Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Мунчо »

А какви митничари - вълшебници...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
ivanst
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Апр 07, 2015 6:05

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от ivanst »

Привет.Някой има ли наблюдение на този спининг - Tict Sram UTR-75T caro-tor ... и също от къде може да се закупи ... аз лично не можах да намеря сайт в който да го има наличен.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от MapuaH »

ivanst написа:Привет.Някой има ли наблюдение на този спининг - Tict Sram UTR-75T caro-tor ... и също от къде може да се закупи ... аз лично не можах да намеря сайт в който да го има наличен.
Писах ти във ФБ, но и тук ще кажа - безкомпромисна изработка, отлечен баланс и завидна чувствителност. Използвам я за джиг в диалазпна 4-10 гр. През новия сезон ще наблегна солидно на воблери.

Можеш да я купиш от http://www.mickeys-tackle.ch/de/ruten/s ... etail.html

Ще ти я изпратят от Германия, за да нямаш прблем с митницте в БГ.

Последния път, когато бях в магазина имаше няколко налични бройки.

Поздрави!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
jorez
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 19:50
Риболов: Спининг
Местоположение: Козлодуй
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от jorez »

Привет колеги!
От известно време се каня да заприходя едно Tiro Nuovo.Изчетох доста за тази пръчка и понеже в тази тема се обсъди,реших да пиша в нея.
Въдицата ще се ползва в 90% за распер по Дунав.От 10-12 години,това е една от най-преследваните от мен риби.Вече му понаучих навиците и предпочитанията(благодарение на подробните репортажи на Leo,Sestrata,Димитър Тодоров и др.) и искам да си взема по-хубава въдица.Колебая се между ML и M oт въпросната.Тук трябва да спомена и примамките с които ловя предимно,а те са в диапазона от 7-8 гр. до 16-18 гр.(поне за сега).Най-тежките са:
IMA Honey Trap 70 -14gr.
Yo-Zuri L-Minnow 66 -16gr.
Duel Hardcore Heavy Minnow 70 -15gr.
Smith Cherry Blood ll 90s -15gr.
IMA Sobat 80 -13gr.
IMA P-ce 80 -15gr.
Pontoon Sinuoso -17.5gr
+уолкъри,пилкери и спинери,ненадвишаващи 12-15гр.
До колкото си спомням,Димитър Тодоров беше писал,че притежава и трите от серията и ML-ката при него е универсал за распери.Дали обаче тези примамки няма да са тежки за нея ?Макарата ще е Shimano 15 Twin Power или Тwin Power XD,която трябва един приятел да донесе от Германия.
Въдицата не съм я виждал и пипал на живо!Ако има колега от София,притежаващ някоя от двете и мога да я видя и тръсна,ще почерпя!
"I have no idea to this day what those two Italian ladies were singing about.
Truth is,i don't want to know.
Some things are best left unsaid.
I'd like to think they were singing about something so beautiful,it can't be expressed in words, and makes your heart ache because of it."
Red
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Димитър Тодоров »

jorez написа: Нед Юни 07, 2020 23:19 ... До колкото си спомням,Димитър Тодоров беше писал,че притежава и трите от серията и ML-ката при него е универсал за распери.Дали обаче тези примамки няма да са тежки за нея ?Макарата ще е Shimano 15 Twin Power или Тwin Power XD,която трябва един приятел да донесе от Германия. Въдицата не съм я виждал и пипал на живо!Ако има колега от София,притежаващ някоя от двете и мога да я видя и тръсна,ще почерпя!

Добър избор. Според мен изброените примамки 'влизат' във въдицата и няма да я натоварят.
Продадох една от двете си ML в Пловдив наскоро , та ако имаш път натам, вярвам,човекът няма да откаже да я видиш.

Наслука с новият такъм! Риби се ловят с всякакви такъми, но с хубави удоволствието е различно. :tup:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
jorez
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 19:50
Риболов: Спининг
Местоположение: Козлодуй
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от jorez »

Благодаря за бързия отговор!
Аз също клонях към МL,но исках твоето мнение.Скоро имам рожден ден и ще си направя подарък.И смятам точно на този ден да я тествам :fish15: ,пък да видим,с колко голям распер ще е сефтето.
Наслука и на теб и много трофейни емоции край Реката!
"I have no idea to this day what those two Italian ladies were singing about.
Truth is,i don't want to know.
Some things are best left unsaid.
I'd like to think they were singing about something so beautiful,it can't be expressed in words, and makes your heart ache because of it."
Red
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от niki71 »

Здравейте . Харесах си по картинка и клипчета Grafitleader CORTO GCRTS-6102 L-HS 2,08m. 0.5-8gr. Целта е джиг от 1-6 гр на затворен водоем, за което знам че става. Интересува ме някой пробвал ли е модела с воблери като риджи 56, или с този връх- нард солид няма да стане. А ако някой го има в София бих се радвал да го видя.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”