Избор на въдица за джиг.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от мъро »

Сяках ги заради това ама няма и 2 м.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 11&t=73321
Защото нямаше кой да ми обясни или покаже, ако имаше щеше да ми спести много време, нерви и най вече пари. И щях да скоча на това което ми е препоръчано, след това скочих на класна въдица, по преразказ и картинки. И само не можах да разбера що трябва да си чупи въдицата и какво е значението къде ще лови. Аз най големия костур съм го хванал на язовир тип локва. И тази дайва реално в кой диапазон работи? И много ми е интересно колко време ще ги дърпаш със стария ми вайпър, като целия комплект тежи половин кило.
П.С. вече незнам за кой път го споменаваш този вайпър, прати ми данни на лични да ти го подаря.
Аватар
Blackassy
Мнения: 129
Регистриран на: Сря Ное 22, 2017 22:53
Риболов: Спининг, тролинг, кльонк, морски риболов
Местоположение: Бургас
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 33 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от Blackassy »

Тук можеш да видиш въдица Tailwalk Dageki802mh въдицата е супер
А тук също уникална джиговица Pontoon 21 GAD Chaser с която си и троля от време на време когато ми трябва по фин такъм.
И двете въдици са страхотни!
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от cekal »

мъро написа:Сяках ги заради това ама няма и 2 м.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 11&t=73321
Защото нямаше кой да ми обясни или покаже, ако имаше щеше да ми спести много време, нерви и най вече пари.
Радвай се, че така се е получило. Сам да си отвориш очите, от това по-сладко има ли?
мъро написа: И само не можах да разбера що трябва да си чупи въдицата и какво е значението къде ще лови.
По принцип не трябва, но така ще се случи. А ти похвърляй някой ден от брега за костур или бяла, примерно на Пясъчник, после може пак да поговорим за значението.
мъро написа:И тази дайва реално в кой диапазон работи?
Работи прекрасно във всякакви диапазони. Колегата Пелцер те помоли да му препоръчаш въдица, ти се измъкна с някакви философски размисли. Аз му предложих нещо конкретно и ти веднага ме заяде, пък уж си фен на марката :wink:
мъро написа: И много ми е интересно колко време ще ги дърпаш със стария ми вайпър, като целия комплект тежи половин кило.
П.С. вече незнам за кой път го споменаваш този вайпър, прати ми данни на лични да ти го подаря.
Мога да ги дърпам от сутрин до вечер без проблем, само че с мои макара и влакно. Благодаря за предложението, но ще откажа подаръка. Не за друго, а защото първа джиг въдица би трябвало да се сложи в рамка, вместо да се подарява на смотан непознат. В бигфиш се предлага за 98 лв, колко за толкова мога да отделя средства.
Аватар
Blackassy
Мнения: 129
Регистриран на: Сря Ное 22, 2017 22:53
Риболов: Спининг, тролинг, кльонк, морски риболов
Местоположение: Бургас
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 33 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от Blackassy »

Абе колеги ако бюджета е по скромен колегата може да се насочи и към Filstar Red Shadow. Прекрасна въдица за парите си. Иначе да взема гада ако му СД дават 250лв или пък Black shadow. Тези двете нямат конкуренция по мнение за парите си естествено. А относно акцията не съм съгласен че трябва да се взима с ниска такава. От моят личен опит за сбогуване От брега на язовири ( там се гони кастинг и често духа вятър, дълбочина на местата ако е над 5м. Къде ще го чакаш да потъне тези от по 2-3 гр смешно е ) използвам супер често глави в диапазона 10-14 гр. И като се има предвид че и тялото на примамката тежи може да си правите сметка. И дължината ако е за такъв тип джиг риболов поне 2.40.
Но в крайна сметка съм забелязал че всеки пита и накрая си минава по собствения път с пробата и грешката. Колегата няма да се размине със закупуване само на една въдица и макара. Това съм сигурен, че всеки може да го потвърди. Айде успех с покупката и най важното е да си правим кефа .
Tosho
Мнения: 206
Регистриран на: Нед Ное 19, 2017 19:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 283 пъти
получил Браво: 176 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от Tosho »

