Монтаж на блесна/воблер - моля за инфо

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
коко
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Юни 14, 2005 12:46
Местоположение: Луковит

Мнение от коко »

Ще кажа само едно - без повод не отивай за щука, щото с плетено или монофилно влакно само си е рисков риболов!
Обичам да я ловя заради тръпката!!!!!
Аватар
rib4o
Мнения: 894
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 14:38
Местоположение: Хасково;Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от rib4o »

коко написа:Ще кажа само едно - без повод не отивай за щука, щото с плетено или монофилно влакно само си е рисков риболов!
Е па не е баш така.За последните два месеца имам петнайсетина щуки между 1-3 кг и всичките са хванати без метален повод.А пък може и мойте щуки да са с изпилени зъби :roll: :D де да знам.ей за тия тука става въпрос:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=9514
Удоволствието от евтино закупената стока трае твърде кратко, спрямо разочарованието след това!
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Мнение от blader2 »

rib4o написа:
коко написа:Ще кажа само едно - без повод не отивай за щука, щото с плетено или монофилно влакно само си е рисков риболов!
Е па не е баш така.За последните два месеца имам петнайсетина щуки между 1-3 кг и всичките са хванати без метален повод.А пък може и мойте щуки да са с изпилени зъби :roll: :D де да знам.ей за тия тука става въпрос:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=9514
От снимките се вижда, че нито една не е глътнала блесната или воблера, което според мен си е късмет, моита 1,2кг бе се закачила така, че цялата Мепс 4 бе в устата и имаш допир с влакното, което не е устоичиво на неините резци.
Всеки сам си решава :wink:
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

rib4o да и аз съм хващал щуки без повод но винаги тройката ги е хващала в края на устата,но ако налапа навътре прерязва плетеняка без проблем :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
mom
Мнения: 404
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 1:49

Мнение от mom »

Левака написа:rib4o да и аз съм хващал щуки без повод но винаги тройката ги е хващала в края на устата,но ако налапа навътре прерязва плетеняка без проблем :wink:
Те на спининг обикновено така се и закачат. Когато щуката се храни активно, с повод и без повод, кълве като луда и на почти всичко. Но при капризни риби съм забелязал, че с повод ударите намаляват.

Та толкова дискутираната тема е всъщност въпрос на избор, кой както предпочита - по-малко удари като се подсигури с метален повод, или да рискува да загуби някоя риба и примамка без повод, но пък да му кълве повече. Аз ловя без повод.

Отделно, имам чувството, че плетеното го прерязва по-трудно, но не мога да го твърдя със сигурност - нямам достатъчно късания :-D
(\__/)
(='.'=)
('')_('') This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

mom написа:Та толкова дискутираната тема е всъщност въпрос на избор, кой както предпочита - по-малко удари като се подсигури с метален повод, или да рискува да загуби някоя риба и примамка без повод, но пък да му кълве повече.
Когато реша да ловя щука без повод, просто нанизвам 2-3 вирбела и така си "удължавам" блесната - нямам фалове досега, но въпреки това, ако съм само за щука, се чувствам неуютно и си слагам кевларче.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Левака написа:
Павел Иванов написа:Тъй начи , на спининг ловя основно с плетено , не ползвам повод и досега късане от щука не съм имал :D
Е как ще си имал късане като не си хващал. Споко като ти удари ще имаш и късане. :lol: :lol: :lol: :lol:


Ууууууууууууууууу :lol: :lol: :lol: Не бре и аз кат Рибчо си ги ловя сал с изпилени зъби :lol: :lol: :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
rib4o
Мнения: 894
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 14:38
Местоположение: Хасково;Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от rib4o »

