Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от jazzmena »

Томи е абсолютно прав. "Плаваемост" сама по себе сине съществува. Тя зависи от свойствата на течността, в която плава тялото. Ето мисля лесно обяснение:

Според закона на Архимед, "На всяко тяло, потопено в течност (напълно или частично) действа вертикална сила с посока от долу нагоре и големина, равна на теглото на обема на изместената от него течност. Тази сила се нарича сила на Архимед или Архимедова сила."

Тоест ако изместената вода е с по-голяма плътност/тегло, то предмета ще плува по-добре.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от freeman.bg »

superficiq написа:Защо на сайта на търговеца не виждам да се предлагат въпросните примамки?
Не знам кой сайт гледаш, но със влизането ще ти извадят очите. Сайта го пише отстрани на кутийките на белия етикет, даже е вносител на Дуо. Ти да не гледаш жълтия на кутията ми за воблери. :D Не го споменавам защото да не прозвучи като реклама или антиреклама. Аз си пазарувам чат пат от там и съм си доволен, нямам никакви кахъри. Айде да приключваме темата, че май ще вземе да се извърти не накъдето трябва (когато имам проблем с търговци, се разбираме дирекшън по телефона или във техния сайт, а не във форуми).

ПС: Shallow runner е плитко газещ, а shallow rising е плитко издигащ се (каквото и да рече това). Може би когато е на плитко се издига, а като набере дълбочина си остава на място.
Воблерите са чук. Интересно ми беше как един модел в разлика от един сантиметър има толкова различно поведение. Тамън ще ми покрият повече ситуации :wink:
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от naso »

Значи, аз мисля така :D
Важното е каква бланка е боядисана и с какви тройки, и халкички е оборудвана.
След това, разбира се идва закона на Архимед :D :tup:
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от patter »

При гмуркачите има термин "граница на неутрална плаваемост" или нещо такова. Отнася се за определена дълбочина, след която започва потъване.
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от tommy12 »

naso написа:
freeman.bg написа: Обаче като се разчетох воблерите са SP, но са shallow rising. Ако не се бъркам в превода, това ще рече, че са бавно изплуващи.
По-скоро ще рече плитко газещ
Това, с плътноста на водата, много ме впечатли. По тая логика воблерът е неутрален само при определена температура на водата. Иначе става плуващ или потъващ :D
След 2 месеца пак го пробвай. Като се е затоплила водата, дано е станал неутрален вече :D
Ако имаш възможност го измери. Предполагам, че е 15,6 гр
Здравей, човек научава цял живот по нещо ново, ето по долу едно ревю Спро СП примамка като стигнеш до момента Suspending Auction прочети го внимателно.
Не само Спро и други производители като например Страйк Кинг описват на кутийките какви трябва да са условията на водата.

http://tackletour.com/reviewspromcstick110.html
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от naso »

tommy12 написа:
naso написа:
freeman.bg написа: Обаче като се разчетох воблерите са SP, но са shallow rising. Ако не се бъркам в превода, това ще рече, че са бавно изплуващи.
По-скоро ще рече плитко газещ
Това, с плътноста на водата, много ме впечатли. По тая логика воблерът е неутрален само при определена температура на водата. Иначе става плуващ или потъващ :D
След 2 месеца пак го пробвай. Като се е затоплила водата, дано е станал неутрален вече :D
Ако имаш възможност го измери. Предполагам, че е 15,6 гр
Здравей, човек научава цял живот по нещо ново, ето по долу едно ревю Спро СП примамка като стигнеш до момента Suspending Auction прочети го внимателно.
Не само Спро и други производители като например Страйк Кинг описват на кутийките какви трябва да са условията на водата.

http://tackletour.com/reviewspromcstick110.html
Пак много ме впечатли :lol:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от Д-р Флекс »

Тази тема верно ли още се търкаля? :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”