Проблем с воблери Мария

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Проблем с воблери Мария

Мнение от Милен Динков »

Здравейте, купих си от един колега две Марии Дуплекс 65мм 18 грама - по 13 лева бройката. Днес ги пробвах и установих, че не искат да се движат. :( :( Въртяха се като ненормални или изкачаха над водата. Имам усещането, че задната част на воблера е по-тежка, което не позволява на воблера да се "забие" във водата, а само да изкача отгоре.
Не ме е яд за парите ни най-малко, просто от много време исках да имам такъв модел воблери, а сега те не стават за нищо. Не са менте, поне на вид не изглеждат да са. По сайтовете много съм ги гледал и не вярвам да са бледо копие на оригинала.

Но за втори път Мария ме разочароват, а трети път няма да има!

Някой имал ли е или има такъв модел? При вас какво е положението?
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Проблем с воблери Мария

Мнение от za4o75 »

Здравек колега!И двата размера(18 и 31 гр.) "дуплекс" са воблери за много бързи проводки,просто на бавен ход не се разиграват.При нас предимно се използваха за риболов на тоновидовете.
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Проблем с воблери Мария

Мнение от Милен Динков »

Много благодаря за отговора. :tup:
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Проблем с воблери Мария

Мнение от karaburov »

Миленски,казах ти,че ще ти трябва бърза макара,ти не та не ;) :!: :!: :!:
Имах малката и хванах риби на нея,но остана на едно дърво..... Имам и голямата,нямам още риби на нея но я пазя за специални случай,знам,че ще хване.
Задължително е да ги има човек по Дунава,тва чудо "лети" та се не вижда и можеш да стреляш от далеко ,мнителните риби.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Проблем с воблери Мария

Мнение от za4o75 »

"чудото" лети благодарение на теглото си и малкия размер, и не се отличава с някакви особени кастингови качества!
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Проблем с воблери Мария

Мнение от karaburov »

za4o75 написа:лети благодарение на теглото си и малкия размер, и не се отличава с някакви особени кастингови качества!
Разни хора, разни разсъждения!
Както ти не можеш да ме убедиш в обратното,така и аз теб в тва,че лети!
Може и да има по "летящи" но не може човек да има и пробва всичко.....имам и сръбски "трепач" за распери който със същото тегло, лети повече,но е доста по различен като форма с една тройка и доста по не уловист.Да вметна само,че воблерите за който Милен писа,са така да се каже вече мой ;)
Кой,колко,как и защо тепърва ще се разбере идното лято :D
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Проблем с воблери Мария

Мнение от fisherman »

Дуплекса си е много хубав воблер,но силата му не са места с течение.Za4o освен ,,тоновидовете",на по-бавна проводка лови и групери /след като го оставиш да потъне разбира се/.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Проблем с воблери Мария

Мнение от tommy12 »

Ако това е проблема за което си мисля, взимаш клещи и с тях внимателно по малко кривиш ринга, ако ако ти бие на ляво ринга го кривиш на дясно, и обратното.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Проблем с воблери Мария

Мнение от za4o75 »

fisherman написа:Дуплекса си е много хубав воблер,но силата му не са места с течение.Za4o освен ,,тоновидовете",на по-бавна проводка лови и групери /след като го оставиш да потъне разбира се/.
Той може и зайци да лови ,ако се мята по ливадите.......,предназначен е за друго обаче!
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Проблем с воблери Мария

Мнение от XEPO »

za4o75 написа:
fisherman написа:Дуплекса си е много хубав воблер,но силата му не са места с течение.Za4o освен ,,тоновидовете",на по-бавна проводка лови и групери /след като го оставиш да потъне разбира се/.
Той може и зайци да лови ,ако се мята по ливадите.......,предназначен е за друго обаче!
Силата на този воблер е далече не само от места с течение,а далече изобщо от места с вода.Понеже три години го ползвах по предназначение в гръцките морета и резултата беше нулев,с радост мога да съобщя,че през последните месеци на взаимното ни риболуване главно по ниско прелитащи ята пъдпъдъци и яребици воблера даде същите нулеви резултати.От съображение да не заблудя някой няма да споменавам за резултатността ми при улов на бозайници с Дублекса,но само ще вметна,че чисто морските цветове по ливадите не са толкова успешни.
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Проблем с воблери Мария

Мнение от karaburov »

Явно зимата си оказа влияние....
Колеги,да не говорите за различни воблери от Дуплекса? :roll:
На малкия,силата му е точно в течението! При кота около 4-ри метра,Дунава си има течение,не е квот да няма :lol: Рибите които извадих с него бяха изцяло срещу течението и пресичането му,като успя да хване няколко риби,докато не се озова на дървото.
Явно е,че някой някъде бърка.....
karaburov написа:WP_20160627_16_48_19_Pro_LI.jpgWP_20160627_17_10_03_Pro_LI (2).jpgWP_20160627_17_14_32_Pro_LI (2).jpg
Имало живот по реката....рибите взимаха в най големия пек, "удряха" като полудели,рибки под кило ме караха да подскачам и да държа здраво въдицата ,щот май си я харесаха и искаха да я вземат :D .Боят започна с Аспаруха,през Мария-та и накрая тая цикада ги накара да подлудеят до Н-та степен :D
Водата пада и се избистря,ше настане сеч,скоро :mrgreen:
...
WP_20160627_16_48_25_Pro_LI.jpg
WP_20160627_16_48_25_Pro_LI.jpg (95.17 KiB) Преглеждано 4638 пъти
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2530 пъти

Re: Проблем с воблери Мария

Мнение от Ilian70 »

karaburov написа:...докато не се озова на дървото...
А защо се оказа там? За чучулиги ли мяташе? :lol: :lol: :lol:
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Проблем с воблери Мария

Мнение от karaburov »

Ilian70 написа:
karaburov написа:...докато не се озова на дървото...
А защо се оказа там? За чучулиги ли мяташе? :lol: :lol: :lol:
Не,мятах на бетона за змии,ма не кълват пустите.....За тва почнах да целя разни летящи твари,па квот се хване :lol: :lol: :lol:
И за да не е само спам,днес пробвах воблерите на Милен!
Е вървят си перфектно с макара събираща дори 81см. с 95 или 99 ще кара расперите да откачат.В последно време половината мнения са лъжа в тоя форум! Убедих се вече.....или няма кво да се пише та си драскаме глупости.При ниво 365см на Дунава и хора знаещи мястото сами ще си направят изводите .Върви ли воблера в течение или не!?

https://www.youtube.com/watch?v=W5kShqG4M84&t=184s

:fish15:
nikko81
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 10:26
Риболов: спининг
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 161 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Проблем с воблери Мария

Мнение от nikko81 »

Мисля,че темата стана напълно безсмислена.Със сигурност воблерът лови при определни условия и в правилните ръце,но не е задължително да е успешен при всеки.Затова си има и раздел "КУПУВА-ПРОДАВА". :lol:
"Правила има написани! Основното неписано правило обаче е, Правилата да се прилагат избирателно!
Винаги има наши и ваши и такива, които ловят риба и други....."
yuri todorov
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Проблем с воблери Мария

Мнение от bat.galin »

Темата е достатъчно смислена, но предимно за колеги, които постигат успехи и трупат опит, учейки се от грешките си.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”