Деа таа крива нива

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Деа таа крива нива

Мнение от stancom »

Гледам щяло да има състезание на моята бара, и аз не съм и на работа. То вОда нЕма в нея, но се надявам на долу да е по добре. Ставам рано, товаря внимателно колата и проверявам какво съм натоварил, оптимистично съм взел и медиум лайта :lol: не че очаквам да го ползвам. Товаря и мене си и рано рано съм на мястото. С тоя да се видиш, с онзи да поговориш и дадоха сигнал за начало на състезанието. Ората тръгнаха, а аз започнах да се обличам и да събирам въдица, така де, на състезание сме :lol: Реката в участъка ми е горе долу позната и съм си набелязал едно място, да но мястото го знаят поне още половин дузина други. Пристигам там, има една кола, но не е от нашите. След мен пристига още една и тя чужда :roll: Слизам как да е на мястото и то свободно :shock: От горе на моя бряг има плувкар, под мен на другия също. Установявам, че съм препълнил шпулата на макарата, но след десетина хвърляния всичко се нормализира :mrgreen: Започвам да замерям другия бряг, очаквам удар още с цопването,да ама рибата не мисли така.15 минути нямам пипване, а и кьорава риба се не вижда. По едно време хвърлям отсреща под върбите, чукна, засекох и хубава риба скочи като пъстърва, тя си беше и жълтеникава като нея. Момчето на другия бряг вика, това беше шаран, на какво го закачи :shock: Как на какво, на блесна, а си беше чисто кефалско чукане :? аз съм почти убеден, че беше кефал,но момчето беше по близо :roll: Както и да е продължаваме да ловим, ъъъъъ да хвърляме, защото повече и чукване нямах. Тръгвам на горе и сменям места и примамки, слагах и такива които бях забравил , че ги имам :lol: без пипване повече. Слагах блесна, воблер, цикада, главиняр, попер, уокър, все едно хвърлях у варницата :twisted: . Стана 12 часа, нещата се смарангясват, правя железопътен прелез, спирам, оглеждам се, ослушвам се, който видях няма мерна риба, аз нямам никаква :oops: А Марто ме беше предупредил, че с капо не се излиза :mrgreen: Зае... опааа, прекратявам да се правя на идиот и да търся едри, връщам се на изходна позиция при моста, минавам от другата страна, провирам се през една джунгла, нагазвам и започвам да ги търся на плиткото отсреща, под една върба . Чук и имам риба, е 10 санта, но риба, вече не съм капо. Извадих десетина кефалчета от там в диапазона 10-30 санта . В бързея пред мен вдигнах няколко пъти прилично рибе към 30 санта. Това последното се направете, че не сте го прочели, или поне, че не съм го писал аз :lol: . Да кажа прилично, за кленче 30 санта, края на септември :shock: то и времето си е типично есенно, 36 градуса и почти никакъв вятър :mrgreen: . Та решавам да излъжа въпросния екземпляр, слагам дребно кастмастерче, минавам през бързея и нещо го отнесе. Директно го отнесе, без чукване и други глезотии :shock: От моста горе ме гледаше някой, но не можах да го позная, та сигурно ме е помислил за пълен аматьор . Рибата си върви, на където си ще, аз се опитвам да и дам наклон на ...... без никакъв успех. На края успях да изкарам една мряна, затърмъчена точно под гръбната перка, ако беше по голяма куката, можех да я оставя за стръв за сом :lol: Понеже нямах с какво да я измеря, аз съм сериозен състезател 8) я измерих по бланката, беше точно до надписа 3 либри на Сиерито. С това приключих състезателна дейност. Събрааме се в кръчмата на селото да са награждаваме. Наградиха се ората дет беа хванале риби. Другите гледааме :D Реших да хапна, но в кръчмата явно не бяха очаквали такъв оборот, та се задоволих в Фафли :mrgreen: . Поприказвахме и тръгнах да се прибирам, да но трябва да спра да хвана риба за котката, ако положението е като днес, ще си умре от глад :lol: Та спирам под моста на Искър, при Искър :D Вземам въдицата, от другия бряг има висок бряг с тих участък покрай него и след това бързей. Със снайперистка точност, цял ден го тренирам :lol: цопнах клатушката до брега , чук, аванс :shock: и имам риба над 40 санта. Мръдвам няколко метра и отново имам такава риба,баси с това одма печелех състезанието. Сега обаче имаме проблем Хюстън, котката е капризна и такива едри ги не яде :( Продължаваме напред и нова риба, пак над 40 санта, вече решавам да снимам, кой ще ми повярва иначе след сутринта :oops:
Изображение
След малко още една
Изображение
Слагам лонг каста 8 грама и на него още една
Изображение
На средата има праг, минавайки над него нещо ме почукна , засякох и една зеленикава сянка се изстреля от водата, разтръска глава и ми отнесе лонг каста, неговата мама дифицитна. По нашия край 8 грамовия вече май съм го изкупил от всякъде :? Хванах накрая и две по дребни риби, та няма да филетирам риба на котката, както се бях притеснил.
Имах добър удар, без да успея да вдигна рибата от дъното и се завря някъде, отпуснах влакно да се освободи сама и наистина се освободи, барабар с последния ми лонг каст, влакното си изплува свободно :twisted:
Минаваме на воблери, слагам Дуото Реалис кранка, плиткогазещия и опааа
Изображение
Този е над 50 санта, та деа таа крива нива, га ги търсиш ги няма, кога три трябва дребосък, ти идват :fish6:
И това в един и същи ден, на една и съща река :shock:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5821
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Деа таа крива нива

Мнение от баш майстора »

Ай, ся и притенЗиЙ! :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Деа таа крива нива

Мнение от babydoctor »

Не се кахъри - на 2 от Тунджанските състезания отивах 4-5 дни преди това и си хващах ежедневно прилични кефали, щуки, сом, та и един морунаж. На едното състезание се капотирах, на другото залових едно 20-3-4 см. кефалче. След едното състезание останах още 2-3 дни и пак си ловях хубави риби, че и някакъв мощен сом закачих, който след 7-8 мин. танц ме изплю. Кодапрайш...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Деа таа крива нива

Мнение от koi4a »

Ей най-накрая снимки. Браво.
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Деа таа крива нива

Мнение от Павлин Калайджиев »

Ма кифтетата бяха страхотни.... :oops:
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Деа таа крива нива

Мнение от sestrata »

Класик!
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”