Монтаж на блесна/воблер - моля за инфо

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Монтаж на блесна/воблер - моля за инфо

Мнение от Павел Иванов »

Ами Мите , нали това казвам ? 91 метра стигат за около четири години докато много други монофили от по 100 и повече метра не стигат и за четири излета :wink: Тия къде ги споменаваш са точно от вторите . Няколко месеца се мъчих с различни монофили от типа на Торай , Сънлайн , Унитика , ИГК и пр. и единственото което постигнах е да затвърдя мнението си :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Монтаж на блесна/воблер - моля за инфо

Мнение от Д-р Флекс »

Eми требва да се пробва, друг начин за сравнение няма :D

Аз ползвам .16 Sensas Classic New и .157 Toray, ~ 100 m в рамките на един сезон, никакви грижи. После - смяна, преди да са почнали (грижите). Но явно Вариваса е друга бира...
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Монтаж на блесна/воблер - моля за инфо

Мнение от smog »

Не бе Павка, чудно ми е как стигат 91 метра за тия години, щото нали се сещаш, че се връзват вирбели, късат се примамки, превантивно преди всеки излет се отстраняват метър два, ей такива неща...
На мен от това ми свършва влакното не от гниене или друго.

Инак ми се иска е това да го пробвам

Изображение
Последно промяна от smog на Сря Авг 17, 2011 19:16, променено общо 1 път.
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Монтаж на блесна/воблер - моля за инфо

Мнение от Д-р Флекс »

Е, явно виpбела също се сменя на 4 години, няма дpуго обяснение :D
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Монтаж на блесна/воблер - моля за инфо

Мнение от Павел Иванов »

Ами Мите то на вирбела колко му требва :roll: Инак при упоменатият монофил лично аз не съм отстранявал и сантим след излет докато при тия къде ги ползвах последно се налагаше по ред причини . Късанията с примамки с него са редкост едно че е много здрав , второ не старее бърже и трето не загнива последният метър , метър и нещо къде се е търкал по камене и пр. Когато пуснах по пързалката Сандо и Иво Врачански да си вземат от това специално ги предупредих че основното му преимущество не е че е здрав колкото повечето брейдове при същият диаметър , по-здрав от доста такива даже , а това че го няма онова "накъдряне" , "брадясване" , "протриване" , "стареене" и пр. което ни тормози при другите монофили . След четири години ползване на един такъв взет по случайност се убедих в качествата му . На четвъртата година се получи "остаряване на продукта" , некво "загниване" , съответно стана не това което беше и започнаха мъките ми с проба / грешка . Да ама реших да ги спрем и да се не мъчим повече :D Ае стига че пак ще ме обвинят в реклама ако и това нещо изван Япония да не се предлага много , много .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
vbred
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Авг 04, 2011 17:03

Re: Монтаж на блесна/воблер - моля за инфо

Мнение от vbred »

Късно е вече за рекламата :D
В България къде може да се намери? :)
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Монтаж на блесна/воблер - моля за инфо

Мнение от Павел Иванов »

vbred написа:...В България къде може да се намери? :)
Никъде :D може да се намери в Япония , в няколко сайта .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Монтаж на блесна/воблер - моля за инфо

Мнение от sleepwalker »

Вече официално се сдобих с лелеяната гега - http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... ubgroup=56" onclick="window.open(this.href);return false;

Линкът не е на 100% точен - мойта е 2.40, 140 грама, акция 3-15, другото от линка е вярно, включително и снимката. :)

Оказа се обаче, че сопата била най-силна в джига. Аз щото не разбирам като видя една спинингова въдица в какво е силна, та трябваше продавачът да ме светне. Като търсех линк, в изписването на пълния модел даже си пише Jig. :lol:

Иначе ми направи впечатление изключително тънкия връх, даже се притесних да не вземе да се пръсне при някой по-едър костур. Ми то...кога съм се занимавал аз с такъв риболов, та да знам какво, как и защо. :mrgreen: :mrgreen: Надявам се да съм направил относително правилен избор. :roll:

Е...сега остава само да намеря време да ида до гьола и да видя какво ще свърша.
:mrgreen:

Благодаря на всички, които ми помогнаха със съвети и упътвания и търпеливо отговаряха на смешните ми питания (от които вероятно ще има още :mrgreen: ). Надявам се, че не съм ви отегчил. :wink:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Монтаж на блесна/воблер - моля за инфо

Мнение от ivo Vratsa »

Както казва Павката - тва е мноо яко :lol: Със 8 либри - 0.18-реален диаметър, изправям някои тройки :shock: Със 6 либри,0.16-реален, още не съм пробвал, но при дърпане не поддава грам :mrgreen: Аэ лично друг монофил не мисля да ползвам :wink:
Честито за пръчката, колега. Чакаме репортажа със сефтето :)
Спининг клуб "Абичи"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”