Монтаж на блесна/воблер - моля за инфо

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

babydoctor написа:
Kriss написа:Според мен 2.10 ще ти е малко късичко. Аз дори и на река предпочитам от 2.40 нагоре.
Ми ти си два пъти по-едър от мен, бре :roll: :D :roll:
Ми де да знаеш какво е момчето, може да е акселерат като Мънков. Баси как се подтискам той и Минката като застанат до мен. :lol: :lol:

Сори mom, ама не си представям как ще имаш достатъчно добър контрол с прът 2.10 ако си лепнал щука над 2 кила или някоя балканка над 45 санта. Особено ако сега прохождаш в спининга.
Блейдър2 за влакното работата е малко по-специфична. Съветвам те да инвестираш 40-60 лв. в качествен плетеняк примерно 0.12 или 0.14. Парите се възвръщат за нула време, защото ще ограничиш късанията до минимум. Има воблери и по 4.50 книги, но "качествените" започват от 6.50 нагоре. Блесните пък започват от 2-3 кинта. С монофил на излет ще губиш поне по 3-4 примамки, с плетеняка по 1-2.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 57 пъти

Мнение от blader2 »

Лелее какво внимание :D
Благодаря за което :wink:
Сега остава един навит някой ден да ми направи компания при избора на спининг и ще пие бира :lol:
За плетеното влакно, сигурен съм че е по добре, но скоро си взех и мач(поздрави на Krasimir :lol: ), спининг щв взимам, нали разбирате бюджет :oops: , по натам ще оборудвам едната шпула с такова влакно, пък може и макара да си купя подходяща :roll:
Пишете за трофейни екземпляри, ми дай боже на всеки, ама до сега нямам много такива, а като начинаещ в спининга ще ми е още по трудно, особено като не съм сигурен на кой места е подходящо за този риболов(в смисъл че си струва да се опита :wink: ). Макар че то да излъжеш един трофей и да не го извадиш боли много :oops:
Продължавам да следя темата с интерес :P

PS
1.80 съм висок, ако това наистина има значение за спинига :wink:
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Съкън! Не прави компромиси с влакното. И аз навремето си мислех, к'во да е там навито, нали го обирам, а отзаде се врътка блесната. Да ама не! Ако взимаш монофил, мини през Лоди - има много добри монофили на Балцер на поносима цена.

P.S. mom, сега си прочетох по-горния постинг. Нямам предвид, че ти прохождаш в спининга. Да не се засегнеш! :lol: :lol:
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

blader2 написа:1.80 съм висок, ако това наистина има значение за спинига :wink:
Има - аз съм 1.72, ръцете ми са къси и още не мога да си намеря тояга на 2.70, дръжката на която да не ме ръчка в корема. Ще се реже май :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 57 пъти

Мнение от blader2 »

Kriss написа: Ако взимаш монофил, мини през Лоди - има много добри монофили на Балцер на поносима цена.
Не за първи път среща името Лоди, ама идея си нямам какво е :oops: предполагам че е магазин или човек, ама ще ме светнете ли какво е и каде се намира?
Освен това не видях да има желаещи да пият бира с мен и да избираме спининг :lol:
mom
Мнения: 404
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 1:49

Мнение от mom »

Kriss написа:...Сори mom, ама не си представям как ще имаш достатъчно добър контрол с прът 2.10 ако си лепнал щука над 2 кила или някоя балканка над 45 санта. ...
Не щука а две и не по две кила, а близо по четири ми се хилят от стената в кабинета :lol:
И двете извадени с Шимано Катана 2.10 / 5-20 грама, само че с рязана дръжка, така, че всъщност е 2 или 1.95 :!:
И пъстърви съм хващал по 60 сантиметра, макар и бройлери ... като се замисля повечето пъти съм бил с 1.80, щото ми се събира при лаптопа :D ... за дива балканка рекорда ми е 40 см или малко отгоре.
Продължавам да твърдя, че дължината не винаги е от решаващо значение и че късите пръчки по принцип са по-универсални. Иначе имам от 1.65 до 3.60, но ако трябва да избера една от тях, ще е 2.10, в много краен случай 2.40.
mom
Мнения: 404
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 1:49

