Избор на въдица за джиг.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от petur »

Кое за Япония? Я пак....
За гъби
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Фев 11, 2017 8:39
Риболов: "мешана скара"
Местоположение: гр.Русе
получил Браво: 10 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от За гъби »

petur написа:Кое за Япония? Я пак....

https://www.segabg.com/hot/vliza-sila-s ... i-yaponiya

Може би тук има нещо по темата...
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от cekal »

axel написа:колега,щом това е "върха на сладоледа" за тебе добре,лови си........
Аз лично за тези пари пръчка с Алконитови водачи няма да си купя,мой приятел има такава пръчка,даде ми я да я тествам,не виждам кое точно заслужава тази надута цена пак повтарям,че това си е мое ЛИЧНО мнение.
Между другото започваме да си купуваме от Япония без мита,честито.
Колега, не съм даже и намекнал че чейсъра е връх на нещо си. Пръчката ми е 7 - 24, водя си я щукарка и с нея мятам общо взето рядко, че накъде и да се врътна все дребосък. По техническата част съм много зле, изобщо не знам какви са водачите и т.н. Но да вкарваш в графата "дърво" една въдица само защото се продава на надути според теб цени, е необективно. По тая логика Шимано за 600 долара е нe дърво, а неземно дърво.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от axel »

Когато искаш да ловиш с топ моделите на световноизвестна марка плащаш съпо,но възможнстта да сбъркаш с качество на изпълнение и материали е минимална.Когато говорим за чувствителност на една пръчка има голяма доза субективизъм,но важните критерии са високо процентно съдържание на въглерод и ниско съдържание на свързващи вещества/смоли/,възможно най-леки водачи,и подходящ строй и др.
риболовът е само хоби!
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от bobopeli »

axel написа:Когато искаш да ловиш с топ моделите на световноизвестна марка плащаш съпо,но възможнстта да сбъркаш с качество на изпълнение и материали е минимална.Когато говорим за чувствителност на една пръчка има голяма доза субективизъм,но важните критерии са високо процентно съдържание на въглерод и ниско съдържание на свързващи вещества/смоли/,възможно най-леки водачи,и подходящ строй и др.
Но възможността да ловиш пъстърви с лаврашка пръчка остава- така че и акъл си трябва :D
Има доста скъпи спининги и мухарки в които няма грам карбон :D
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от axel »

така си е,но тук става въпрос за джиговица.
риболовът е само хоби!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”