Такаа .....

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Такаа .....

Мнение от stancom »

То не е много за разправяне :oops: но Доктора с резачката се беше притеснил, че е започнал да ми идва акъла :shock: та да взема да го успокоя :lol:
На последък нямам много свободно време за риболов. В петък към 17 часа се прибирам от работа, имам да монтирам един прожектор, на един приятел на майка му, да не се спорева като ходи из двора. Та ми е на път за реката, то в случая където и да живееше, пак щях да реша че ми е на път :D На бързо нахвърлях в една торба ризогащника, елека, макарата, в друга обувките за газене, взех инструменъите, метнах ги в колата и газ към бабката. Да но в тях заключено. Звъня и по телефона и тя го и вдигна :shock: баси от как има ЖСМи жените все са си в тях :mrgreen: . Оказа се че отишла да помага за нещо си и ще слагаме прожектора на другия ден. Още по добре, ще имам повече време за риба. За пътя до мястото ще си замълча :twisted: Пристигам , вадя елека и макарата, опаа пръчката въобще не съм я взел в бързането :oops: Газ към нас ...... с 5 ( пет ) километра в час, поне до като излязох на шосето, там можеше да се кара и с 10 километра в час :lol: Вземам пръчката и се връщам пак там. Оборудвам такъма, обувам ризогащника, вадя другата торба и вместо тази с обувките съм взел тази с примамките :fish6: таковата с бързането. Мамата ! Събувам ризогащника и решавам , че водата не е толкова студена и мокра :mrgreen: и нагазвам с панталона и маратонките. Този път съм с муарката. Харесвам си едни туфи с водорасли точно до бързея и започвам да ги замервам с муи. На 5-6 път се вдигна вълна, нещо удари и ми взе мухата за в къщи :shock: все едно аз изобщо не участвах в уравнението :twisted: А бях с типет 0,20, Колмик Ксило, току що сложен :shock: Добрата новина е, че мухата си е мое производство. Е вярно че ги правя много грозни, та всяка риба като ги види се опитва да ги бастиса, да отърве света бели от тази грозотия :lol: Та връзвам следващата, прегазвам реката, добрите места са винаги на другия бряг :mrgreen: Там има дълъг пояс от водорасли с по тиха и дълбочка вода зад тях и надвиснали клони. Започвам да ловя в добро темпо дребни, по дребни, още по дребни, след това едри, по едри и огромни риби. Е последните три, реших да ги оставя за друг път :lol: Като изключим две към половинката, но за сезона и те минават към дребните 8) . Спуснах се към километър на долу по течението облавяйки тук там и започна да мръква. Ако бях с гащеризона можех да прегазя обратно, но така предпочетох да изляза на този бряг. Излязох на пътя, върнах се до бента и се прибрах в нас. Тъкмо си представях как ще се изкъпя и изтегна с една бира ( предвидливо сложена в хладилника ) пред телевизора и се показва жената и пита " Абе къде е колата ? " ! МАМАТА ! Добре , че комшиичето беше отвън с неговата, та ме закара да си я прибера :oops:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Такаа .....

Мнение от jazzmena »

Мале, мале.... що не си носиш и гинкобилобата :)
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Такаа .....

Мнение от stancom »

Абе, аз си я нося ............... но забравям да я пия :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Такаа .....

Мнение от babydoctor »

Абе има нещо във въздуха там - всичките дивотии, дето са ми се случвали по Искаро са били все там - от Чомаковци, та до Ореховица. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Такаа .....

Мнение от sandista »

Титан си, Станко! Нужно е скоро да направим един риболов заедно .. :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Такаа .....

Мнение от Iso »

Ех, Станко...о! Това е човешката природа "едно печелиш, друго губиш". От личен опит знам, че не е добре да ходя на риболов на разстояние до 3-4км. от дома с автомобил, колкото и да ме мързи. То, ако толкова ме мързи няма да ми се ходи и на риболов. В моя случай бях в отпуска на вилата, там винаги държа колата в гаража, та домашните изобщо не забелязали, че я няма. След два-три дни братовчеда носи две едри каракуди и пита:
- Братовчеде, до малкия язовир видях една кола, която много прилича на твоята, да не си дал или продал на някой?
Опулих се. Отварям гаража няма я. Братовчеда ме откара и намирам моята "уличница" на къра до язовира. Няма посегателства, само бях забравил малко торни червеи и рибки за жива стръв в багажника, а колата беше хечбек. По това време ловях на стръв. До края на отпуската колата бе паркирана на двора с отворени врати.
Станко, ти си щастливец! :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”