Избор на въдица за джиг.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Prangov
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 20:26
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 1 път

Избор на въдица за джиг.

Мнение от Prangov »

Здрвейте колеги,предстои да си закупя вадица която ще я използвам само за риболов с меки примамки на зтворените водоеми в страната и в повечето случаи от брега и мнго рядко(1-2 пъти за целият сезон в лодка).Изчотох доста в форума и сведох избора си до три въдици а именно
1. Филстар Блек Шадоу- единствената въдица която успях да видя на живо в Пловдивските магазини и доста хвалена от колегите в форума.
2. Гад Чеисър- за нея инфо имам само от колегите в форума и личен опит от две пръчки на Понтун само че от по-ниският клас. За нея само ме притеснява малко по малката и дължина която между другото реших да е 2,40м и тест 7-28 примерно.
И на последно място се загледах по пръчките на Ебису модел Перфект Джиг- за нея имам инфо само от колеги в форума които дискотират само микро джиговите въдици, но устанах с убеждението че са добри въдици.
Също така приемам и други предложения стига само да се побират в определения бюджет а именно 250лв. Благодаря предварително.
A_Mitov
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 11:12
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от A_Mitov »

Здрасти колега, от изброените съм имал филстара, според мен не е удачен вариант за джиг.
Във момента ползвам Tailwak Dageki 2,40M 3,5-24гр със нея направо ще броиш камъчетата по дъното :) малко е над бюджета ти, но е страхотна въдица и за от брега и за от лодка.
http://fishingzone.bg/product/805/vadit ... ageki.html
Има по къса дръжка което при джиг риболова за мен е голям бонус.
Аватар
toki4a
Мнения: 159
Регистриран на: Чет Авг 04, 2011 19:58
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от toki4a »

Имам Филстара вариант 2,59см. 5-21гр. от 2 години и противно на колегата преди мен мога да кажа, че е отлична джиговица! Но една и съща пръчка се усеща различно при няколко човека, зависи какви предпочитания има дадения роболовец. Аз я ползвам за примамки в диапазона от 5 - до 25 гр. като най-добра "чуваемост" има със 10-12 гр глава. Мога да кажа, че има само един минус - много са малки водачите (fuji са иначе) и при температури под нулата замръзват. За Чейсъра съм чувал само добри отзиви.
Добрият събеседник не само слуша, но и долива

www.starividri.com
Аватар
korni90
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 11:24
Риболов: Спининг
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от korni90 »

1 + за Дагеки доста добра въдица е,може да се използва много широк диапазон примамки т.е. търпи известно претоварване.
Our spinning club "Cherry team"
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от Владимир »

Пипал съм най-коравото Дагеки,мятах с него,за мен,това НЕ е джиговица.
Пробвай с Favorite :

http://fishingstore.bg/index.php?route= ... uct_id=333
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от bobopeli »

Ако намериш вземи Гад Чеисър,сянката също е добра.Аз ползвам за целта GAD Harrier HRS762MLXF като основната цел е костур и по рядко бели.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от Владимир »

Погледни и въдиците на :Sl Rods;Aiko
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от empar »

Аз давам +1 за Дагеки, във вариант 802М. При него също го има момента с малкия диаметър на водачите, което би мигло да създаде проблеми, при ниски температури. С едно хубаво 8нишково влакно в размер #1 ще се получи чудесна чувствителност. :tup:
Изпадат от време на време и втора ръка в обявите, така че може и да се влезе в рамките на бюджета.
Аз съм с 802МН и съжалявам, че не взех М варианта, за бели от бряг, но вече е пито и платено.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от petro_op »

Една от въдиците ми за сладководен джиг е Sportex Carboflex Turbo CT 2401 и съм много доволен.
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от EDM electronics »

Колеги, търся съвет за пръчка за джиг.
Никога не съм ловил на джиг, но реших да се пробвам и сега се чудя каква пръчка и макара е нужно да купя, да не преоткривам топлата вода.
Ловя от каяк и затова е най-добре дължината да е до 190 см /иначе трудно се оправя върха/, цяла, а и без друго ми се събира идеално в колата с тази транспортна дължина. Имало специални пръчки за джиг, кое им е специалното, с какво се различават от останалите /ми е интересно/?
Ще я ползвам за костур и бяла риба, така че не знам каква акция трябва да е пръчката и за какви глави или чебурашки, само предполагам до към 30-40 гр. И да лови риба пръчката, иначе не ми трябва! :D

