Избор на въдица за джиг.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от bobopeli »

axel написа: П.С.Бобо,гледай внимателно клипа и ми кажи дали с твоя Чейсър можеш да повториш теста на пръчицата,който прави колегата Александър! :idea: :idea:
Двете пръчки нямат нищо общо в едната е специализирана а другата по думите на ''колегата Александър'' е универсална.

Къде е беше цената 140 кинта, в БГ или ?
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от axel »

значи бланката на специализираната пръчка,не трябва да бъде здрава????Материалите за изработка са почти едни и същи.
Ако тази пръчка се продава в българските магазини,цената и щеше със сигурност да надхвърля 300лв.Смятам те за добре информиран колега,така,че няма смисъл да спорим.Мога да ти дам друг пример-преди около 6 години купих от И-бей макара Шимано Състейн 2500 за 360лв
общо цена и доставка.Същата макара в България се продаваше за 720лв от официалния вносител на марката,как така нейната цена стана двойна,или търговецът от Израел ми я продал на загуба????.......евреин да продава на загуба....... :D
Цената с доставката от Русия да България ще дойде около 200лв,не 300 и нагоре нали?
риболовът е само хоби!
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от bobopeli »

axel написа:значи бланката на специализираната пръчка,не трябва да бъде здрава????Материалите за изработка са почти едни и същи.
Идеята е че се сравняват две пръчки които са създадени за различни цели, не виждам причина таймените да не могат да се извадят с чесъйр
axel написа:Цената с доставката от Русия да България ще дойде около 200лв,не 300 и нагоре нали?
Да де ама всички се облажаваме от време на време заобикаляйки някой такси налози и ..... :D а като сложиш и печалба за търговците :D По въпроса че някой от търговците не познават парите - спор няма :D
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от petur »

Колега,никой не те вини за това,че изказваш лично мнение и искаш да помогнеш със съвет,напротив,аз лично те поздравявам за това
Нека оставим макарите сега,наскоро и аз показах на приятел,колко е разликата на едно ”намалено”Шимано в Бг сайт и в Норда...последните ми три макари са купени от чужди сайтова.
Ще си позволя да конкретизирам поста на колегата,ако бъркам да ме извини. Погледнах тази пръчка-дават я модерейт-фаст. Това със заявения строй вече е относителна работа и всеки производител си има свои виждания по въпроса, просто в повечето случаи на бюджетни пръчки с този строй горната снадка търпи доста деформации, докато един сух и зъл екстра фаст трудно би издържал такова огъване. Моля по-опитни и компетентни хора да ме поправят ако греша.
Пръчките от марката която препоръчваш,сега ги погледнах,са м/у 200-300лв.в Бг сайтовете. Просто търговците влагат средства в стока,плащат ДДС транспорт, мита,консумативи и др.и съответно търсят печалба. Една бройка има шанс да се размине в митницата,но 30-50бр.се съмнявам,също винаги има риск да дойде повредена.
zic1972
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 30, 2016 19:39
Риболов: спининг

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от zic1972 »

Ми да ви кажа тогава колко голяма е доставката до България от Русия,информацията е от ноември. За 11 пръчки платихме 27 долара доставка, и 22 долара на уестърн юниън за превода. Идват по пет долара на пръчка което е по-малко от десет лв. Сметките оставям на вас... А колкото до повредата, така бяха опаковани , че нямаше шанс за повреди
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от bobopeli »

zic1972 написа:Ми да ви кажа тогава колко голяма е доставката до България от Русия,информацията е от ноември. За 11 пръчки платихме 27 долара доставка, и 22 долара на уестърн юниън за превода. Идват по пет долара на пръчка което е по-малко от десет лв. Сметките оставям на вас... А колкото до повредата, така бяха опаковани , че нямаше шанс за повреди
На митница ходихте ли ?
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от мъро »

Цените на въдиците в България са въпрос на алчност и на нищо друго.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от axel »

