Полезен съвет за вадене на голяма тройка забита в ръката.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Полезен съвет за вадене на голяма тройка забита в ръката.

Мнение от tommy12 »

Здравейте, отдавна се каня да пусна това видео и все забравям. Интересното е че след като е хванал КВД голям басс в първият ден от състезанието, който и да е не би се отказал.
Куката в ръката му е 2/0 тройка.
Като цяло състезанието е много интересно, но това с куката може да се види в 5:06 минута.
tntcom
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 22:24
Местоположение: гр Русе
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Полезен съвет за вадене на голяма тройка забита в ръката.

Мнение от tntcom »

Не мога да гледам клипа от моя компютър, но тук един показва и обяснява как да вадим куки.

https://www.youtube.com/watch?v=zgfpsup ... =1&list=WL
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Полезен съвет за вадене на голяма тройка забита в ръката.

Мнение от empar »

Принципно това е начинът. Рязко, бързо и без човекът, в когото е забита куката да гледа. Само това с брейда не го разбрах. С клещите е далеч по-удобно и безопасно. Другата опция е, при възможност и терен за действие :mrgreen: да се дозабие кутата за да излезе жилото след контрата на друго място, да се смачка контрата, да се мине със запалката и обратното е лесно. За нещастие и двата варианта съм ги пробвал. :evil:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Полезен съвет за вадене на голяма тройка забита в ръката.

Мнение от babydoctor »

Това първото е единственият начин, казвам го като лекар и риболовец, който го е изпитал некоркократно, единият път почти в левия ми ташак. Е, тогава се наложи и да резна с ножчето малко кожа... Ама този е баси мазохиста, за какви ли пари го е направил? :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
czd
Мнения: 603
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Полезен съвет за вадене на голяма тройка забита в ръката.

Мнение от czd »

Вместо да вади куки от тялото си, някой пробвал ли е това:
tntcom
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 22:24
Местоположение: гр Русе
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Полезен съвет за вадене на голяма тройка забита в ръката.

Мнение от tntcom »

babydoctor написа:... Ама този е баси мазохиста, за какви ли пари го е направил? :D
Може и да е мазохист. Превъртях филма отначалото, защото ми обягна по изражението да е с психични отклонения. Мисля че просто има много опит и е обръгнал, или от любов към спорта.
Изглежда че филма е правен, за да бъде гледан от лекари. На мен ми е изключително трудно да гледам всичко пък било то и на екран на компа :shock:
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Полезен съвет за вадене на голяма тройка забита в ръката.

Мнение от empar »

В тези басови турнири се развъртат доста сериозни шестцифрени суми в долари + предметни награди, като лодки, пикапи и т.н., така че нищо особено мазохистично не виждам в това, което направи пича. Кой сериозен спортист не е играл поне веднъж контузен? Замислете се някой ритнитопковци в какво състояние излизат на терена и ги блъскат с обезболяващи инжекции и т.н. и направете паралел. ПичЪТ постъпи много мъжката, като не ревна да го водят по доктори, а супер хладнокръвно и бързо се окопити и се върна в играта!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Полезен съвет за вадене на голяма тройка забита в ръката.

Мнение от babydoctor »

Едно е да те сритат на терена или да се утрепеши със ските, друго е сам да си го причиниш. Това като стария виц за оня, дето си чукал ташаците с две тухли, щото му било много гот, когато не ги уцели... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Полезен съвет за вадене на голяма тройка забита в ръката.

Мнение от empar »

Е то сам си го причиняваш, но надали е нарочно, особено при залог от почти милион долара. :lol:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
izzi
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 23:24
Риболов: spining
дал Браво: 67 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Полезен съвет за вадене на голяма тройка забита в ръката.

Мнение от izzi »

Отиваш в спешно отделение. Там ти слагат упойка и махат куката. Трябва да се бие и инжекция против тетанос.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Полезен съвет за вадене на голяма тройка забита в ръката.

Мнение от Бат Стан »

izzi написа:Отиваш в спешно отделение. Там ти слагат упойка и махат куката. Трябва да се бие и инжекция против тетанос.
Трае точно 5 минути, от личен опит го знам.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”