Благодаря предварително! :tup:
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от sp0ki »

Здравей колега,

Аз последните години доста наблегнах на джиг риболова и в момента ми е любим. 90% от излетите ми са само риболов на джиг. :)
И аз като теб ходя за риба с каяк и за момента съм се спрял на 2 въдици за джиг (и не само ...):

Tailwalk Backhoo Rise S672ML (2.00m 1.8g - 10.6g). Ползвам я с примамки(глава+силикон) в диапазона 3/4 до 12/13 грама. Ползвам я предимно за костур, но съм ловил целенасочено и бели риби до 2 кг.

Tailwalk Dageki S722M (2.20m 3.5g - 24g). Ползвам я с примамки(глава+силикон) в диапазона 8/10 - 26/28 грама. Ходя с нея целенасочено само за бяла риба, но има опция да сложиш и по-малко силиконче/главинярче/каст матърче 4-6гр. за костур.

И двете не са едноделни и са по-дълги от посочения от теб размер, но според мен са идеални за риболов на джиг от каяка.
Надявам се, да съм ти бил полезен :)
Malibu Stealth 12
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от EDM electronics »

sp0ki написа:Здравей колега,

Tailwalk Dageki S722M (2.20m 3.5g - 24g).
Колега, тази пръчка /фирма/ ми я предложи и друг колега-каякар от форума и каза, че от евтините варианти била най-доброто и доста хора я ползвали с успех, каза: "много чувствителна бланка". Явно тая марка е насочена към пръчките за джиг. вероятно ще взема такава.

Все пак ми е интересно да науча каква е разликата между джиговата пръчка и обикновената, не мога да стоя в невидение или неразбиране?

Според мен, единствената разлика която открих спрямо другите пръчки е, че джиговите са свръхлеки и вероятно точно това ги прави по-чувствителни при дънния риболов. Едва ли е до мекия връх, защото такива пръчки бол.

Ако някой знае, да сподели?
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от cekal »

EDM electronics написа: Според мен, единствената разлика която открих спрямо другите пръчки е, че джиговите са свръхлеки и вероятно точно това ги прави по-чувствителни при дънния риболов. Едва ли е до мекия връх, защото такива пръчки бол.
Ако някой знае, да сподели?

Който лови на силикон той и знае. Затова не стой в неведение и почвай да мяташ примамки, след време сам ще установиш разликите и приликите. Едно е да ти напишат че пръчките за джиг са твърди, изпънати, стегнати или т.н., друго е сам да го възприемеш. Гледай въдицата да е екстра фаст, избери си акция и цена по предпочитание и това е.
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от Хариус »

EDM electronics написа:Колеги, търся съвет за пръчка за джиг.
Никога не съм ловил на джиг, но реших да се пробвам и сега се чудя каква пръчка и макара е нужно да купя, да не преоткривам топлата вода.
Ловя от каяк и затова е най-добре дължината да е до 190 см /иначе трудно се оправя върха/, цяла, а и без друго ми се събира идеално в колата с тази транспортна дължина. Имало специални пръчки за джиг, кое им е специалното, с какво се различават от останалите /ми е интересно/?
Ще я ползвам за костур и бяла риба, така че не знам каква акция трябва да е пръчката и за какви глави или чебурашки, само предполагам до към 30-40 гр. И да лови риба пръчката, иначе не ми трябва! :D

Благодаря предварително! :tup:
Е това е твоята пръчка /на цяло пърче/, човека и отстъпка ще ти направи, щото вече не е официален вносител..вече:
http://www.captainhook-shop.com/en/Pike ... earch=fine
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от SELVA »

кажете нещо за Formax Cort X, стават ли, въпреки че са под 100 лв.
https://bulit2000.com/formax-%D1%81%D0% ... 0%B3%D1%80
spin_pr4.jpg
spin_pr4.jpg (95.44 KiB) Преглеждано 11527 пъти
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”