Монтаж на блесна/воблер - моля за инфо

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Бе стига с тази бира бе! Бира не пия! :wink:
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Мнение от blader2 »

Kriss написа:Бе стига с тази бира бе! Бира не пия! :wink:
За теб каквото пожелаеш, само да не е с черен етикет, че отиде спининг-а :lol: :lol: :lol:
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Мнение от blader2 »

Днес благодарение на Кирил съм горд собственик на:
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=710
(дали беше точно този модел :lol: )
за което изказавам голяма благодарност че се разходи с мен човека.
Събота и неделя мисля да повъртя, пък каквото сабя покаже :wink:
Аватар
sylis
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 21:11
Риболов: Спининг (блеснички и воблерчета по рекички) пълен лайк
Местоположение: София (родом от Лясковец)

Мнение от sylis »

Наскоро се оборудвах с 2.10 м тояжка на SPRO.Итересно ми е мнението на компетенцията тук и дали инвестицията ми е правилна.По принцип мятам само блесни и по рядко булдо и воблери по малките рекички край Горна Оряховица и околностите ;).Предпочитам малките номера 0-1....Ето я и нея:
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=5864

Поизкриви се темета тук и викам аз да я върна към същността и.Какви възли правите на ухото на вирбела,така че да се намали риска от скъсване,причинен от самия възел бил той самозатягащ се или друг.Аз имам няколко вариянта от които единият е изключително практичен и с него оплитанията се свеждат до минимум.За вирбел използвам предимно от този модел:
http://shop.fishing-mania.com/viewspin_3.php?id=611
Ще се постарая да кача някоя снимка как точно го правя за да сравним с други такива.За влакна от монофила предпочитам това:
http://shop.fishing-mania.com/viewline_3.php?id=618
като използвам 0,16-0,18.
Ще помоля тези с повече опит да ми предложат някое монофилно по възможност по неразтегливо влакно,а също няма да откажа и препоръка за плетени такива,само цените да не са :roll:
Благодаря ;)
Ако даден проблем може да се реши с пари, то това не е проблем,това са разходи!
mom
Мнения: 404
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 1:49

Мнение от mom »

sylis написа:... Какви възли правите на ухото на вирбела,така че да се намали риска от скъсване,причинен от самия възел бил той самозатягащ се или друг.Аз имам няколко вариянта от които единият е изключително практичен и с него оплитанията се свеждат до минимум...
Ако искаш здрав възел - паломар. Добър е и за плетено и за монофил, освен това се връзва със затворени очи. Аз, като виден мързел за плетеното използвам клуп с двоен възел. Там имаш такъв резерв от здравина, че не си струва да си усложняваш живота - на един-два излета го превръзваш и така.

P.S. За монофилите - смея да твърдя, че на нашия пазар, влакно от два лева и влакно от седем лева не се различават драстично, поне доколкото става дума за спининг. Сигурно има разлика при мачовите влакна (дали са потъващи), зимните, тези под 0.1 за поводи, но за спининг - определено не.
Аз купувам евтини влакна, теста с кофата за здравина и ако става (в 90% от случаите) - на макарата. Хубавото е, че можеш да си позволиш да работиш винаги с прясно влакно.
Аватар
sylis
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 21:11
Риболов: Спининг (блеснички и воблерчета по рекички) пълен лайк
Местоположение: София (родом от Лясковец)

Мнение от sylis »

Днес ще се поразходя до пл.Възраждане да видя какво ще ми предложат там.Не ми се иска да давам 50 лв за плетеняк,то е ясно че пак ще си карам с монофила.
Съсредоточил съм си вмомента вниманието върху една макарка на Shimano с Match шпула но нещо немога да си спомня какъв и беше точно модела...(super****** нещо си беше...) направи ми впечетление много лесното и плавно обръщане на бигела и при най-лекото завъртане.Някой ако има наблюдения и се сеща за кой модел иде реч,моля да сподели опита си.
Благодаря и наслука!!! :wink:
Ако даден проблем може да се реши с пари, то това не е проблем,това са разходи!
mom
Мнения: 404
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 1:49

Мнение от mom »

Модела предполагам е Super GT - RA или FA според аванса. Харесал си си макара за 220 лева и не ти се дават пари за плетено ? :roll: :?

