предизвестено капо

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
sarmata69
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 0:18
Риболов: риболов от лодка
получил Браво: 32 пъти

предизвестено капо

Мнение от sarmata69 »

Два месеца не бяхме ходили на риболов това влияе много на психическото състояние на някои хора :shock:
Преди няколко дни си бяхме измислили мотива дори и да е лошо времето.Аз си бях взел пръчката от ремонт и трябваше спешно да се пробва :D Митко пък имаше ново Кроа което трябваше да видим дали може да води силикони или да го връщаме в магазина.Петьо каза че няма да ни остави сами в неделя да се мотаме в това време и ще дойде да ни наблюдава.След късното неделно кафе.........
DSC_0228.JPG
DSC_0228.JPG (104.4 KiB) Преглеждано 5144 пъти
Митето сглобява
DSC_0207.JPG
DSC_0207.JPG (168.33 KiB) Преглеждано 5144 пъти
Смяна на места и примамки
DSC_0208.JPG
DSC_0208.JPG (191.62 KiB) Преглеждано 5144 пъти
DSC_0209.JPG
DSC_0209.JPG (201.69 KiB) Преглеждано 5144 пъти
Моя Милост
DSC_0220.JPG
DSC_0220.JPG (83.5 KiB) Преглеждано 5144 пъти
не липсваха и други ентусиасти на които леда попречи
DSC_0215.JPG
DSC_0215.JPG (120.79 KiB) Преглеждано 5144 пъти
DSC_0219.JPG
DSC_0219.JPG (98.27 KiB) Преглеждано 5144 пъти
Селфи за спомен
DSC_0227.JPG
DSC_0227.JPG (94.64 KiB) Преглеждано 5144 пъти
И завършваме с една красива гледка от язовира и надежда това да е първото и последно капо за годината :tup:
DSC_0210.JPG
DSC_0210.JPG (139.36 KiB) Преглеждано 5144 пъти
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: предизвестено капо

Мнение от Мунчо »

Бравос, палавници! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: предизвестено капо

Мнение от sleepwalker »

Вие да не сте мятали по леда, бре? :lol: Иначе браво за ентусиазма :tup:

П.С. С тоя темп, с който се топи леда, язовирът тъкмо ще готов за откриването на първи юни. :lol: :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: предизвестено капо

Мнение от aphala »

sarmata69 написа:....Мuитко пък имаше ново Кроа което трябваше да видим дали може да води силикони или да го връщаме в магазина....
Ще го бъде ли Кроато или ще поема обратно към магазина :D
Temperata fortuna optima.
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: предизвестено капо

Мнение от patter »

По леда мятахме само камъни. Успеха беше 50/50.

Имаше обаче едни ентусиасти, които се качиха с риб на леда. Докато правиха маневри да се върнат във водата се носеше звук приличащ на ниско прелитащ самолет.
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: предизвестено капо

Мнение от vinil »

aphala написа:
sarmata69 написа:....Мuитко пък имаше ново Кроа което трябваше да видим дали може да води силикони или да го връщаме в магазина....
Ще го бъде ли Кроато или ще поема обратно към магазина :D
А...не ми е минавало и през ум да се връщаме в магазина!
Без да съм натрупал достатъчно впечатления, ще кажа, че за момента добре се спогаждаме, но на тия години съм се научил, че не бива да се бърза с генералните изводи и трябва да се внимава, когато човек казва "Никога..." ;) Така че…..ко‘т тако‘а…
Даже, за разлика от общоприетото мнение, че това е най-ужасТната дръШка правена някога за въдица, ще спомена, че на мене па ми аресва, де*ба....Както Мучно, мъдро е казал "Един аресва попадията, а друг попа" та..... :lol:
Ей ги, как се спогаждат със едната макара

Изображение

Но.....абе нямаше да пиша, ама не моа се удържа.
Какво се оказа повратно за мен, в този изпълнен с изненади и разочарования ден ! (освен лошото време, което пак объркаха метеоролозите и зверския лед който бе учудващо много за всички)
‚начи, докa'т си меткам аз, балансирайки в/у едни камънаци и псувайки очакваната НЕактивност на костурите, нещо ме накара да погледна към "палавите" (думата е ключова в случая) както Мучно ги нарече, колеги, които бяха сякаш някак усамотени на ....щях да кажа "на другия бряг", но всъщност бяха на около 20 метра от мен.
Та гледам ги аз, Здравко (автора на темата) си бе хванал пръчката, а Петьо Вукадинов застанал плътно зад него, нещо му говори ли, обяснява ли ..!? – неразбрах (тук интуицията ме накара да запаметя кадъра в телефона си…)
Незнайно колко малко след това, пак погледнах и ....
О, УЖАСТ !!!!!
Здравко все така здраво се държеше за ...пръта…., но Петьо....ах, какво правеше Петьо !?!?
В това време, уважаваният от всички нас, Петър Вукадинов, старателно и някак доволно, си запасваше вече панталона, все така плътно застанал зад Здравко.....

