Избор на въдица за джиг.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
zic1972
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 30, 2016 19:39
Риболов: спининг

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от zic1972 »

Чета и се чудя, как човек може да си избере въдица по мнение на колеги от форума. Избора на пръчка е строго индивидуален за конкретният риболовец и водоем! Друг е въпроса че универсална въдица няма,ако си решил наистина да практикуваш джиг риболов, ще ти трябват поне три. Прави ми впечатление че масово ти препоръчват Чейсър, а аз недоумявам как риболовец като Артьом Мишин може да им е рекламно лице, то такова дърво няма . Аз мисля, че без да сбъркаш в избора си, твоята работа няма да стане. Но така стоят нещата, проба-грешка. НЕ КАЗВАМ ДА КУПИШ но погледни тези пръчки, съотношение цена качество, едва ли ще намериш нещо по-добро,а и покриват изцяло твоите изисквания. В този ценови клас това е много добра въдица. https://shop.pirofire.com/?product=%D0% ... crazy-fish
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2530 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от Ilian70 »

zic1972 написа:Чета и се чудя, как човек може да си избере въдица по мнение на колеги от форума. Избора на пръчка е строго индивидуален за конкретният риболовец и водоем! Друг е въпроса че универсална въдица няма,ако си решил наистина да практикуваш джиг риболов, ще ти трябват поне три. Прави ми впечатление че масово ти препоръчват Чейсър, а аз недоумявам как риболовец като Артьом Мишин може да им е рекламно лице, то такова дърво няма . Аз мисля, че без да сбъркаш в избора си, твоята работа няма да стане. Но така стоят нещата, проба-грешка. НЕ КАЗВАМ ДА КУПИШ но погледни тези пръчки, съотношение цена качество, едва ли ще намериш нещо по-добро,а и покриват изцяло твоите изисквания. В този ценови клас това е много добра въдица. https://shop.pirofire.com/?product=%D0% ... crazy-fish
Колега, противоречиш си доста. Първо се чудиш, как човек избира по мнение нещо, накрая и ти даваш мнение. Освен това си от форума. :)
Изборът е строго индивидуален. Не мислиш ли, че все пак на някого може да му е допаднал въпросният Чейсър. Искам да отбележа, че аз не съм ловил с такава въдица и нямам мнение за качествата ѝ.
Съгласен съм, относно дефицита на универсалност при въдиците, но на един са му необходими три, на друг - поне шест (не се опитвам да спекулирам с бройката. Просто зависи какъв диапазон от техники и тежести ще се опиташ да покриеш). Артьом Мишин вече е алащисал и вероятно подбудите му не са чисто естетични и практични, а по-скоро комерсиални. Съгласен съм и с това, че грешки неминуемо ще има. Понякога даже са необходими. Ако не беше така, досега всички щяха да ловят със Светия Крой, да се свети името му!!! +
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
kolio gruncharov
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 18:38
дал Браво: 4 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от kolio gruncharov »

Колега, вече си взех Filstar sensor 240/ 9-22, много лека и стегната въдица. Остава да ми е и на късмет.
Благодаря Ви за разясненията и предложенията.
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от cekal »

zic1972 написа:Чета и се чудя, как човек може да си избере въдица по мнение на колеги от форума. Избора на пръчка е строго индивидуален за конкретният риболовец и водоем! Друг е въпроса че универсална въдица няма,ако си решил наистина да практикуваш джиг риболов, ще ти трябват поне три. Прави ми впечатление че масово ти препоръчват Чейсър, а аз недоумявам как риболовец като Артьом Мишин може да им е рекламно лице, то такова дърво няма . Аз мисля, че без да сбъркаш в избора си, твоята работа няма да стане. Но така стоят нещата, проба-грешка. НЕ КАЗВАМ ДА КУПИШ но погледни тези пръчки, съотношение цена качество, едва ли ще намериш нещо по-добро,а и покриват изцяло твоите изисквания. В този ценови клас това е много добра въдица. https://shop.pirofire.com/?product=%D0% ... crazy-fish
Една от пръчките ми е чейсър 2.51м. Не ми е съвсем ясно за какво дърво става въпрос.
zic1972
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 30, 2016 19:39
Риболов: спининг

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от zic1972 »

Не давам мнение, написах го ясно, Не да купи а да погледне, има разлика, за брой имам повече от три, а относно Чейсара, всеки да си лови с каквото иска. Почти не пиша по форумите, даже и сега почнах да съжалявам че съм дал писал, но ми стана криво че се препоръчват въдици които наистина не струват и на половината от цената на която се предлагат. Успешен сезон на всички и много слука !!
:tup:
Аватар
pikehunter
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Окт 01, 2014 14:52
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: Симеоновград/Хасково
дал Браво: 92 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от pikehunter »

Извинявам се, ако мястото на въпроса ми не е за тук. Може ли някой да помогне в търсенето на тази пръчка Storm discovery, с акция до 21гр. :)
Аватар
bobopeli
Мнения: 464
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 885 пъти
получил Браво: 1467 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от bobopeli »

zic1972 написа:Не давам мнение, написах го ясно, Не да купи а да погледне, има разлика, за брой имам повече от три, а относно Чейсара, всеки да си лови с каквото иска. Почти не пиша по форумите, даже и сега почнах да съжалявам че съм дал писал, но ми стана криво че се препоръчват въдици които наистина не струват и на половината от цената на която се предлагат. Успешен сезон на всички и много слука !!
:tup:
Мисля че съм ловил с 4 чейсъра,по типична ''джигарка'' рядко съм срещал,от чисто любопитство,кое му куца според теб ?
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от axel »

