Щукариада 2017

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
gormanski
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Мар 24, 2006 20:41
Риболов: Спинингов риболов
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 22 пъти

Щукариада 2017

Мнение от gormanski »

Днес, в ранния следобяд, реших да направя първия си излет за тази календарна година. Избрах си рекичка, която и през най-студените дни не замръзва напълно. Реших първоначално да проверя места в горното течение на реката. Знаех, че реката държи кефали и щука, а преди 6-7 години по тези места успях да уловя и две незнайно откъде появили се американки. Снеговалежът беше започнал и това ми даваше надежда, че въпреки ниското ниво и бистрата вода, може да има някаква активност на хищници. На първото място, което реших да обловя, с първите две замятания на воблерчета, регистирах удар и откачане на дребно кефалче. След това изпробвах още няколко воблера и микроклатушки, но повече кълване от това място не последва. Колебаех се дали да не сляза километри по надолу по течението, където реката става по-голяма и има по-дълбоки вирове, но в крайна сметка реших да се кача още няколкостотин метра срещу течението. Има няколко сравнително по-дълбоки и чисти от водна растителност вирчета, които при последното ми посещение, в почивен ден, бяха изцяло окупирани от "ТАПАнари", с по 3-4 въдици на човек. Още на първия вир,с първото замятане последва удар и след 1-2 минути борба излезе това
DSC_0097.JPG
DSC_0097.JPG (237.03 KiB) Преглеждано 10127 пъти
Примамката беше микроклатушка "Forest Marshal Tournament" 1,5 гр, пръчка Palms Egeria Native акция 2.5-8 гр., макара Daiwa Luvias 2004, влакно Owner Broad 0.16 mm. До края на деня улових едно маломерно кефалче и имах два хубави удара на Salmo Hornet 4S, вероятно от щуки.
Пожелавам на всички колеги успешна риболовна година!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5821
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1772 пъти

Re: Щукариада 2017

Мнение от баш майстора »

Ехеее, Владко, курбан трябва да даваш! Тоя кОркодил е можел да те изяде. ;) Браво, чудесно начало на годината!
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
sv3tlio85
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 12, 2012 18:52
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Щукариада 2017

Мнение от sv3tlio85 »

Успях да закрия с прилична риба 58 см,удари на червен силикон 6 см,до 15 февруари вече може и все капо :fish15:
...
IMG_20170208_121955.jpg
IMG_20170208_121955.jpg (188.51 KiB) Преглеждано 9439 пъти
Spining and Fly Fishing
Stanislavck
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 15:14
Риболов: Spinning Master,Fly fishing amateur:)
Местоположение: Англия
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Щукариада 2017

Мнение от Stanislavck »

Ето и една риба от мен, хваната на 08/02/2017 на езеро в Англия. Хваната е на Mepps 5. Преди да я хвана опитвах на Rapala Husky Jerk Silver/Black 12cm, Savage Gear Jointed Pike 13cm, но никакъв резултат. Реших да пробвам и новият spinner който купих, а той е Mepps Aglia 7 Fire Tiger. Ha второто хвърляне закачих голяма щука, беше между 4-5 килограма. След 2-3 минути я докарах до брега, Mepps-a се беше закачил на върха на устата, направих грешката да влезна във водата за да хвана влакното и да я издърпам на брега и се откачи :oops: :lol: Надявам се другия път пак да я закача, но без бързане и да ви покажа и на вас! Успех :tup: :fish15:
...
16709505_1304062689633225_332910870_o.jpg
16709505_1304062689633225_332910870_o.jpg (77.26 KiB) Преглеждано 9250 пъти
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2017

Мнение от bulgarche-to »

След повече от месец, от както си взех нова въдица, успях да направя първия риболов с нея. Той бе на място, на което ще мога да ловя и през забраната, но тук подобни снимки не се толерират и ще бъдат публикувани едва след това. Бях се завърнал в 6 часа сутринта от международно пътуване като шофьор и директно в кревата. Ставане в 13 часа, в 14 вече съм на водоема, а преди 15 вече се отдавам на фотосесия. Температурата на въздуха е 1,1 градуса, докато на водата цели 4,5 градуса. Качвам снимки, без допълнителни излишни коментари:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ковната като по учебник:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ВИДЕО ОТ ПУСКАНЕТО
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2017

Мнение от bulgarche-to »

По време на забраната качваме ли снимки тук? А ако рибите са от частни водоеми? Ами ако са ударили на шаранджийски монтаж (ярко зелено протеиново топче с ананасов аромат)?

