Съвет при избор на спининг въдица за щука

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
sarmata69
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 0:18
Риболов: риболов от лодка
получил Браво: 32 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от sarmata69 »

asn написа:Дайте идея за бюджетна макара за двуметрова щукарка с тегло 150гр. - примамките са от 10 до 20гр.
Здравей,
Ползвам макара ATC Valiant SW 3000 като макарата ми допадна много вече втора година се справя отлично с големи и малки рибета.
Макарката струва около 230лв и си заслужава парите освен това става и за морски риболов имам няколко риболова на солена вода
и не съм забелязал да има проблеми.Според мен може би трябва да е една идея по голяма за щука размер 4000.Ползвам я за бяла риба и за щука.
Поздрави
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от gele kapaciteto »

Брато - ходи си вземи една Окума Трио 40-ка и си свиркай ,........
Мисля че и в момента са по 99 кинта в Капитан Кук .
http://www.captainhook-shop.com/bg/Spin ... 7c155.html
:tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
todor bakalov
Мнения: 273
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 19:20
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от todor bakalov »

И между другото окума трио е пълен боклук,отварях една и палеца на бигела е от пластмаса за кофички от кафе.Беше износен непоправимо за доста кратко.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от kontev »

todor bakalov написа:И между другото окума трио е пълен боклук,отварях една и палеца на бигела е от пластмаса за кофички от кафе.Беше износен непоправимо за доста кратко.
Що да е боклук, за риболов на тапа става, вероятно колегата черпи опит от там :lol:

Доколкото за Катаната - на всички е ясно, че това е един от най-боклучавите модели на Шимано, който предполагам го е препоръчал некой магазинер, а не спинингист от този форум.... Шимано почва от 300лв нагоре, а Дайва даже от повече...

За евтина макара за щука - Рьоби Заубер или Екция, няма по-добро за малко пари на нашия пазар. И не почвайте сега с глупостите, че еди кой си имал Рьоби и сгънало, да, тва са бюджетни макари, понякога се скапват и всичко тва е в реда на нещата :!:
todor bakalov
Мнения: 273
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 19:20
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от todor bakalov »

Ами фен съм на дайва ,но рьоби за парите си няма аналог.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от Павел Иванов »

Тъй , поосвежих малце темата :D

Като цяло самата тема за да бъде ползвана по същество някоЙ трябваше да отговори на питанките поставени от TONICHA и Iso , без такъв отговор темата би се превърнала именно в това в което се превърна !!!

Та тъй , надявам се , че в перспектива няма да тормозите лУбимият Ви моРдератор да Ви моРдерира !

Радвам се , че ме разбрахте :D

пп - геУе , напомняш на бегъл последовател , на бивше форумно величие , бивш собственик на "Евроком" и пр. бивш , Жорето Гоцов . Той определено имаше и има много повече дим некъде си от теб , но като цяло и при него ищаха да се чувства боКче му донесе единствено това да е бивш на много места . Та какво искам да ти кажа ?!? Сложил съм ти предупреждение . Прочети го и най-вече го разбери !

пп1 - Владе , не се чувствай длъжен да отговаряш на всяко обръщение към теб директно във форума , от край време има опция ЛС :idea:

Та тъй :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от gele kapaciteto »

Та по същество :
Окума CX Spin 10/35 - 2.40м
Моски 15; 20 гр + Джърк 40 гр - никви ядове , на ТАПА не остана време да я пробвам.
Свежа снимка от Неделното утро
20170611_102733.jpg
20170611_102733.jpg (90.66 KiB) Преглеждано 5529 пъти
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от Владимир »

Пп.Имах ATC и мога да кажа,че освен аванса,останалото ми хареса в макарата!3000размер е с дълбока шпула и достатъчно мощна за МЛ-М риболов.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от kontev »

Моски 15; 20 гр + Джърк 40 гр - никви ядове
Не схващам това какво общо има с достойнствата на макарата? И 2-те са примамки без почти никакво съпротивление във водата и китайско макаре размер 500 от 8лв може да ги прибира успешно, особено при липса на течение.
Колегата по-горе изтъкна конкретен недостатък на модела, ти можеш ли да изтъкнеш конкретно предимство .
Аватар
bobopeli
Мнения: 464
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 885 пъти
получил Браво: 1467 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от bobopeli »

Връткал съм 3 Окуми :D една Lodestar години наред,за няколко месеца и едно Трио оплаквания от към здравина никакви,Единственото което не ми харесва в Окумките е малкият диаметър на шпулите.