Мнение от mom »

babydoctor написа:
blader2 написа:1.80 съм висок, ако това наистина има значение за спинига :wink:
Има - аз съм 1.72, ръцете ми са къси и още не мога да си намеря тояга на 2.70, дръжката на която да не ме ръчка в корема. Ще се реже май :roll:
Купувай и режи смело, няколко пъти го направих, стана много добре и не съжалявам. Само добре мери преди това :) да не стане "три пъти режа и все късо"
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Току що извърщих кощунството над една Катера 2,70. Скъсих я с 10 см и стана перфектно! Аз съм 1,83 м и пак ми опираше в шкембето. Сега имам място за още една бира.... :wink:
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Вече имам почти всички дължини предлагани на пазара. Като не искам да ме удря в шкембето, взимам от късите. Резането на пръчките е грешно според мен. Макар че с по-тежка макара пак може да се докара баланса и на рязана пръчка. Резачите - информирайте за резултатите.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Lubo написа:Вече имам почти всички дължини предлагани на пазара. Като не искам да ме удря в шкембето, взимам от късите. Резането на пръчките е грешно според мен. Макар че с по-тежка макара пак може да се докара баланса и на рязана пръчка. Резачите - информирайте за резултатите.
Две съм резнал :wink: :lol: проблеми никакви :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
mom
Мнения: 404
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 1:49

Мнение от mom »

Lubo написа:Вече имам почти всички дължини предлагани на пазара. Като не искам да ме удря в шкембето, взимам от късите. Резането на пръчките е грешно според мен. Макар че с по-тежка макара пак може да се докара баланса и на рязана пръчка. Резачите - информирайте за резултатите.
Никакъв проблем с баланса. Дори няма нужда от по-тежка макара - при малкото рамо на дръжката спрямо това на работещата част трябва да отрежеш почти цялата дръжка за да се усети сериозен дисбаланс. Ако толкова ти е кеф, винаги можеш да балансираш с по-тежка заглушка. За съжаление, почти няма пръчки с къса дръжка. Два метра пръчица, с 40 см дръжка си е прекалено. Мен не ме ръчкат в корема, но ми пречат на маневрирането. Освен това, не знам дали някой е забелязал, но захватът има много голямо значение за чувствителността. Поне мен дългата дръжка страно ме нерви. Сега като гледам как съм рязал, несъзнателно съм спазвал правилото, че за да ми е удобна дръжката, трябва да е около 1/10 или съвсем малко повече от дължината на пръчката.
Аватар
Кирил Спасов
Мнения: 297
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 16:47
Местоположение: Sofia

Мнение от Кирил Спасов »

Освен това не видях да има желаещи да пият бира с мен и да избираме спининг :lol:[/quote]

Ако си свободен в петък преди обяд съм готов да обиколим магазините. :wink:
turok
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Окт 31, 2005 21:59
Риболов: Риболов на пъстърва : спининг
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Р

Мнение от turok »

Ша взема и аз да се вдигна до Софето че ми са притрябвали едни боти за газене с филц че пущината река много взе да лъзга ........ а и хубава бира ми се припи :D
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Аз нямам корем ама много се кефя на въдиците с малки дръжки и за това си купих телескопче дето има точно 20 санта корк под макародържача :lol: Много е удобно и няма нищо излишно.
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 57 пъти

Re: Р

Мнение от blader2 »

Кирил Спасов написа:Ако си свободен в петък преди обяд съм готов да обиколим магазините. :wink:
По принцип съм на работа(да изкаравам парички за спининга :lol: ), но на обяд бих могъл да излезна и да разгледаме, ще ти драсна на лични :wink: . Макар че ми е най-удобно някой ден след 17.30 :oops:
turok написа:Ша взема и аз да се вдигна до Софето че ми са притрябвали едни боти за газене с филц че пущината река много взе да лъзга ........ а и хубава бира ми се припи :D
За теб резервирам от сега хубавата бира :lol: , само се обади преди това да се разберем кога да се видим :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”