Такааааааа нямаше ме само за час и колко букви са се исписали :shock: .А бе дали прерязва плетеняка толкова лесно не съм много сигурен понеже хванах и една 70 см която направо си беше нагълтала цялото салмо и плетеняка си и беше на предните зъби но не скъса,може пък да съм искарал и късмет :roll: .Но колегата левака е прав ,че всичко е въпрос на личен избор и аз самия предпочитам да ми кълвата по често щуките пък макар и да загубя някакъв си воблер ако сме на сто процента сигурни че рибата няма да ни скъса къде е тогава спортната нотка в нещата.Тръпката в риболова според мен е точно в неизвестното от което аз не искам да се лишавам.Пък и чесно да ви кажа ходя за риба заради самия удар и тръпката от усещането на рибата от другия край на въдицара ,а не с фикс идеята да се изваде парчето мръвка от водоема.Ако пък се случи и да излезе добре дошло.Така че успех на всички в избора си по въпроса с или без повод за щука :D .
Удоволствието от евтино закупената стока трае твърде кратко, спрямо разочарованието след това!
muhomor
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2005 10:44
Местоположение: Русе

Мнение от muhomor »

Та по въпроса с плетеното и щуките, и аз бях на твоето мнение до миналата сряда. Злати ме бе предупредил преди няколко месеца, ама аз нали съм си инат реших да се не вслушам. Е кат', изтървах каката на снимката и той ми даде един урок наживо, реших да не се отдавам повече на чак таквиз експерименти:
Изображение
Спасената блесна ми се отблагодари три дни по-късно с три распера (800х45, 1000х50, 1500х56) и една щука (1800х67) макар и с грУзен църен метален повод...
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Мнение от dekata »

такааа,барабар петко с мъжете да се обадя и аз :lol: не ползвам повод и доста щуки съм извадил-късане нямам.може и късмет да е.но да уточня ,че ловя предимно с лусокс с утежнение и линията се отдалечава от зъбите на баба щука :wink:
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Много прегризани монофилни поводи имам при риболов на дъно, когато се е уловила мирна рибка на царевичката, а аз съм блял. Сетне седи Георги и дреме и ожида шараните без стръв и кука....и се радва на поредната среща с природата.:D Абе въпрос на избор е, всеки си решава сам, тук не сме се събрали да измисляме колелото отново.
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Гледам в тая ранна сутрин каква дискусия е станала и много ми се иска да кажа нещо умно. Да , ама мозъка спи!
Толкова често сме писали по този въпрос. Жоро ви го каза: - тук не сме се събрали да измисляме колелото отново. Мисля че в случая подписа на Никки от Варна пасва идеално:

Опита в България е платен. Аз моя вече съм си го платил. :lol: :lol: :lol:
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
sims
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Яну 01, 2005 22:18

Мнение от sims »

Задьлжително с повод-обикновенно сам се стига до този извод когато голямата риба замине с воблера.
Иначе изключения -колкото искаш :wink:
Аватар
Todor
Мнения: 977
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 15:54

Мнение от Todor »

Само преди 3 месеца и аз питах същото, но вече си имам своя стратегия и в повечето случаи слагам повод. Не го слагам само на микровоблерите и най-малките блесни.
Иначе за изключенията - ами в неделя Koragroup пред мене извади щуката от Тунджа на монофил /мисля/0,18 без повод, че даже и я задържа край брега да я снима....
Нали сте имали изключения дето като се лови мирна риба и още докато се мери дълбочина, утежнява линия и т.н. на гола кука се хваща, ама никой не ходи да чака основно на гола кука :-)
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от Itso »

Нека и аз се намеся, но от друга гледна точка - тази на щуката.Повечето от нас се отнасят с уважение към рибите и то не само привържениците на "Хвани и пусни".Как би се чувствала и как би оцеляла една щука с воблер в гърлото?!Аз съм хващал малка щукичка с прегризано 0,30 влакно и тройка в стомаха, но едва ли е щяла да оживее, ако беше глътнала мепс тройка.
Неслучайно в Германия, например, използването на метални поводи във водоеми, където има щука, е задължително условие.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”