Коя от двете за спининг от брега в Гърция

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
muharko
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Юли 08, 2016 18:00
Риболов: мухарски, спининг
получил Браво: 11 пъти

Коя от двете за спининг от брега в Гърция

Мнение от muharko »

Моля колеги, посъветвайте ме коя от двете пръчки да избера и вече на по пръчката ще избирам и примамките. Много обичам да туичвам. Предпочитам да ползвам повърхностни примамки и такива до 0,5-1 м. За първи път ще спинингувам на море, до сега съм ловил само на бомбарда. Ще ходя на Аспровалта средата на август. И така едната пръчка е Tailwalk Salty Shape Shore Stick на 2,51 с тест 7-35, а другата е Infinite SeaBass на 2,49 с тест 15-45.
Поздрави!
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Коя от двете за спининг от брега в Гърция

Мнение от blader2 »

Аз лично бих взел първата, тя така или иначе ми е в полезрението точно за тази цел, ако недай боже се случи нещо със сегашната въдица. Аз бих си взел и нещо по лайт с мен, оказа се че поне предната седмица основно ловях кокали/сафриди. Не че не хапят и 9см, но 5-7см воблери са по-подходящи. Та нещо лайт и малки воблери, пилкери или бомбарда с малък силикон може би би била добра идея. Не гарантирам улов, но се оказа, че с такава комбинация имах само едно капо от 5 дена, а предни години само на големи лятото доста капота.
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
suntsu
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 12:10
дал Браво: 2 пъти

Re: Коя от двете за спининг от брега в Гърция

Мнение от suntsu »

Можеш да погледнеш и това: Tailwalk Moonwalker Surf Titan KR 96M. Според мен е страхотна въдица за спиннинг на море. Туичва супер, мята добре, вади перфектно. За джиг ми идва малко глуха, сравнявам с lamiglas certified pro x86mts.
muharko
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Юли 08, 2016 18:00
Риболов: мухарски, спининг
получил Браво: 11 пъти

Re: Коя от двете за спининг от брега в Гърция

Мнение от muharko »

И мен по ме тегли към първата, но да чуя и други мнения пък било и за други пръчки, но да са до 130см в сгънато състояние. По отношение на по лайт такъм не съм мислил да взимам, но след като спасявя капото - взимам го. На кой риби казвате кокали?
Поздрави!
Page
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 21:30
дал Браво: 1 път

Re: Коя от двете за спининг от брега в Гърция

Мнение от Page »

Infinite SeaBass 2.49 15-45 е любимата ми въдица вече година.За мен няма никакви недостатъци.
muharko
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Юли 08, 2016 18:00
Риболов: мухарски, спининг
получил Браво: 11 пъти

Re: Коя от двете за спининг от брега в Гърция

Мнение от muharko »

Добре, за сега 1 на 1. Хайде, дайте още мнения. Благодаря на колегите които се изказаха.
Поздрави!
karabadjakov
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Дек 14, 2016 0:02
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Коя от двете за спининг от брега в Гърция

Мнение от karabadjakov »

Моя скромен опит доказа, че пръчката трябва да е 3 м. Не че 2,5 м няма да ти свърши работа. Марката не е от кой знае какво значение, стига да е поне среден клас. Аз лично имам shimano speed master.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”