GAD Chaser или Tailwalk Backhoo

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
xsxboy
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 09, 2015 13:55
Риболов: шарански
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 3 пъти

GAD Chaser или Tailwalk Backhoo

Мнение от xsxboy »

Колеги искам да попитам има ли сред вас някой който да притежава или е притежавал и 2те пръчки и да сподели коя според него е по чувствителна
Колебая се между
Tailwal S702ML
или някой от разновидностите на Гада като:
CRS712ULXF, CRS712LF, CRS732LXF

и 2-те марки са в един ценови клас, но въпроса е коя е по по-най :). Предназначението ще е за костур от брега
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: GAD Chaser или Tailwalk Backhoo

Мнение от Владимир »

xsxboy написа:Колеги искам да попитам има ли сред вас някой който да притежава или е притежавал и 2те пръчки и да сподели коя според него е по чувствителна
Колебая се между
Tailwal S702ML
или някой от разновидностите на Гада като:
CRS712ULXF, CRS712LF, CRS732LXF

и 2-те марки са в един ценови клас, но въпроса е коя е по по-най :). Предназначението ще е за костур от брега
Без да съм притежавал МЛта на Тайуолк,смятам,че е мощна за целите ти,няма и общо с останалите от списъка.Избирай лайт до към 10гр или УЛ,ако се очакра да ловиш ,главно риби до около 200гр в крайбрежието.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
sarmata69
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 0:18
Риболов: риболов от лодка
получил Браво: 32 пъти

Re: GAD Chaser или Tailwalk Backhoo

Мнение от sarmata69 »

Здравей,
Имам риболови с GAD Chaser и пръчката се държи супер относно чувствителност.
много чува нещата и се усеща всяко едно камъче като лесно можеш да разграничиш кълването и да засечеш.
пръчката е лека и трябва да се балансира с лека макара. 712ULXF test 1,8-8 дължина 213 см. или 215 см. може и да бъркам дължината
е пръчката за костур прекрасно усещане по време на вадене на бяла над килограм на мен ми пасва много добре за лов със силикон.
За другите пръчки нямам мнение.
Поздрави, :tup:
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: GAD Chaser или Tailwalk Backhoo

Мнение от don_misho »

Имам Tailwalk S702ML и Chaser CRS712MMF . И двете пръчки са с много хубави стегнати бланки и отлична чувствителност, но сякаш Чейсъра е малко-по качествената от двете. А иначе Тайлуолка е добър избор има достатъчно добра чувствителност и добър ресурс. Удоволствие е да се ловят както дребни кефали и костури ,така и распери и сомове по 5-6 килограма,справя се безпроблемно.Имай в предвид обаче,че Tailwalk S702ML го дават около 2-11гр. реално е някъде около 3-15гр. Както и това,че се балансира добре с макара около 240-250гр. Аз лично съм много доволен и от двете!В твоя случай обаче ще е по-добре да си вземеш S632L,ако не ти пречи че е по-къса обаче , а при Чейсъра ще ти върши работа Chaser 712ULXF.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: GAD Chaser или Tailwalk Backhoo

Мнение от bat.galin »

Filstat Black Shadow, 6'6'' UL
Това е въдицата която търсиш, колега, другото е куртоазия.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: GAD Chaser или Tailwalk Backhoo

Мнение от vinil »

Tailwalk не съм нито имал, нито пипал - затова и нищо немога кажа за нея. Но с Chaser 712ULXF ловя от мисля 4 години. И не че нямам или имал и други спинингови пръчки, но в 90% от излетите си, ползвам именно нея. И от лодка и от брега. Основно за костур и бяла, + щуки до килограм. Относно чуствителността.....няма почукване, кълване или каквото и да е там, на костур, което да не може да се усети от тази бланка. Да, ловил съм с по-чуствителни такива, разликата е, че с "високите" модели се "чува" по-звънко, по-чисто кълването. Определено е по-приятно, но пак казвам - за мен, няма костур който да е пипнал примамката и да не го "чуя".
Все пак, костура не мисля че е рибата с много лекото и плахо кълване, а даже напротив. Разбира се, изключения и случки всякакви, но вярвам си говорим за нормални условия и ситуации.
Друг е въпроса със строя. Определено това е X-FAST модел. На мен това ми допада - на други не. Работи най-приятно за мен, в диапазона 4-5-6 гр.
С 3 гр. глава и брейд #0.6 нещата не са много на място. Но смятам, че причината е в дебелината на влакното. И въпреки това, комбинацията работи - проверено е.....В смисъл, че с така спретната линия, и се чуват и се ловят и костури по 10-тина см.
Ловил съм и с една от следващите които си цитирал, но не съм убеден коя точно дали LF или XLF, но......тя ми се видя доста колеста. Освен това леко по-високия тест по примамки в случая за мен е излишен. Определено за костури не виждам смисъла от толкова "силова" за моите разбирания въдица. Все пак, трябва да си доставяме и някакво удоволствие от "борбата" с рибата, а вярвай - не ми се е случвало и да си помисля, че видиш, ли ей тоя костур сега няма да мога да го извадя, щото ми е слаба въдицата....няма такъв филм просто. Да не говоря, че имам и сулки над 2 кг с нея, толстолоб ок.4-5кг, щуките отделно ...и тъй !
:tup:
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: GAD Chaser или Tailwalk Backhoo

Мнение от blgmspt »

xsxboy, воблери ще хвърляш ли или само ще джигваш?
xsxboy
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 09, 2015 13:55
Риболов: шарански
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: GAD Chaser или Tailwalk Backhoo

Мнение от xsxboy »

blgmspt написа:xsxboy, воблери ще хвърляш ли или само ще джигваш?
80% джиг и 20% воблер аз за това гледам и CRS712ULXF защото е ExFast и си мисля че с него ще е що годе прилично
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: GAD Chaser или Tailwalk Backhoo

Мнение от blgmspt »

xsxboy написа:
blgmspt написа:xsxboy, воблери ще хвърляш ли или само ще джигваш?
80% джиг и 20% воблер аз за това гледам и CRS712ULXF защото е ExFast и си мисля че с него ще е що годе прилично
Това щях да кажа!
Аз ползвах CRS712LF и бях много доволен. Ползвах го на 80% воблери и за дропшот 20% и се справяше превъзходно, със страхотна чувствителност, като предполагам CRS712ULXF, а защо не и CRS732LXF ще са малко по чувствителни и идеално ще ти паснат.
Относно разликата между двете марки (в момента имам backhoo 63l), моето неангажиращо никому мнение е че гада е по-добре изработен, чувства се по-добре и удобно в ръката и чува една идея по-добре! Пак казвам мнението ми е субективно!!!
xsxboy
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 09, 2015 13:55
Риболов: шарански
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: GAD Chaser или Tailwalk Backhoo

Мнение от xsxboy »

Благодаря много на всички. Решението е взето и сега ще чакаме внос и дано Дядо Коледа(такъми и чалъми :) ) да ме зарадва
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: GAD Chaser или Tailwalk Backhoo

Мнение от Владимир »

Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”