Препоръчайте ми силикони,моля

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Plamenkro
Мнения: 323
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 18:47
Риболов: Спининг
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 14 пъти

Препоръчайте ми силикони,моля

Мнение от Plamenkro »

Здравейте колеги,понеже съм начинаещ със силиконите и всякаквите монтажи ще ми бъде от полза всяко едно мнение,та мисълта ми е харесал съм си да си взема Orka моделите shad,marmaid,oscar ,другото lucky john tioga понеже чувам много добри отзиви от тях,Fish up u-shad e ясен,Pontoon 21 awaruna ,но проблемът с тях е че във Shop-fishing tackle няма наличности почти никакви става въпрос за 2.5" и 3",ако някой знае и на бройка от къде да си взема ще ми е от много голяма полза,fiiish black minnow съм поръчал вече,другото което са монтажите от обикновенни джиг глави до чебурашки с офсетки,препоръчайте и монтажи каквито ползвате вие и сте доволни,също така от къде да си намеря дадените силикони например orka от fishingzone няма наличности почти,риболовът ще е предимно на костур и бяла,пръчката ми е с тест 2-14 както и една със 7-28.Предложения за цветове също ще са от полза.Бюджет 100-120 лева,благодаря предварително на всички отзовали се,мисля че темата ще е полезна и на други,ИЗВИНЯВАМ СЕ ЧЕ ПИСАХ ТОЛКОВА МНОГО.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Препоръчайте ми силикони,моля

Мнение от Iso »

Plamenkro написа:Здравейте колеги,понеже съм начинаещ със силиконите и всякаквите монтажи ще ми бъде от полза всяко едно мнение,та мисълта ми е харесал съм си да си взема Orka моделите shad,marmaid,oscar ,другото lucky john tioga понеже чувам много добри отзиви от тях,Fish up u-shad e ясен,Pontoon 21 awaruna ,но проблемът с тях е че във Shop-fishing tackle няма наличности почти никакви става въпрос за 2.5" и 3",ако някой знае и на бройка от къде да си взема ще ми е от много голяма полза,fiiish black minnow съм поръчал вече,другото което са монтажите от обикновенни джиг глави до чебурашки с офсетки,препоръчайте и монтажи каквито ползвате вие и сте доволни,също така от къде да си намеря дадените силикони например orka от fishingzone няма наличности почти,риболовът ще е предимно на костур и бяла,пръчката ми е с тест 2-14 както и една със 7-28.Предложения за цветове също ще са от полза.Бюджет 100-120 лева,благодаря предварително на всички отзовали се,мисля че темата ще е полезна и на други,ИЗВИНЯВАМ СЕ ЧЕ ПИСАХ ТОЛКОВА МНОГО.
Така поставен въпросът ми звучи като въпроса на блондинка, която се колебае колко големи силиконови цици да си направи.
Колега, не хвърляй 100лв. за метод на риболов, който не знаеш дали ще ти допадне. Най-напред определи каква риба ще ловиш, с какви такъми, на кой водоем и при какви условия и чак тогава определи какви тежести, куки и силикони ще са ти необходими. Според мен първоначално похарчи едни 10-15лв. и виж дали този метод на риболов е твоя. След което реши дали си струва да инвестираш и в какво за по-нататъшното удоволствие от риболова с меки примамки.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Plamenkro
Мнения: 323
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 18:47
Риболов: Спининг
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Препоръчайте ми силикони,моля

Мнение от Plamenkro »

Iso написа:
Plamenkro написа:Здравейте колеги,понеже съм начинаещ със силиконите и всякаквите монтажи ще ми бъде от полза всяко едно мнение,та мисълта ми е харесал съм си да си взема Orka моделите shad,marmaid,oscar ,другото lucky john tioga понеже чувам много добри отзиви от тях,Fish up u-shad e ясен,Pontoon 21 awaruna ,но проблемът с тях е че във Shop-fishing tackle няма наличности почти никакви става въпрос за 2.5" и 3",ако някой знае и на бройка от къде да си взема ще ми е от много голяма полза,fiiish black minnow съм поръчал вече,другото което са монтажите от обикновенни джиг глави до чебурашки с офсетки,препоръчайте и монтажи каквито ползвате вие и сте доволни,също така от къде да си намеря дадените силикони например orka от fishingzone няма наличности почти,риболовът ще е предимно на костур и бяла,пръчката ми е с тест 2-14 както и една със 7-28.Предложения за цветове също ще са от полза.Бюджет 100-120 лева,благодаря предварително на всички отзовали се,мисля че темата ще е полезна и на други,ИЗВИНЯВАМ СЕ ЧЕ ПИСАХ ТОЛКОВА МНОГО.
Така поставен въпросът ми звучи като въпроса на блондинка, която се колебае колко големи силиконови цици да си направи.
Колега, не хвърляй 100лв. за метод на риболов, който не знаеш дали ще ти допадне. Най-напред определи каква риба ще ловиш, с какви такъми, на кой водоем и при какви условия и чак тогава определи какви тежести, куки и силикони ще са ти необходими. Според мен първоначално похарчи едни 10-15лв. и виж дали този метод на риболов е твоя. След което реши дали си струва да инвестираш и в какво за по-нататъшното удоволствие от риболова с меки примамки.
Колега под начинещ имах предвид ,че съм ловил 2 сезона не много интензивно на силикони риболовът много ми допада,затова и питам,основните риби са костури,бели риби и квото друго се хване,такъмите съм написал,с времето ще е през студения период от годината,благодаря и за твоя отговор!
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Препоръчайте ми силикони,моля

Мнение от Welsmeister »