Тук за мен риболова (ако така мога да нарека разходката до ледено Цонево) приключи...
Нещо сякаш се счупи в мен (ма добре, че не беше Legend Xtreem-a…)

В съзнанието ми за заредиха кадри, от евентуалното „приключение“ на момчетата, но не дадох воля на въображението си, т.к. на тия години вече, прекалените емоции, могат да са не толкова здравословни за мен.

Бях потресен, объркан и замислен !
Как се променят хората, дееба...
Но...пък съм чувал, че от мъжката любов, по-силна НЯМА !

До тук спирам с писането и оставям всичко на въображението на аудиторията, след като се видят и снимките.

Изображение


Изображение
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: предизвестено капо

Мнение от quietriot »

Вукаднов гледа напрегнато , което е в противовес на изпразнено , значи нищо крайно не са правили , я се угащвал , я е пикал от студ, а дръжката е мега яко грозна, но ти си ги харесваш тези безкалъфните отдавна..... :wink:
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: предизвестено капо

Мнение от vinil »

quietriot написа:......... нищо крайно не са правили ..
Незнам, незнам !!! Опазил ме Господ ! :lol: :lol:

Този модел на Кроа, е най-стегнатия от всичко тяхно до което съм се докосвал.
Не казвам, че това е непременно плюс за пръчката.
Но пък, че исках да е стегната - исках (не, че Чейзъра 712ULXF2 не е бил)
А относно ръкохватакта.....верно си ми харесва - чисто визулано, за комфорт някакъв още не мога да коментирам, т.к. ръцете ми бяха на кочан през цялото време.
Но в нас като съм я държал - ми е добре.
Абе да се отпушат тия костури, пък другото все някак ще се нагласи

...Само незнам ония двамата, като видят ко съм писал дали няма ме бият, ама..... :? :?
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: предизвестено капо

Мнение от sleepwalker »

Най-много да не те вземат за риба следващия път ;) :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: предизвестено капо

Мнение от vinil »

sleepwalker написа:Най-много да не те вземат за риба следващия път ;) :lol:
И да се забавляват необезпокоявани до насита, нали ! :lol:
sarmata69
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 0:18
Риболов: риболов от лодка
получил Браво: 32 пъти

Re: предизвестено капо

Мнение от sarmata69 »

sleepwalker написа:Най-много да не те вземат за риба следващия път ;) :lol:

Хах :lol:
Ма много се забавлявам с този Митко.
Колеги скоро очаквайте следната обява:
Риболовец на средна възраст леко плешив с няколко 2-ри места от турнири и състезания, ново кроа и счупена макара
търси колеги от форума с които да сподели риболовните си трепети през 2017 г. :tup: :lol:
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: предизвестено капо

Мнение от vinil »

sarmata69 написа:
sleepwalker написа:Най-много да не те вземат за риба следващия път ;) :lol:

Хах :lol:
Ма много се забавлявам с този Митко.
Колеги скоро очаквайте следната обява:
Риболовец на средна възраст леко плешив с няколко 2-ри места от турнири и състезания, ново кроа и счупена макара
търси колеги от форума с които да сподели риболовните си трепети през 2017 г. :tup: :lol:
:)
И аз тЪ обичам Бай Здравуне !!!!
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: предизвестено капо

Мнение от aphala »

vinil написа:
Даже, за разлика от общоприетото мнение, че това е най-ужасТната дръШка правена някога за въдица, ще спомена, че на мене па ми аресва, де*ба....
М даа, всичко е въпрос на вкус. Чисто естетически за мен дръжката беше далеч от идеала ми, но същевременно не съм изпитвал практически дискомфорт нито при захват, нито при замятане. Казвам го като човек откровено пристрастен към класическите, едноделни, съразмерни, коркови дръжки.
Бланката определено е много стегната и по екстра-фаст спрямо другите им xtra-fast-ове :)
Пръчката по моему е чудесно пособие, със своите предимства и недостатъци, разбира се.
Хубаво е че не прибързваш и си даваш достатъчно време, за натрупване на практически впечатления. :tup: Така човек може да открие своите си истини, а това в крайна сметка е най-ценното. Честита придобивка и със здраве да се ползва. :fish15:
П.с. Макарата хич не й седи лошо :)
Temperata fortuna optima.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: предизвестено капо

Мнение от sleepwalker »

sarmata69 написа:

Хах :lol:
Ма много се забавлявам с този Митко.
Колеги скоро очаквайте следната обява:
Риболовец на средна възраст леко плешив с няколко 2-ри места от турнири и състезания, ново кроа и счупена макара
търси колеги от форума с които да сподели риболовните си трепети през 2017 г. :tup: :lol:
Плачааааааа! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”