По добре един Заубер :D
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от gele kapaciteto »

kontev написа:
Моски 15; 20 гр + Джърк 40 гр - никви ядове
Не схващам това какво общо има с достойнствата на макарата? И 2-те са примамки без почти никакво съпротивление във водата и китайско макаре размер 500 от 8лв може да ги прибира успешно, особено при липса на течение.
Колегата по-горе изтъкна конкретен недостатък на модела, ти можеш ли да изтъкнеш конкретно предимство или можеш само да се самоизтъкваш, както вече на всички стана ясно? В този ред на мисли, както Владо те е посъветвал, най-добре си направи лична тема да си гъделичкаш егото, по-добре ще бъде и за теб, и за всички останали :wink:
Бех писал " ПО СЪЩЕСТВО " :fish8: става въпрос за пръчката - НЕ СЕ ЧЕТЕ , и се пише по Инерция - !!!!!

Триото си струва 99-те лв. не че и аз не мога да меткам с китаец от 8 , но какво се случва когато имаме 8 срещу 8 - Майкта........родата ...да го е....пуууу ..... ИЗБЕГА :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Аз лично съм си закупил ( изкупил ) почти всички стари EPIX-и 2003 г. производство ( 80 лв ) , де що ги намерих по магазините - щом ги издевателствам по 10 г. без да се смазват и ремонтират !!!ЖЕЛЕЗНИ СА !!!
:tup:
Изображение
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
bobopeli
Мнения: 464
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 885 пъти
получил Браво: 1467 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от bobopeli »

Владимир написа: Карам по спомени,ако не ме лъжат,май ловиш основно на Л и УЛ?Там и с макара от 7лв,няма да имаш износване.А шпулите .....достатъчен показател,за много изводи.
Ходя доста за риба,защото реката ми е на 3 минути от къщи пеша :D Евтина макара (20-30 лева)се скапва бързо 30-тина риболова ако ще да е и нано-лайт :D
До излизането на Триото(включително) окумите бяха читави макари,сега как е не знам :D

Поздрави!
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от Владимир »

bobopeli написа:
Владимир написа: Карам по спомени,ако не ме лъжат,май ловиш основно на Л и УЛ?Там и с макара от 7лв,няма да имаш износване.А шпулите .....достатъчен показател,за много изводи.
Ходя доста за риба,защото реката ми е на 3 минути от къщи пеша :D Евтина макара (20-30 лева)се скапва бързо 30-тина риболова ако ще да е и нано-лайт :D
До излизането на Триото(включително) окумите бяха читави макари,сега как е не знам :D

Поздрави!
То за всички макари важи,това сцмоделите и качествата.Преди се правеха макари,сега т.шаци на рояци.....
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от gele kapaciteto »

За да няма съмнения в думите ми , Казал - Показал.

Двете в дясно 20-ка и 30-ка са Ню-Ню , ще им се наложи да поизчакат доста докато им дойде ред.
За сега само една 30-ка съм скапал , след 10г. нон-стоп въртене - без обслужване .
20170612_211328.jpg
20170612_211328.jpg (131.46 KiB) Преглеждано 5169 пъти
:tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от Павел Иванов »

Геуе , не преигравай ! Много народ , много макари е предобрил , това в различни аспекти на риболова , били спининг , били тролинг , били кво се сетиш . Както споменах , придържай се към темата , таман се опита да го направиш по-горе .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”