Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Димитър Тодоров »

Мунчо написа:Три пъти. :wink:

Иче,не те виждам теб с риба в ръката и доволна усмивка!? Ако трябва,да помагам ?? :D :wink:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Владимир
Мнения: 10384
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Владимир »

Вальо,едвам те познах,добре,че Ицо внесе яснота и навързах нещата хах.
Хубава снимка,но ми се струва,че бланката е доооста дебела в основата?!
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
ГСБ
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 12:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 35 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от ГСБ »

Само не мога да разбера какви качества трябва да има една джигова пръчка за да се каже, че Блек Шадоу не е добра. Само затова, че се искат около 200 лв за китайска пръчка с българско участие не означава, че трябва да я омаскаряваме (пък и отдавна 200 лв не са чак толкоз много за пръчките). Това ми иде кат "има само 3 марки автомобили на света - Mercedes, BMW и AUDI" и всички останали не стават. Ако е по поръчка на руснаците и произведена в китай я превъзнасяме, но щом е на Филстар е "дърво". Вярно е, че всеки има право на лично мнение и то трябва да бъде уважавано, но ми се струва, че се лашкаме в мненията си от едната крайност на друга. А, ако нямаше означения на бланките и трябваше да решим коя бланка ни харесва? Дали така с лека ръка щяхме да даваме определения или щяхме да внимаваме с цел да не се изложим ако не виж ли кажем, че някоя пръчка е "дърво" пък тя се оказала внезапно японка от топ клас. Блек Шадоу има страхотна бланка - вярно, макародържач и водачи са от по-нисък клас, както и EVA дръжката, но са достатъчно добри за да ползваме пръчката без никакъв проблем и с удоволствие. Тази пръчка преди 7-8 години щеше да е от най-превъзнасяните - ЛИЧНО МНЕНИЕ. Дразнещо е нали? И не само Блек Шадоу е добра на Филстар, имат и други добри попадения. Единствено, че означенията с теста по примамки не отговаря на реалните, което си е ЗАБЕЛЕЖКА, която от Филстар могат да направят към производителя. Пример - Блек Шадоу UL 6'6 далеееч не е UL, но всеки който има опит ще го разбере още като я хване и веднага ще разбере, че е между L и ML, както и че няма как теста по примамки да е между 2 и 7 гр, а е поне умножен по 2. Ако се търси пръчка от най-висок клас е нормално да има и разлика в качеството, съответно и в цената.

Колега Валентин, честито и поздравления за избора на новата ти пръчка SHIMANO.
Аватар
Владимир
Мнения: 10384
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Владимир »

Не мисля,че е поради БГ участието,ще ти дам пример.
Понеже си интересувам и ловя и на муха,в последните години нашумя друга марка БФТ,както знаем е с БГ участие.Тази марка се наложи,като едно от най-добрите решения за бюджетен такъм.Продуктите са им много прилични и,като изработка и вложени материали(за цената си,която е подаръчна)...Аз лично имам опит с техните продукти и съм доволен,дори бих сравнил едни от най-ропулярните бюджетни модели на Редингтън и Сейдж с тях.Държа да отбележа,че харесвам Американски и Японски въдици,произведени в съответните държави.Така или иначе,ако БФТ не,бяха хубави,щях да оплюя ,тази БГ марка.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Мунчо »

КАкво е това БФТ, бе Владо?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2094 пъти
получил Браво: 2530 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Ilian70 »

Мунчо написа:КАкво е това БФТ, бе Владо?
BFC сигур искаше да каже.
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от valentinkichukov »

Ииии направихме тест на въдицата, шиманото ме остави със смесени чувства, то реално аз и не знам какви чувства да имам то си е въдица.

Много е лека, приятна и стегната. С новата макара си паснаха.. да кажем много добре.
Натоварих я с 10 до 40 и малко грама, говоря главата и силикона. И на двете места предимно дъното беше тиня, силикон + глава от 10 грама на 40 метра се виждат по върха и конеца, ударите се усещат в бланката слабо (нормално си е). С голяма глава на тинята по-добре и в бланката се чува увисването.
Хвърля доста добре с добра дистанция, като най напъвах с 10 до 25 грама, с примамки до 40 внимавах, но да кажем няма да се счупи ей така, яка си е въдицата. Мунчо може да сподели с примамка 35 грама как хвърлях, според него напъвам, на мен ми се струва нормално, но достатъчно далече по общо мнение.

За усета от кълването на рибите, не мога да кажа, че е нещо повече от Авида да кажем на равно, то на равно и с бърклито 8 - 28 чери уд нещо си което имах преди доста години.
В смисъл кълването май с всяка въдица ми е се тая, от тия с които съм ловил.