Здрасти колега!
Не всичко зависи от силикона и успехът може да ти донесе съвсем различен силикон на различно място време етс.
Но пък искаш да чуеш нещо конкретно, нали?
Ами пробвай с изброените от теб. На мен лично Орка шад тайл са ми любими, с бирения и сребристия цвят, 10 см. Това за бяла риба основно на язовир, но не само - доказано!
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Препоръчайте ми силикони,моля

Мнение от vinil »

Shop-fishing tackle предлага и силиконови примамки на Crazy fish
Конкретно модели Polaris, който се предлага в 4 мисля размера, Tipsy, Vibro worm, Nano minnow, и т.н. за мен са доста сполучливи. Цвят ме мога да препоръчам, но обърни внимание, че има такива които са с UV.
А в момента са и на доста добри цени......
Plamenkro
Мнения: 323
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 18:47
Риболов: Спининг
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Препоръчайте ми силикони,моля

Мнение от Plamenkro »

vinil написа:Shop-fishing tackle предлага и силиконови примамки на Crazy fish
Конкретно модели Polaris, който се предлага в 4 мисля размера, Tipsy, Vibro worm, Nano minnow, и т.н. за мен са доста сполучливи. Цвят ме мога да препоръчам, но обърни внимание, че има такива които са с UV.
А в момента са и на доста добри цени......
Благодаря колега :wink:
Pale rider
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Окт 17, 2015 13:48
Риболов: Spin Head
дал Браво: 57 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Препоръчайте ми силикони,моля

Мнение от Pale rider »

Колега според мен трябва да тръгнеш точно наобратно в джиг риболова. Не откъм примамки. И най-голямото китайско дърво презентирано подходящо може да ти донесе десетки риби.
Степенувам по важност по мое виждане джиг линията :

1. Пръчката !!! - Без хубава стегната пръчка с чувствителност си за никъде - нито ще подсечеш твърдата джука на бялата както трябва нито да я контролираш при ваденето нито ще усетиш капризните й удари. За костура също важи като е с една степен по-агресивен при кълването.
2. Влакно - тънко, здраво влакно и добър флорокарбонов повод.
3. Макарата - всяка размер 2000, 3000 в зависимост от баланса с пръта.
4. Монтаж на линията- според релефа , дъното и още 100 неща- по тази точка има изписани 3 тона във форума кой за къде е подходящ.
5. Проводка - от класическа степенчата руска до американски стил с повдигане на пръта. И двата работят на различни места в различни условия- импровизация му е майката.
6. Примамки - няма марка панацея- има особености на релефа, цветове според дневната светлина, храна във водоема на хищника и прочие фактори. Фиша много ловял - да ама не на всички водоеми и не при всички условия. Силокона е разход в джига - неиминуемо късаш по 5-6 на излета / от брега - в лодка е съвсем друга бира/. Не си втълпявай - тоя работи оня не работи. Всичко работи ако го презентираш както трябва и най-важното вярваш в примамката.

Всичко по-горе са мои разсъждения - ти си вади изводите вече къде какво трябва да промениш по линията и кое е важно.

:fish15:
Plamenkro
Мнения: 323
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 18:47
Риболов: Спининг
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Препоръчайте ми силикони,моля

Мнение от Plamenkro »

Pale rider написа:Колега според мен трябва да тръгнеш точно наобратно в джиг риболова. Не откъм примамки. И най-голямото китайско дърво презентирано подходящо може да ти донесе десетки риби.
Степенувам по важност по мое виждане джиг линията :

1. Пръчката !!! - Без хубава стегната пръчка с чувствителност си за никъде - нито ще подсечеш твърдата джука на бялата както трябва нито да я контролираш при ваденето нито ще усетиш капризните й удари. За костура също важи като е с една степен по-агресивен при кълването.
2. Влакно - тънко, здраво влакно и добър флорокарбонов повод.
3. Макарата - всяка размер 2000, 3000 в зависимост от баланса с пръта.
4. Монтаж на линията- според релефа , дъното и още 100 неща- по тази точка има изписани 3 тона във форума кой за къде е подходящ.
5. Проводка - от класическа степенчата руска до американски стил с повдигане на пръта. И двата работят на различни места в различни условия- импровизация му е майката.
6. Примамки - няма марка панацея- има особености на релефа, цветове според дневната светлина, храна във водоема на хищника и прочие фактори. Фиша много ловял - да ама не на всички водоеми и не при всички условия. Силокона е разход в джига - неиминуемо късаш по 5-6 на излета / от брега - в лодка е съвсем друга бира/. Не си втълпявай - тоя работи оня не работи. Всичко работи ако го презентираш както трябва и най-важното вярваш в примамката.

Всичко по-горе са мои разсъждения - ти си вади изводите вече къде какво трябва да промениш по линията и кое е важно.

:fish15:
На това му се казва отговор,благодаря много колега!
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Препоръчайте ми силикони,моля

Мнение от Iso »

Plamenkro написа:Колега под начинещ имах предвид ,че съм ловил 2 сезона не много интензивно на силикони риболовът много ми допада,затова и питам,основните риби са костури,бели риби и квото друго се хване,такъмите съм написал,с времето ще е през студения период от годината,благодаря и за твоя отговор!
Колега, не се сърди. Всички са били начинаещи в т.ч. и аз. За разлика от воблерите и блесните, които може да се каже, че имат самостоятелна игра, за силиконовите примамки това не важи в такава степен. Активните силиконови примамки се доближават до воблерите и блесните с възможността си да провокират рибата. Пасивната риба е необходимо да се провокира от риболовеца независимо каква примамка ползва. Мнението ми се отнася преди всичко за микроджига, където примамките са слабо активни и основно пасивни.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”