Петре,нали се сещаш,че цената за 50бр. е наполовина от магазинската,за 200бр. да не говорим. :idea: :idea: :idea:
риболовът е само хоби!
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от cekal »

axel написа:Наскоро препоръчах една пръчка на колега:
https://www.youtube.com/watch?v=foat46n6FMU
Не,че много ми трябваше но си я поръчах ей така от интерес.Цената и беше 140лв,мога даже да снимам етикета,ако те интересува.Като изработка и фурнитура е много по-качествена от прочутите Черни сенки на Филистите,струващи над 200лв.За цена около 300лв.-Чейсър същата фирма представя много качествени модели,влез и ги виж.Моето лично мнение,е същото като на колегата за Чейсърите/пълно дърво/,но аз не смятам да налагам моите предпочитания,много колеги си ги харесват и сигурно има защо.Разбира се има много други фирми,предлагащи за същата цена по-качествени продукти,това,че липсва информация за тях,не ни оправдава,както не оправдава търговците слагащи прекалено големи надценки.Има си глобален пазар,има си интернет,какво друго му трябва на човек.
П.С.Бобо,гледай внимателно клипа и ми кажи дали с твоя Чейсър можеш да повториш теста на пръчицата,който прави колегата Александър! :idea: :idea:
Не ми обясниха какво означава дърво. А пълно дърво?
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от axel »

да го наречем несъответстващи на цената качества,което само по себе си прави пръчката лоша или хубава спрямо определена цена - за 150лв си е отлична джиговица.Същото се отнася и за една друга марка-Драгон,произвеждаща нелоши пръчки от средния ценови сегмент продавани у нас с тендеция за високия ценови сегмент.Обикновенно разликата в производствената цена при използваните материали и технологии трябва да съответсва на различна продажна цена,което за някои модели продавани въдици у нас не важи.Не мога да го напиша по-ясно.
П.С.Колега, cekal,щом за тебе Чейсъра е върхът на сладоледа си лови и си свиркай.През годините съм разбрал,че има едно нещо,което обезмисля всичките наши спорове за пръчки,та това нещо се нарича "кунки",поне така отговорих на един мой приятел миналата година,когато ме попита защо след като лови с по-скъпа въдица и макара от мене,само аз съм хващал.
риболовът е само хоби!
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от petur »

И аз не разбрах за дървото...
Нека да се разберем,аз също не съм съгласен с много от цените,но има и такива,които са Ок,поне в чуждите сайтове където съм гледал цените са същите или с минимална разлика! Не ми харесва,че черните петъци са пародия! Не ми харесва,че пръчки дето излизат към 50$ ,тук се продават над 100...но пак казвам,търговците влагат средства и си искат печалба,на мен като не ми харесва вадя картата и поръчвам от чужбина....само,че не мога да си купя 50 пръчки!
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от petur »

Axel, преди време бях чел,японец или американец беше,та той казваше така- пръчка 100-150$ , вече трябва да става за нещо. В случая съм съгласен с теб,че тази цена се търси за пръчки(цитирам украинец)-”бюджетни и събирани някъде в Китай”
Сега , нали се сещате,че ”бюджетна”в една държава може да е 200$,в друга 50$. Ще цитирам руснак-”Шимано изкараха голяма част от продукцията си извън Япония а цените им останаха японски”,значи недоволни навсякъде има!
Мъро,съгласен съм и с теб, мисля,че имаш една пръчка,която тук е 180-230лв.,гледах я в английски сайт-52 паунда,щяха за 10лв.да ми е докарат,ама от много чудене я изпуснах.
Искам да кажа,че не може да диктуваме цена на някой,който влага пари,време и труд! Като не ни харесва купуваме от другаде.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от axel »

petur написа:Като не ни харесва купуваме от другаде.
С това съм напълно съгласен.Пазар- голям, избор-почти безкраен.
риболовът е само хоби!
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от cekal »

Интересно, при 150 лв цена е отлична джиговица, но ако се минеш да я купиш за 275 и хоп, вече става долно дръвце. И аз мога да се изцепя, че пръчка шимано за 550 - 600 долара е пълна летва, но съм пас :?
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Избор на въдица за джиг.

Мнение от axel »

колега,щом това е "върха на сладоледа" за тебе добре,лови си........
Аз лично за тези пари пръчка с Алконитови водачи няма да си купя,мой приятел има такава пръчка,даде ми я да я тествам,не виждам кое точно заслужава тази надута цена пак повтарям,че това си е мое ЛИЧНО мнение.
Между другото започваме да си купуваме от Япония без мита,честито.
риболовът е само хоби!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”