Изображение

Изображение
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1377 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Щукариада 2017

Мнение от Д-р Флекс »

Преди три години, есенно време, на аналогичен шаранджийски монтаж така удари на платен водоем край София рекордна щука над 12 кила, имаше и репортаж по бТВ... Явно не е случайност.
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2017

Мнение от bulgarche-to »

Никой още не ми се е скарал за риби през забраната, затова пак ще си позволя да кача снимки. Искам да уточня, че в "Правила във форума" не срещнах "забрана" или "размножителен период".

Хващам тази риба за трети път и то в деня в който реших да оставя силиконите. Фейсбук ми напомни за клипове от преди година, когато си ловях на воблери, реших че пак им е дошло времето. Голям зор видях с нейното вадене, тъй като се омота силно около влакното, като същевременно се и нарани. С нея извадих и стари горди с олова и куки. Не ми пукаше дали ще се откачи, докато не видях познатата муцуна. Разпознах я деформираната горна челюст. Същата я хващам за трети път в рамките на една година, на 20тина метра от втория път и в противоположния край на водоема от първоначалния улов. Качила е около 800 грама. Плува си обратно и се надявам някой ден да достигне размери, с които да се замисля искам ли да се сборим пак.

Изображение

Изображение

КЛИП от пускането
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Щукариада 2017

Мнение от Павел Иванов »

То не е и нужно да се описват такива неща във форумните правила . Все пак се има неква презумция , че щом форума е риболовен такъв от към спорт тип хоби а потребителите му могат да щракат на компУтеро , се да не са слабоумни !
Дори да е било на платено и да е направен опит за шега , то в случаят си е повече като провокация !!!
Аз лично като модератор на подфорума няма да толерирам подобни изцепки !
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2017

Мнение от bulgarche-to »

Павел Иванов написа:Дори да е било на платено и да е направен опит за шега , то в случаят си е повече като провокация !!!
Аз лично като модератор на подфорума няма да толерирам подобни изцепки !
Интересно, че се подлагат на съмнения думите ми. Не се шегувам, миналата година имаше някакви караници за риби в забраната (макар и платени). Провокация спрямо кого да бъде това? Кое по-точно може да бъде наречено изцепка и как няма да бъде толерирана? Надявам се на адекватни отговори, чрез разумен диалог, а не триене на мнения и по някое време бан. Субективното мнение е едно, правилата са друго, аз аз смятам се придържам към основните правила на форума ;)
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1377 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Щукариада 2017

Мнение от Д-р Флекс »

Пич, просто напиши в началото на поста си - "така и така, тази прекрасна риба е уловена на езерото еди-кое си, което е платен водоем, и т.н.", и никой дума няма да обели против геб, нито пък ти ще трябва да се обясняваш в три хиляди знака какво било....
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Щукариада 2017

Мнение от yuri todorov »

bulgarche-to написа: Интересно, че се подлагат на съмнения думите ми. Не се шегувам, миналата година имаше някакви караници за риби в забраната (макар и платени). Провокация спрямо кого да бъде това? Кое по-точно може да бъде наречено изцепка и как няма да бъде толерирана? Надявам се на адекватни отговори, чрез разумен диалог, а не триене на мнения и по някое време бан. Субективното мнение е едно, правилата са друго, аз аз смятам се придържам към основните правила на форума ;)
Колега, на кой свят живееш?!?
Нищо от това, което си споменал, не е чуждо на местния "интелект и манталитет" на субекта :?
Съвсем нормално е да те нахапят, нали ловиш риба! Има си хора за всичко! По скоро не очаквай, да се случи обратното!

Правила има написани! Основното неписано правило обаче е, Правилата да се прилагат избирателно!
Винаги има наши и ваши и такива, които ловят риба и други.....

:tup:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
баш майстора
Мнения: 5821
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1772 пъти

Re: Щукариада 2017

Мнение от баш майстора »

Д-р Флекс написа:против геб
Писането на гладно не е добра идея. Изял си едно ''р''. :fish6:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Barzaka
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Мар 11, 2017 18:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Щукариада 2017

Мнение от Barzaka »

yuri todorov написа:Колега, на кой свят живееш?!?
Нищо от това, което си споменал, не е чуждо на местния "интелект и манталитет" на субекта :?
Съвсем нормално е да те нахапят, нали ловиш риба! Има си хора за всичко! По скоро не очаквай, да се случи обратното!

Правила има написани! Основното неписано правило обаче е, Правилата да се прилагат избирателно!
Винаги има наши и ваши и такива, които ловят риба и други.....

:tup:
....Много точно написано!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Щукариада 2017

Мнение от Павел Иванов »

bulgarche-to написа:... Провокация спрямо кого да бъде това? ...Надявам се на адекватни отговори...
Андре , Доктора с Флекса , съвсем ясно и конкретно , респективно адекватно ти е отговорил вместо мен .
Не като Юри къде какво звездите му наговорят той да го приема за конкретика .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”