хай в цената :mrgreen: ?

Примерно 2,4м с акция на кастинг 15-45 и в 4-5 части с дължина 50-60см в разглобен вид?? :roll:

На предното пътуване що риби видях и все си виках-Що нямам едно мънинко спинингче, че като хвана оная метрова риба дето се мандахерца на кея на Хонолулу и да се видя в чудо :) :) :fish15:

Благодаря за всякакви подксазки :tup:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Мнение от Д-р Флекс »

Виж в електронния магазин на Vidrax: марките Berkeley, Abu Garcia, и, (мисля, но не съм сигурен) Shakespeare, които те внасят, имат травъл спининг пръчки.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Мнение от sleepwalker »

Абу Гарсия имат травъл вариант на Вендета (ако не се лъжа). Преди месец и нещо я пипнах в магазин в Пловдив. Дължина 2.10, три части, продава се с тубос. Тестът беше 5-20 или от сорта, бърз строй, стегната, но и малко тромава, но все пак снадките са повече, няма как. Около 70-80 лева струваше. Като цяло добри впечатления ми остави.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Мнение от rangel_bac »

Аз имам Лазер Травълър на 2,40 - 5-25
http://www.filstar.com/bg/3594/Lazer.Traveller/

Не е идеален вариант по ред причини, но не е и за изхвърляне. Може да се сложи макара между 260 и 300 грама. Има приятно усещане в ръка, удобна при мятане на примамки в целия тестови диапазон.
Работната част от въдицата се вади от дръжката и така се пести от дължина в извънработно положение.
Да не забравяме тубосчето, с което върви, доста удобно и добре защитено.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Мнение от pux »

:) Имам слабост към травъл-спининги и смея да твърдя, че в Бг няма особено голям избор.
Ето ти едно предложение с параметри близки до заявените от теб. Би трябвало да пристигне в рамките на 7-10 дни след поръчката. В еBay има и други варианти, стига да се поразтърси човек.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Мнение от Д-р Флекс »

Пукс, пише, че е карпов прът... Ти някога пробвал ли си да заметнеш изкуствена примамка с карпов прът? :D

PS: четох, четох, че можел безпроблемно да се справи и с малки пъстървички, ама... карпов прът? :D
Pale rider
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Окт 17, 2015 13:48
Риболов: Spin Head
дал Браво: 57 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Мнение от Pale rider »

Серт бе Серт! Ей го на тука- http://fishingnia.com/management/index. ... uct_id=246

Акции и дължини бол - ако трябваше да избирам сега бих отнесъл 1.80 м на 2-10 акция.
П.С. Провери размерите за ръчен багаж на авиокомпанията- да не платиш за да речем едни 30 евро за спортни стоки и да се обезсмисли носенето на прът по летищата.

:fish15:
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Мнение от pux »

Д-р Флекс написа:Пукс, пише, че е карпов прът...
:lol: :lol: :lol: Пише и други работи, стига да има кой да чете :wink:.
Ти шарани ловил ли си? С прът 2.40 и тест 10-40? Айде малко по-сериозно :wink:.
М/у другото не видях някой друг да предлага нещо на колегата, като дължина и тест.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Мнение от Д-р Флекс »

О, да, пише. Много неща, вкл. взаимоизключващи се. Има също и снимки. Е, само с четене не винаги се получава, трябва и ... практика с coarse-пръти. Видя ли дръжката, водачите, преброи ли ги (водачите) на този "спинингов" 8-ft прът? Аз не бих рискувал с него за спининг.

ПП някъде да пише материала, от който е направен, и общото тегло на пръта? Това е всъщност най-интересната част, не дължината и обявената "акция" :D
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Мнение от pux »

:lol: :lol: :lol: Както казах, няма кой да чете!
Това е сайта на производителя. Тами има И шарански пръти, които запчват някъде от 10 фута и нагоре! За въпросният прът такова нещо не се споменава :wink:.
Аватар
BigBub
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Фев 20, 2014 12:25
Риболов: Морски, спининг, fly-fishing
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 47 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Мнение от BigBub »

Голямо благодарско за подсказките!! Много ценен материал за размисъл ми дадохте!!! Тези дни ще огледам нещата които се предлагат в Бургас и дано ги има да ги пипна.. :fish15:
Честно казано, не съм привърженик на телескопичните спининги...за мен е несериозно. За зарган става, но за нещо повече просто няма как. Все пак благодаря за тези предложения.. :tup:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Мнение от Д-р Флекс »

Рих, не се напрягай, човече...
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Мнение от quietriot »

Аз бих си взел шимано аерокаст на 3 части, по около 80 см е парчето , ако ти се дават 300+ лв , но е уникална пръчка и няма никакъв компромис, вземаш 2,40 (10-30) и си свиркаш.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5820
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1774 пъти

Re: Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Мнение от баш майстора »

Това също не изглежда лош валиант за парите си - Silstar Techno flex Travel Spinning rod
http://www.silstar.eu/main/wp-content/u ... -SPIN1.pdf
По нашите магазини едва ли го има, но може да се поръча от СпортсДирект и за седмица-две е тук. ;)
http://bg.sportsdirect.com/silstar-tech ... e=94217803

п.п. Примерно тези хубавци твърдят, че могат да я доставят в началото на октомври. ;)
http://www.sportihobi.com/silstar-techn ... -rod-black
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
BigBub
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Фев 20, 2014 12:25
Риболов: Морски, спининг, fly-fishing
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 47 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за травъл спининг (air friendly)

Мнение от BigBub »

Shimano aerocast наистина си заслужава..само че дали наистина е 80см в сгънат вид. Не знам откъде ги мерят, но някои от пръчките ми не са точната дължина ,а с до 10тина см по-дълги. Не знам - има някакъв техен стандарт.

Силстар-а изглежда добре - 2,40 обаче е леко твърда и ще е трудна за леки примамки. A aз оня ден получих поредната пратка от Sport Direct - семейния чувал с маратонки и обувки. Пратките идват за седмица максимум... :) Ще кажа на жената, че заменям поредните буйки за пръчка :fish15:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”