Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
sp1nfish3r
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юли 08, 2015 21:59
Риболов: Спинингов риболов

Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Мнение от sp1nfish3r »

Седя си тука, пък си мисля :shock: Е ли е възможно такова чудо или не. Не съм пипал такава палка и ми е чудно, ще става ли да речем със ML, М пръчка да си джигвам за бяла и щука. И ще може ли да понесе напъна по порядъчен начин.... :fish15: :shock: :roll:
Мисля си за едно Major Craft -че.... 8)
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Мнение от sestrata »

Ще се справи доста по-добре от въдица за salmon-steelhead, с каквито джигват доста колеги. :) Мнението ми е на база Major Craft SKYROAD SKR-B862ML.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1961
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Мнение от yuri todorov »

Определено да, има "такова чудо" и доста хлебец в такива "мисли"...... :wink:

Имам Tailwalk Vivid 86ML-Wind с който успешно ловя, както в морето така и на джиК и др. по водоемите.

:)


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


sp1nfish3r
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юли 08, 2015 21:59
Риболов: Спинингов риболов

Re: Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Мнение от sp1nfish3r »

Ха такааа...толкова ми трябваше. :D :lol:
Колега sestrata и аз заглеждам този модел, като малко се замислям, като гледам тази Regular акция.
Чудех се дали да взема MC Dodger 802M или въпросния Skyroad 862ML....., но ти наклони везните към Skyroad-a.
Колега yuri как се представят въпросните wind модели при работа с воблери и понасят ли им такива малко над посочения диапазон, понеже гледам, че грамажите са занижени спрямо чистите seabass-ови пръти. :?
Благодаря Ви за мненията! :tup:
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1961
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Мнение от yuri todorov »

В същност, грамажите не са занижени а са посочени за примамкиte, които се ползват при Winding методa на риболов, които е вид джиг-инг.
С воблери, пръчката се държи добре и уверено, но не до размера на горния си тест, който е 35 гр., а до към 28-30 грама. Зависи от воблера!
С по-тежки от 28-30 грама воблери усещам че се претоварва и не изхвърля добре и на дистанция.
Хвърлял съм и 35 грамови воблери, но не е добре,....... нито за въдицата, нито за самия риболов.
Цикади, джиг, кастмастери, тейл-спинери и др. си поема плътно до 35, че дори и леко над 35 може.

:)


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Мнение от didaka »

Здравей!

Изгледай клипа, виж поведението на типична уинд въдица и мисля, че ще получиш отговор за въдицата, която търсиш.., а Юри е написал останалото..
Поздрави!
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Мнение от Владимир »

Ползвам от 7години- Tenryu Swat Wind ,това е сиибас пръчка за Лаврак,регулар,пръчката е перфектна за джиг.Ползвал съм и Мейджър Крафт,пак със същото предназначение,същото ми е мнението и за нея.Огледах в един клип на Мида Къмпани,държанието на Мейджър Крафт Доджър 7.9Н,идеална е за твоите цели,мисля е с цена 12000рубли.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Мнение от empar »

Визирайки риболова на бяла риба, по мои наблюдения, от водоемите, които посещавам е така. :wink:
Най-вероятно правя изключение, но може и да е поради липсата на опит или ред други обстоятелства.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Мнение от Владимир »

empar написа:Визирайки риболова на бяла риба, по мои наблюдения, от водоемите, които посещавам е така. :wink:
Най-вероятно правя изключение, но може и да е поради липсата на опит или ред други обстоятелства.
Пробвай на стъмване,тогава бялата се храни около брега,това лятото,за друг сезон,нямам наблюдения.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Мнение от bai ves »

Аз ловях с. Сий бас прът мога да кажа, че предпочитам средната нотка..... леки, тежки примамки се мятат елементарно. Вадене на риби със смазка......чаровен строй.
sp1nfish3r
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юли 08, 2015 21:59
Риболов: Спинингов риболов

Re: Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Мнение от sp1nfish3r »

Много Ви благодаря за мненията колеги. Наистина сте полезни. И didaka, който изкочи с това клипче изби рибата....не го бях гледал...., а аз съм изгледал бая. :wink: За сега клоня към MC Skyroad 862ML и може би ще взема нея. :fish15:
sp1nfish3r
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юли 08, 2015 21:59
Риболов: Спинингов риболов

Re: Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Мнение от sp1nfish3r »

bai ves написа:Аз ловях с. Сий бас прът мога да кажа, че предпочитам средната нотка..... леки, тежки примамки се мятат елементарно. Вадене на риби със смазка......чаровен строй.
Хахаха bai ves какво ще рече "средна нотка" и "вадене на риба със смазка" :roll: :oops:
P.s. съжалявам за личното, ама пиша от телефона и цъкнах грешното коПче. :D
sp1nfish3r
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юли 08, 2015 21:59
Риболов: Спинингов риболов

Re: Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Мнение от sp1nfish3r »

Владимир написа:Ползвам от 7години- Tenryu Swat Wind ,това е сиибас пръчка за Лаврак,регулар,пръчката е перфектна за джиг.Ползвал съм и Мейджър Крафт,пак със същото предназначение,същото ми е мнението и за нея.Огледах в един клип на Мида Къмпани,държанието на Мейджър Крафт Доджър 7.9Н,идеална е за твоите цели,мисля е с цена 12000рубли.
Колега много те моля, ако можеш да се сетиш с кой wind модел и каква акция си ловил, че гледам MC Skyroad 832M/W ама тази акция до 21гр.... :? :(
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Мнение от Владимир »

sp1nfish3r написа:
Владимир написа:Ползвам от 7години- Tenryu Swat Wind ,това е сиибас пръчка за Лаврак,регулар,пръчката е перфектна за джиг.Ползвал съм и Мейджър Крафт,пак със същото предназначение,същото ми е мнението и за нея.Огледах в един клип на Мида Къмпани,държанието на Мейджър Крафт Доджър 7.9Н,идеална е за твоите цели,мисля е с цена 12000рубли.
Колега много те моля, ако можеш да се сетиш с кой wind модел и каква акция си ловил, че гледам MC Skyroad 832M/W ама тази акция до 21гр.... :? :(
CRK-862MW
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Със Seabass-ова пръчка по наще водоеми ?!?

Мнение от za4o75 »

Колега,сибасовите пръчки могат да бъдат много различни ...,някои може да са подходящи ,други не(мисля си, че производителите са ги класифицирали така понеже лаврака е основната цел на въдиците им за морски риболов покриващи теста 5-30гр. примерно и дължини 2,4-2,9м.,а не че имат определен строй и акция!Това ми звучи ,като "пръчка за воблери"...,за мен такова нещо няма(корено различни въдици трябват например за джеркбейт миноли ...и за шалоу рънери)!Съгласен съм обаче,че почти всички читави LRF пръчки са подходящи за риболов на костур(и не само).Напоследък се появиха и пръчкита за HRF(хард рок фишинг)....,които са с подходящи тестове и за риболов на бяла риба....,някои обаче са доста мощни и не е особено комфортно по плитки места(предназначени са за риболов със силикони на по-дълбоко в близост до брега),предполагам ще вършат работа за риболов от лодка.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”