Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от freeman.bg »

Здравейте, купих си два воблера DUO Realis Jerkbait 100 и 110. И двата са SP, обаче 100-ка потъва, а 110-та изплува, нормално ли е това или съм попаднал на дефектен? То и играта няма нищо общо, 100-ка е доста агресивен, а 110-та го определям като по-бавен, но пак е с добра игра.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от Д-р Флекс »

Това, че играта на 100ката е различна от 110ката е нормално (зависи, колко различна...), но това, че 110ката изплува, не е нормално, особено ако си ги купил нови в оригинална опаковка. Иначе, това е първокачествена примамка за щука и лаврак.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от freeman.bg »

Нови са от сайт с добра репутация. Гледах ги на клипчета там пък и двете изплуват. Иначе играта на двата няма нищо общо. За сефте се захващам със щукарски примамки, и не мога да преценя. До дефект ли е, до ефект ли е?
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от sleepwalker »

Може да си попаднал на воблер с уникален фабричен дефект, който да му придаде нумизматична стойност, което да накара колекционерите да пощръклеят от завист и с тремор втора степен неистово да ти отправят оферти за закупуването му! Пък ако и го разловиш, може да му вдигнеш цената! ;) :lol: :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от Д-р Флекс »

Не се шашкай, лови си спокойно, това са супер воблери за щука и подобни хищници. Ако имаш желание да намалиш плавателността на воблерите, можеш да смениш халките и куките с по-тежки, това почти винаги решава проблема с изплаването.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от freeman.bg »

Не се шашкам, ами искам да знам как са нещата. За да мога да си изградя концепция, че до есента да е готов арсенала.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от Д-р Флекс »

Ти ако чакаш до есента ... :D
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от freeman.bg »

Ами днес се завлякох на гйола уж да хвана, ама май повече разучавах воблерите. Бях с един short bil, трите размера на squad minnow, и те двата на Duo. Мислех че няма как да съм капо, ама като започнах излета осъзнах, че няма как да не съм капо.
Есента нали е пиковия сезон и до тогава да се събере и изгради ясна концепция за арсенал. Пък Orbit 80 и 110, Megabass vision 110sp и др. дето съм ги намислил не се намират лесно.
Та да не се отклоняваме от темата. Почвам да се замислям и за една 120ка jerkbait, защото преди това си мислех, че е същия като 110.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от naso »

Ами изплува защото е плуващ :idea:
Той е с 0.6гр по-лек от неутралния
Ако си сигурен, че на кутията пише SP а не F, значи някъде е объркана опаковката.
Нищо не сменяй. Плуващия също става. Даже понякога върши по-добра работа :fish15:
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от tommy12 »

freeman.bg написа:Здравейте, купих си два воблера DUO Realis Jerkbait 100 и 110. И двата са SP, обаче 100-ка потъва, а 110-та изплува, нормално ли е това или съм попаднал на дефектен? То и играта няма нищо общо, 100-ка е доста агресивен, а 110-та го определям като по-бавен, но пак е с добра игра.
Здравей,роля играе температурата на водата и от там плътноста и, ако сега единият бавно изплува и ако водата е студена с затоплянето на водата и от там намаляването на плътноста на водата примамката ще стане SP дори даже бавно потъваща. Но съм виждал и обратният ефект. Mного често срещано при SP примаките.
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от patter »

Realis Jerkbait 100 го има и в плаващ вариант. Свържи се с търговеца да се уточните. Може да е станала грешка, може да е окаже нещо друго, но и при двата варианта трябва да го замени или да се разберете за някаква друга компенсация.
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от freeman.bg »

Изображение
Изображение
Ето малко снимки да се разясни, че и на кутийките и на самите воблери пише SP. Всички наблягат, че проблема е, че 110 изплува. Обаче като се разчетох воблерите са SP, но са shallow rising. Ако не се бъркам в превода, това ще рече, че са бавно изплуващи. Обаче 100 е доста потъващ, и все пак има много добра игра и се плъзга във водата без никакво съпротивление. Направо полудява и с най-малкото придърпване на въдицата.
Като цяло не съм споменал нищо за търговска некоректност или за искане на компенсации. То и на снимката се вижда от къде съм ги взел (на кутийките си пише) . Пазарувал съм от този сайт и ще продължа и за напред.
Просто питането ми беше към някой който лови с такива примамки да сподели така ли са, защото сефте се сблъсквам със джъркбайт воблери.
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от patter »

Изобщо не съм споменал за некоректност :-) Говорих за възможна грешка или някакъв дефект. От този ти пост е видно, че не е станала грешка и няма дефект.

DUO държат на качеството на своите продукти. Аз, като техен вносител за България съм твърдо убеден в това. Ето защо предложих да се свържеш с търговеца, за да се уточни какъв е и дали има проблем.


Сега две думи за неутралните "suspending" воблери, като не говоря за нито една конкретна марка.


Дали един воблер ще "зависва" на определена дълбочина зависи от много фактори. По-горе са споменати два от тях - температура и плътност на водата. Други важни фактори са размер и тегло на карабинката, наличие на повод (и вида му), дебелина и вид на линията и т.н.

Поне аз никога не съм срещал воблер, който да зависва там, където го оставиш. Какво имам предвид. Хвърляш леко дръпване, той слиза на 5см, пауза и той остава на тези 5см. След това няколко бързи намотки, той слиза на 50см, пауза и той си остава на тези 50см.

Винаги има изплуване или потъване, като примамката се "стреми" да достигне "неутралната" си дълбочина.


Та конкретно за твоите примамки - направил си добър избор. Това, че едната потъва (предполагам бавно), а другата изплува бавно не е проблем. Още веднъж това е "типично" поведение за съспендъри. Експериментирай смело с всякакви проводки - така ще извлечеш най-доброто от тях :-)
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от superficiq »

Защо на сайта на търговеца не виждам да се предлагат въпросните примамки?
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Въпрос за воблери DUO Realis Jerkbait.

Мнение от naso »

freeman.bg написа: Обаче като се разчетох воблерите са SP, но са shallow rising. Ако не се бъркам в превода, това ще рече, че са бавно изплуващи.
По-скоро ще рече плитко газещ
Това, с плътноста на водата, много ме впечатли. По тая логика воблерът е неутрален само при определена температура на водата. Иначе става плуващ или потъващ :D
След 2 месеца пак го пробвай. Като се е затоплила водата, дано е станал неутрален вече :D
Ако имаш възможност го измери. Предполагам, че е 15,6 гр
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”