Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:Че то кой ходи на "Копринка" за риба, бре? Има да виси печално на камънака в очакване да мине някой...
Достатъчно джигити ходят само че с лодки и аз докато ходех все още....
А и в случая не става дума да ги варди а да се уговори предварително да пробва. Ма кво ли ти се обеснявам.....
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Мунчо »

Аз това с лодката не го приемам за джигит...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от valentinkichukov »

Голямо ровене :D
Гледайте какво намерих някаква тайванска фирма и стар модел обаче как се казва само:
http://www.angelfieber.com/hearty-rise-zander-force/ , zander !
Фейса им https://www.facebook.com/HeartyRiseEurope/
Дали някой е ловил с тая въдица, дават я с добро тегло и екс-фаст

Утре идва тайлалка да го видя на живо, ако не ми ареса ще платя доставката и го връщам като са ми взели още един модел да погледна.

В магазина в Стара Загора има една две Apia, също са хубави Apia Foojin' AD Flow Hunt 81ML (2.47m,7 - 32g) и Apia Foojin' AD Natural Seven 77MH. Обаче са доста тежки амен амен колкото Авида дето ловя с него бялата 2.70 - 10 - 28г. Строя на 81-то също е близък до Авида ми, айде малко по-твърд да е.

Общо взето от класацията за избор, може да изключим Авид и Легент елит, имам много Авиди и един Легент 7 - 21. Според мен са по-скоро мулти въдици. Ловя с тях над 6 години, като много зимата на джиг. Легент елита се представя добре на по големи реки с воблери и блесни, ще го оставя за там за сега.
Не съм ловил единствено екстра фастовият на 2.13, той може би е подходящ повече
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от sestrata »

Ralitex написа:Ти направо описа моята сопа Shimano EXSENCE S803MH/R - Wild Contact.
EXSENCE e уникална серия - невероятно стегнати въдици. Точно тази не съм пипал, a малко по-дълга на колегата Axel и останах изумен. Бих си купил веднага и за мен, но нямат кастингов вариант.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от axel »

Както винаги Павката е прав......още един глас за Ексценса,след това за Тиро-то.
риболовът е само хоби!
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от axel »

.....и още една лаврашка пръчка вписваща се в изискванията Daiwa AGS Morethan 88MW/7-40g,Шутинг Командър,ако ще ловиш с по-тънки конци.
риболовът е само хоби!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Мунчо »

Вальо, в конкретния случай и ти не знаеш какво ти трябва явно, но можеш да си купиш каквото искаш. Вземи си един Джигмастър - 7'6'' 5-21 гр., че ще свърши сезона. Хем да видиш какво е усещането с по-къса пръчка, а впоследствие ще си купиш по-дълга и претенциозна за допълнение. Пък живот и здраве ще се организираме да направим някой и друг риболов по нашите места и хем да почерпиш. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от axel »

......по отношение на Джиг Мастъра,на Филистите то според мене то модела на 2.52 МН /8-35/ ми се струва по-подходящ за риболов от бряг,но нали все пак става дума за по-висок клас въдици,иначе подобни модели има и на Колмик,Раптор,Понтон 21 и др.В сравнение с Тиро-то Джиг Мастъра бледнее.
риболовът е само хоби!
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от valentinkichukov »

Ей тия двете много ми харесаха на параметри.
Виво то е много яко особено това : vivo prototype GVOPS-842M, обаче да се намери ще е голям зор и ще легне предполагам 1300 лв.

Тази SHIMANO LUNAMIS S806ML е много вероятно да е моята въдица, влиза изцяло в това което търся. 125 грама е и е на цена която е по трудна за подминаване.
Ще пътува да я погледна ме съмнява скоро. По мека е от EXSENCE, но не е никак мека като цяло, може би си е екстра фаст.

Tailwalk Light Gamer TZ 88 дойде, обаче е много далеко от това което ми трябва, прекрасна е на живо, много добре направена, много лека и супер фина.

Графит лидера и Ямагите тип EGING.... няма да ги гледам повече, от всичките клипове дето и изгледах, пък и моят блукърент (макар и с малка акция) оставам отново с впечатление, много са бързи бланките обаче са меки... Тоест най-вероятно ще засичат малко по-трудно бялата.
Shtukata76
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 14:34
Местоположение: Pfarrkirchen, Deutschland
дал Браво: 75 пъти
получил Браво: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Shtukata76 »

Графит лидера и Ямагите тип EGING.... няма да ги гледам повече, от всичките клипове дето и изгледах, пък и моят блукърент (макар и с малка акция) оставам отново с впечатление, много са бързи бланките обаче са меки... Тоест най-вероятно ще засичат малко по-трудно бялата.[/quote]

Най-вероятно не, имам 3те Тиро Нуово и Ямага Вариус 79М и смея да твърдя че много добре си пробиват/подсичат бялата риба :tup:
Мъжете растат до 7 годишна възраст.След това растат само играчките им
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от MapuaH »

valentinkichukov написа:Голямо ровене :D
Гледайте какво намерих някаква тайванска фирма и стар модел обаче как се казва само:
http://www.angelfieber.com/hearty-rise-zander-force/ , zander !
Фейса им https://www.facebook.com/HeartyRiseEurope/
Дали някой е ловил с тая въдица, дават я с добро тегло и екс-фаст
Вальо, аз имам Цандер Форс 7-32гр. Много добре направена пръчка за китайска изработка (поне така се говори, че там се произвеждат), неотстъпваща на японците.
Много бърза, много стегната и доста чувствителна, с чудесен запас от мощ. Мисля, че би ти харесала. Не съм убеден, че можеш да я видиш някъде в БГ, но може и да се бъркам. Марката не е много позната у нас. Заради това не ти писах в първия ми пост за нея.

Работи комбортно с воблери по 30 гр, като ги туичва добре. За джиг я ползвам с 25-30 гр. глави горна граница и до 4 инча примамки. Балансира се с макара около 280 - 300 гр.

Поздрави!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Daniel Defoe »

---
От тук може да се поръча на мига, като доставката до BG е по-малко от 19 лв. :wink:

p. s. След като CD-тата минаха в китайски ръце, товарищ Шабалин пое вноса на Hearty Rise-тата, а това си е доста убедителен аргумент за качество :wink:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Ralitex »

valentinkichukov написа: Тази SHIMANO LUNAMIS S806ML е много вероятно да е моята въдица, влиза изцяло в това което търся. 125 грама е и е на цена която е по трудна за подминаване.
Ще пътува да я погледна ме съмнява скоро. По мека е от EXSENCE, но не е никак мека като цяло, може би си е екстра фаст.
Ловил съм с Лунамис сега ловя с Ексенс. И двете пръчки са много добри. Удоволствие е да се лови с тях. Лунамиса иска малко по-яко засичане, а Ексенса е толкова чувствителен, че се усеща играта на силикона във водата, а като ти удари риба ток те хваща. Имал съм Ямага, Сент Кроа, Понтон 21, Мегабас... Шимано Лунамис и Ексенс са ми любимите.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от bat.galin »

Чета, чета ...и не мога да се освободя от усещането, че топлата вода извира от Woodland.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”