Filstar crystal spin дали става за джиг риболов

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Filstar crystal spin дали става за джиг риболов

Мнение от MapuaH »

yuri todorov написа:
MapuaH написа:.......ако трябва да е Шимано има предвид, че там, за да очакваш качество трябва да е поне Twin Power.
При по-евтините им макари има доста проблеми........
МарЯне,

Не съм съвсем съгласен....... за по-евтините им макари.........
Би ли споделил моля!
Имал ли си някога, Биомастър, Страдик, Ексенс или Ултегра ?
За колко време си ги имал и ползвал на спининг, и какви доста проблеми лично си имал със .. :?:

:tup:
Юрка, имам претенцийте да съм ползвал няколко от моделите им :)

Биомастър - купих един от Япония в периода на захождането ми в спининга. След седмица го продадох. Или съм попаднал на дефектен или просто си е такъв. От време на време ми притракваше като камион :)

Страдик - сменил съм около 10 най-малко. Както за плувкаджийски риболов и фидер, така и за кратко с един 2500 за спининг. От страдиците са перфектни само белите @принцеси@ от едното време със зазния аванс. Скоро изпуснах една на търг за много малко... беше чисто нова, никога неизползвана. Лових най-дълго с 4000 ФБ. Разтропа се много бързо от риболов на фидер. Появиха се луфтове къде ли не.

Ексейдж - 3 поредени със заден аванс. Ловено по седмица макс с тях на плувка. Смешна макара. Скърца отвсякъде :)

Техниум ФБ - две поредени с тропане. Купих ги от Калоян Белополски. След като върнах втората си взех Страдик и мирнах за определено време :)

Стела ФБ - 3 бр. Едната 4000 след 5 сменявания на лагера на ролката на бигела се отказах и я продадох. Втората 4000 имаше фабричен шум. 2500 беше чудесна, но си бях взел няколко дайви и я продадох.

Ексенс и Ултегра не съм имал.

Абе, може и да не е голям опитът ми с Шимано, но за мен съм си направил изводите.
Шимано има или имаше един много гаден проблем, поне за мен. Обръщането на скобата не беше възможно при всяко положение и това много ме дразнеше. Може пък да идва от главата ми, знае ли човек :)

Относно Ванкиш - много ме заинтригува какво написа и скоро съм решил да го пробвам в някой магазин. Любопитно ми е как върти, наистина. Ако е толкова добър, то съм решил да дам втори шанс на Шимано :) Ако пък и във времето се докаже още по-добре.

Поздрави :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Filstar crystal spin дали става за джиг риболов

Мнение от bat.galin »

...От два сезона и до момента за хард спининг усилено и безжалостно експлоатирам плиткошпулен "Рарениум"...
Колега, само на мен ли ми се струва, че е за смяна на аватара ? ;)
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Filstar crystal spin дали става за джиг риболов

Мнение от yuri todorov »

MapuaH написа:
yuri todorov написа: Юрка, имам претенцийте да съм ползвал няколко от моделите им :)

Биомастър - купих един от Япония в периода на захождането ми в спининга. След седмица го продадох...................................
.........Абе, може и да не е голям опитът ми с Шимано, но за мен съм си направил изводите.
Шимано има или имаше един много гаден проблем, поне за мен. Обръщането на скобата не беше възможно при всяко положение и това много ме дразнеше. Може пък да идва от главата ми, знае ли човек :)

Относно Ванкиш - много ме заинтригува какво написа и скоро съм решил да го пробвам в някой магазин. Любопитно ми е как върти, наистина. Ако е толкова добър, то съм решил да дам втори шанс на Шимано :) Ако пък и във времето се докаже още по-добре.

Поздрави :)
Мариане, :D

Благодаря за изчерпателния коментар!

Аз също имам претенциите, да съм ползвал и да ползвам, и в момента няколко, от генерациите преди 2011 год., производство за техния пазар и купувани от където трябва.
Както вече съм споделял неведнъж, на база опита ми с тях и няколко макари от други марки, мога само и единствено да адмирирам качеството им. Случвало ми се е да ловя и с няколко от по-новите модели, но все за кратко, ден-два.
Явно, до момента съм извадил голям късмет с Шиманата ! :wink:

От твоя коментар разбрах, че в същност, си имал само една макара която е JDM и която си ползвал всичко на всичко, няколко дни.
Различните ФБ-та не са това което са! Те имат генерални разлики с аналозите си по име за японския пазар. Моделите за плАвка, които изброяваш и на чиято база правиш генерални заключения, не са ми познати а и не за тях беше питането ми в същност.
Преди 2010-2011, моделите за вътрешния им пазар, тези за Америка и тези за останалия свят, са различни, с различни имена, визия, качество и на различни цени.
Сега като че ли са по уеднаквени, но пак имат някакво известно разминаване.
Такава диференциация и разминаване в същност има и с моделите и при други марки.

С две неща определено съм напълно съгласен!
За качествата на белите Страдици с преден аванс и за нагласянето на скобата при обръщане. Това е конструктивна особеност с която определено лесно се свиква и на мен поне, не прави никакво впечатление в последствие.

За най новия Ванкуиш, хубав е да, спретнат, на пръв поглед безупречен, но...... ще го видим.... :roll:
Само времето и употребата му във времето ще покажат, дали е за ....:D .... или.... :oops:.... !?!

Поздрави!
Последно промяна от yuri todorov на Сря Яну 25, 2017 15:27, променено общо 1 път.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Filstar crystal spin дали става за джиг риболов

Мнение от MapuaH »

Юри,

Напълно подкрепям написаното от теб :)

Поздрави!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Filstar crystal spin дали става за джиг риболов

Мнение от Мунчо »

yuri todorov написа:...
Само времето и употребата му във времето ще покажат, дали е за ....:D .... или.... :oops:.... !?!

...
Има си хас в процеса на екслплоатация да излезе, че нали... или... баси...!?! :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: Filstar crystal spin дали става за джиг риболов

Мнение от superficiq »

Какъв е строя на въпросната въдица, че ми стана интересно?
bogidar
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2015 23:25
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 64 пъти

Re: Filstar crystal spin дали става за джиг риболов

Мнение от bogidar »

Пръчката е много стегната. Говоря за 7'6'' M.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”