Колеги, заимах се с Black shadow 2,44; 5-21.
Ами мн.е хубава въдицата, и е супер от брега ама все по-малко имам възможността да я позвам... досега само 3 пъти.
До миналата година позвах gad gancho 4-16. Наистина не е чак толкова чувствителна,но ходех поне 1 път седмично.
Та коя ли е по-добра...
Черната сянка така и не я ползвам, та май ще я женя...
Като идеш за риба не може да си тръгнеш преди да си хванал поне една.
Ако хванеш една - значи има поне още една.
Ако хванеш две - значи има много, така че стой и лови щото друг път може и да не хванеш...
Аватар
Blackassy
Мнения: 129
Регистриран на: Сря Ное 22, 2017 22:53
Риболов: Спининг, тролинг, кльонк, морски риболов
Местоположение: Бургас
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 33 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от Blackassy »

Аз си оставам потресен в добрия смисъл винаги когато ловя с chaser-a. Последно пак за тролинг го ползвах, само на него имаше удари. Голям кеф прави
mags1234
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Мар 25, 2015 21:12
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от mags1234 »

Ако ще е Филстарска що не е джигмастер.Те това не мога да разбера :tup:
krisha
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Мар 26, 2016 21:46
дал Браво: 1 път

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от krisha »

Здравейте,

Не знам дали са още актуални питанките на колегата, но какво ще кажете за Shimano Aernos 240cm 3-15g.
Мисля, че влиза и в бюджета, и в теста по тегло на примамки, и в чувствителността/акцията-fast, и дължина-оптимална за риболов от брега.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от Vid »

krisha написа:Здравейте,

Не знам дали са още актуални питанките на колегата, но какво ще кажете за Shimano Aernos 240cm 3-15g.
Мисля, че влиза и в бюджета, и в теста по тегло на примамки, и в чувствителността/акцията-fast, и дължина-оптимална за риболов от брега.
Защото Шимано и Дайва в най ниската ценова категория никой нормален риболовец не купува.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
krisha
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Мар 26, 2016 21:46
дал Браво: 1 път

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от krisha »

Не мисля, че Shimano Aernos 240cm 3-15g e в най-ниския ценови клас и качество съответно, но.... Явно аз не съм "нормален риболовец", колега "Vid", затова пък питам и търся мнения от колеги докосвали се до нея.
Ще се радвам все пак, ако споделите и от каква стойност нагоре, излизат от таз най ниска ценова категория въпросните марки?
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 479 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от 1608 »

Избора на въдица за джиг е строго индивидуален! ( водоем, място,риби)
Също така ми е интересно
, защо колегите питат за съвет, когато за всеки: дължина ,акция ,параметри , цена на въдицата и зад кормилното му устройство са различни...Човека може да бъде богат,беден,висок,нисък,бърз, бавен ,ориентиран, неориентиран,скован, техничен,анемичен,динамичен (всеки сам си определя такъма или рано или късно стига до него)
И на първо място ние сме Одушевени ,а въдиците Неодушевени предмети! ( кой ,кого командва и кой на кого дава живот?)
П.п. Прочетете значението на думите: Одушевен и Неодушевен( Благодаря)!
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от gele kapaciteto »

Хубави изказвания , но въдици бол ама няма кой да търси .
А разгледайте и другите модели но WFT
, па после да си говорим https://www.fishingtackle24.de/lng/en/f ... -spin.html
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
g.nikolaev
Мнения: 112
Регистриран на: Сря Май 31, 2017 16:39
Риболов: спининг
дал Браво: 191 пъти
получил Браво: 296 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от g.nikolaev »

А като ги разгледаме на картинка, за какво ще си говорим? Че са с уникална визия :roll:
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от gele kapaciteto »

g.nikolaev написа:А като ги разгледаме на картинка, за какво ще си говорим? Че са с уникална визия :roll:
Еми аз ловя с тях , и мога да кажа че не само на визия са уникални , а и в действителност .
А че в нашите форуми дискусията се свежда до 2-3 вида въдици и това е вярно , гледам и ТИ се напиняш да бегаш от "terra inkognita " с недомлъвките че Стария Вол си знае браздата .
Ако не си имал свиждане с дадената въдица , не давай мнения . :fish8:
За протокола , имам и Nano spin 7-28 , и Ghost rider 8-38 , та общо взето мнението е миродавно :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
g.nikolaev
Мнения: 112
Регистриран на: Сря Май 31, 2017 16:39
Риболов: спининг
дал Браво: 191 пъти
получил Браво: 296 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от g.nikolaev »

Еми като е мИродавно, напиши няколко изречения, кое ги прави толкова уникални откъм практически качества, :fish15:
за да се обогати дискусията в действителност. :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”