С въдицата спечелих най-много комфорт + по добро усещане на по леки примамки, НЕ Е МАЛКО. Това е мнението ми за сега, не я познавам супер добре още. За двата дена тест 10 часа общо, хванах 7-8 маломерни риби и само 4 мерни риби в рамките на 1 - 2 и малко кила.

Между другото хвърлях с на Ицо графитлидер тиро ниво 1-11 ли беше, много приятна въдица, на мен ми се видя с мека горна част и доста стегната назад. Чувствителна въдица, също лека и приятна за употреба .... не ми клъвна обаче риба да видя повече.
Иначе си е много приятна въдичката.

Хвърлях и на Роската БлякШадоу филстар хардовата, не помня теста, също не е лоша между другото е по фастова от шиманото, малко по тежка е но пак никак не е лоша. Пак не ми клъвна риба...

Поооохвърлях и с на Никито от СтЗ, някаква беше много скъпа дайва с карбонови водачи и макара моретан... брей и тя ми се видя хубава, даже се зачудих дали нещо все ми е хубаво на водата ... с каквото и да хвърлям. Иииии пак неми клъвна риба.....

Най хубавото беше: рибките, другарите дето се видяхме, Ицо, Тишо, Роската, Старозагорката Банда, Тео Коелв и Кърцата даже се засякохме, Ники и Пенчо СтЗ.
Барбекюто с вкусните пържолки и винцето.

Снимки за цвят:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

П.П забравих заключението:
- избора ми на хора с които дружа е супер :D
- от въдици май не разбирам :(
- от риболов горе долу, че и хващам чат пат риби :shock:
Аватар
Владимир
Мнения: 10384
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Владимир »

Мунчо написа:КАкво е това БФТ, бе Владо?
Бфц,грешката е моя.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Димитър Тодоров »

valentinkichukov написа: .....
П.П забравих заключението:
- избора ми на хора с които дружа е супер :D ...

Малко off-topic,но има връзка със заключението на Вальо.

Преди ден-два зачетох интересна статия на някакъв американски университетски преподавател,
който в резюме казва горе-долу следното: " ..увеличаването на щастието няма нищо общо с
преживяванията, материалните придобивки и личната философия.Всичко зависи от това,
с кого предпочиташ да прекарваш времето си."

Сиреч, поговорката "С какъвто се събереш.." важи с пълна сила и вече има нАучна обосновка. :roll: :)
Търсете добри хора за компания, а на неприятниците давайте пътя бързо и категорично, та да ви
спори в живота и риболова! :wink:

По-здрави!
:tup:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Мунчо »

И на мен винаги ми е приятно да се виждаме, Вальо - рибите са просто посредник. :D Яд ме е, че в неделя не успяхме да направим втора част на мероприятието.
Инак в събота с леката въдичка не ми достигнаха няколко така необходими метра(а може би и други неща) до местостоянката на едрите бели рибоци, но пък се задоволих с всели приказки и закачки, включително и сексуалния перформънс на Тянката, аранжирани с приятни костуретки. В заключение водоемът, като видя, че съм добър по душа :lol: , ме обдари и с три бели рибки между 30 и 40 сантиметра - макар и неголеми, с тирото си беше кеф.
...
IMG_6808.JPG
IMG_6808.JPG (229.03 KiB) Преглеждано 3337 пъти
IMG_6814.JPG
IMG_6814.JPG (132.71 KiB) Преглеждано 3337 пъти
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от axel »

Вальо,поздравления за теста.........между другото.....много странно......в събота сме били на едни и същи дестинации,как не сме се засекли.....до обед на язовира, след прилично хапване на барчето под стената на баластриерната........там само моя Екстрийм се разписа с рибка,останалите пет човека капо,явно добре сте почистили.........
риболовът е само хоби!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Мунчо »

Kъде има барче там???
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от MapuaH »

Хубав старт си направил на новата пръчка, Вальо! Поздравявам те! Дано винаги да ти носи положителни емоции.

Ако не си доволен от нея, то просто си вземи едно Тиро Нуово. Все си мисля, че за твоите цели спокойно би ти огговорило едно Виво в указания диалазон акция :) Но не съм сигурен дали в БГ можеш да го видиш или купиш някъде.

Поздрави
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от valentinkichukov »

axel написа:Вальо,поздравления за теста.........между другото.....много странно......в събота сме били на едни и същи дестинации,как не сме се засекли.....до обед на язовира, след прилично хапване на барчето под стената на баластриерната........там само моя Екстрийм се разписа с рибка,останалите пет човека капо,явно добре сте почистили.........
На коя баластиера от всички? И от коя страна, в коя точка?
На жребчево къде бяхте, на това място се стига с лодка само ? Оставят те на брега и така.
Какво сме "почистили", не мога да разбера
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”