Има доста плетени, които са добри и са много под 50 лева. Потърси из форума, със сигурност ще намериш поне 2 обширни теми за плетените.
Аватар
sylis
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 21:11
Риболов: Спининг (блеснички и воблерчета по рекички) пълен лайк
Местоположение: София (родом от Лясковец)

Мнение от sylis »

mom, прав си...немога да дам 220 лв за макара,не бях обърнал внимание на цената преди да си я харесам :oops: (е то лошо нема),за сметка на това свалих класата надолу и взех Simano Catana 1000 RA,която за цената си от 65 лв е доста добра алтернатива.
http://fish.shimano-eu.com/catalog/fish ... 3750716739
Шпулата запълних с ето това влакно:
http://shop.fishing-mania.com/viewline_3.php?id=662 с дебелина 0.16 150 метра.Въоражих се до зъби с блесни за бързи и сотящи води...Остава само да изляза на "лов" :)
Поздрави и НАСЛУКА.. :D
Ако даден проблем може да се реши с пари, то това не е проблем,това са разходи!
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Blader2, темата се насочи към пръчките, но искам да ти дам конкретен пример за определен тип места, които като видиш и да знаеш какво да правиш. Има толкова много фактури за да хванеш риба на блесна че няма на къде, но видиш ли плиткаж с препичащи се кленове меткай на медна блесна. Номер 1 ще ти гарантира най много кълванета! Плиткажите са удобни за учене, щот хем виждаш целта си, хем виждаш как рибата потгонва блесната и я атакува. Костура и пъстървата са с по-големи усти и там направо мини на номер 2. Никога не прехвърляй рибата с влакното, а метай така че блесната да мине на метър пред нея. Води блесната с оптимално темпо - така че да усещаш по върха на въдицата играта и (не по бързо и не побавно). При такова равномерно темпо стават по-сигурни засичания, не че е най-резултатно но само така ще се научиш да усещаш блесната. После след 2-3 оборота прави кратки паузи и пак навивай - така ще предззвикаш по-ленивите и т.н. т.н.
Така ти гарантирам че от три посещения на такова места ще хванеш риба и като се почувстваш по-сигурен с блесна в ръка ще търсиш решение и за други условия и други примамки. Аз ловя основно с MOSCA от 1.30-1.50 лв. Така не мислиш за блесната като ценност а като малка рибка която трябва да научиш да плува и всяко късане няма да е поражение а неизбеженост по пътя на усвояването.
Търси такива места и меткай! Да знаеш после колко ще ти е гот после с една блеснарка и шепа блесни, хич няма да ти пука че някъде скъсват каракудата (цитирам Бат Стан) :wink:
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Мнение от blader2 »

hrimar, мерси за съветите, полезни са :D . Темата я пуснах преди да се запаля сега имам пръчка Шекспир Медалист 2.40 метра, макара Шекспир Катана 6630 с плетено влакно 0.12 и скромен набор блеснички и воблери, също и един-два урока от Бат Стан :lol:
Връщане назад няма :lol: :lol: :lol:
pantasy

новак

Мнение от pantasy »

Sorry за въпроса, ама като нов не съм сигурен : трябва ли когато използвам плетено влакно при опит за щука пак да слагам повод след линията.. и след това ала-бала вирбели и блесни ?

Благодаря за инфото предварително !
коко
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Юни 14, 2005 12:46
Местоположение: Луковит

Мнение от коко »

Задължително. Виж това: http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 912#121912
Обичам да я ловя заради тръпката!!!!!
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: новак

Мнение от blader2 »

pantasy написа:Sorry за въпроса, ама като нов не съм сигурен : трябва ли когато използвам плетено влакно при опит за щука пак да слагам повод след линията.. и след това ала-бала вирбели и блесни ?

Благодаря за инфото предварително !
Колега за това е форума и аз от тук почнах :D
Според някой не трябва, но според мен си трябва метален повод с карабинка и на карабинката блесната или воблера.
Пресен пример от неделя от един от милионите щукарски гьолове край София :lol: : така и така не бях хващал нищо до сега на него и не бях сложил метален повод, удари ми една 57ца извадих я, но составането на земята скочи и преряза плетеното влакно, след това сложих повод, но пък като чели се отразява на играта на по леките примамки...
Наслука на всички :D
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Тъй начи , на спининг ловя основно с плетено , не ползвам повод и досега късане от щука не съм имал :D Виж вирбел , блесна или воблер задължително ползвам :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Павел Иванов написа:Тъй начи , на спининг ловя основно с плетено , не ползвам повод и досега късане от щука не съм имал :D
Е как ще си имал късане като не си хващал. Споко като ти удари ще имаш и късане. :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”