Цената,Бобо,цената.......колегата до известната степен има право.Доколкото успях да видя пръчката струва към 300лв.,а за тази сума могат да се купят доста класни пръчки с не-Алконитови водачи.........разбирам,че при нас пазара е много беден,но това не трябва да ставаза сметка на "бедния български риболовец".Като напълно излишно смятам е да се възхваляват прекалено много качествата на определени модели,което пък да рефлектира с несъмнено надутата им цена. :idea: :idea: :idea: ,но всеки нека да лови с каквото си харесва.
риболовът е само хоби!
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от мъро »

axel написа:Цената,Бобо,цената.......колегата до известната степен има право.Доколкото успях да видя пръчката струва към 300лв.,а за тази сума могат да се купят доста класни пръчки с не-Алконитови водачи.........разбирам,че при нас пазара е много беден,но това не трябва да ставаза сметка на "бедния български риболовец".Като напълно излишно смятам е да се възхваляват прекалено много качествата на определени модели,което пък да рефлектира с несъмнено надутата им цена. :idea: :idea: :idea: ,но всеки нека да лови с каквото си харесва.
Дай да ги видим тези класни пръчки.
Аватар
bobopeli
Мнения: 464
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 885 пъти
получил Браво: 1467 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от bobopeli »

axel написа:Цената,Бобо,цената.......колегата до известната степен има право.Доколкото успях да видя пръчката струва към 300лв.,а за тази сума могат да се купят доста класни пръчки ...........................................................................................
Пак ще попитам,кои са тия класни пръчки с далеч по атрактивна цена? Вярно че не следя пазара в последно време,ама пък да изтърва чак толкова много кадърни ''джиговици'' :roll:
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от axel »

Наскоро препоръчах една пръчка на колега:
https://www.youtube.com/watch?v=foat46n6FMU
Не,че много ми трябваше но си я поръчах ей така от интерес.Цената и беше 140лв,мога даже да снимам етикета,ако те интересува.Като изработка и фурнитура е много по-качествена от прочутите Черни сенки на Филистите,струващи над 200лв.За цена около 300лв.-Чейсър същата фирма представя много качествени модели,влез и ги виж.Моето лично мнение,е същото като на колегата за Чейсърите/пълно дърво/,но аз не смятам да налагам моите предпочитания,много колеги си ги харесват и сигурно има защо.Разбира се има много други фирми,предлагащи за същата цена по-качествени продукти,това,че липсва информация за тях,не ни оправдава,както не оправдава търговците слагащи прекалено големи надценки.Има си глобален пазар,има си интернет,какво друго му трябва на човек.
П.С.Бобо,гледай внимателно клипа и ми кажи дали с твоя Чейсър можеш да повториш теста на пръчицата,който прави колегата Александър! :idea: :idea:
риболовът е само хоби!
zic1972
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 30, 2016 19:39
Риболов: спининг

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от zic1972 »

Не искам да навлизам в ценови диапазон над 500лв, защото там има не една и две класни въдици, но ако се спрем на пръчки под тази цена, просто чейсъра ще остане доста назад в класацията. Може ли един Чейсър да се сравнява с примерно major craft, или пък един zetrix ambition?? В никакъв случай. Влезте в руски сайтове и вижте цената, не надвишава 150лв, как става на 300 в бг не знам. Затова казвам всеки да лови с каквото иска и каквото може да си позволи , но чак пък собственици на Чейсъри да изпадат в екстаз от това че притежават въпросните джиговици, ( доста посредствени според мен) че и да ги препоръчват на колеги , според мен не е колегиално !
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от quietriot »

DSC_0322.JPG
DSC_0322.JPG (166.56 KiB) Преглеждано 3064 пъти
zic1972 написа:............... Може ли един Чейсър да се сравнява с примерно major craft, или пък един zetrix ambition?? В никакъв случай. Влезте в руски сайтове и вижте цената, не надвишава 150лв, как става на 300 в бг не знам. ............
Да може , правят се в един и същи завод в Корея от едни и същи материали, каквото са поръчали руснаците в случая, затова и цената и е съпоставима около 300 лв.

Онагледявам два чейсъра седят до два мейджъра , открийте разликите , за качествата на чесъйрите , няма да навлизям в полемика , всеки си има право на избор и мнение ! За мен са ок не само за джиг, но за много други работи, имам май 3 или 4 кастингови.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от petur »

Може ли да конкретизирате,защо е” пълно дърво”, Чейсъра? Какво имате предвид? Питам защото това,което не се харесва на едни,се харесва на други.
Аз също съм гледал цените в руски и украински магазини, разбира се който мисли,че ще избегне ДДС,мито,доставка и разбира се печалбата на търговеца,може да ги поръча от там!
Давам пример: загледах пръчка в руски магазин,колега беше запитал-колко е до БГ, отговор -55 евро в твърд тубус. Пръчка -400лв+110лв.доставка и ако те спрат на митницата 15% мито,20% ДДС.и колко стана цената?
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от axel »

Написал съм,изрично,че става въпрос за моето лично мнение........просто използвам друг клас спинингови въдици.В ръцете на даден колега въдицата може да сътворява чудеса,то затова има и толкова марки произвеждащи пръчки,та всеки да лови с каквото му харесва.В нашите постове искам да кажа,че не става въпрос за качествата на въдицата,а за нейната цена в България,както и за възможни алтернативи на тази пръчка.
риболовът е само хоби!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”