Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Мунчо »

Вие се побъркахте с тези черни корони...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Владимир »

Ми,на,черното да кажем бяло ли?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от quietriot »

Щом и страдика стана спининг макара света ич не отива на добре, иначе 60 риболова са нищо за хубава макара., виж 360 на Станко са фактор за коравост.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Владимир »

quietriot написа:Щом и страдика стана спининг макара света ич не отива на добре, иначе 60 риболова са нищо за хубава макара., виж 360 на Станко са фактор за коравост.
Ако се ползва по предназначение,една макара от порядъка на 70-80лв,може да откара 400-1000+ излета, всеки с продължителност 1-5часа.Като износването ще е минимално,става дума отново за модели на Шимано.Този Страдик,неможе да се счупи от 200-300излета и то с джиг 20-30гр.Казвам си мнението в следствие на лични наблюдения.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от stancom »

valentinkichukov написа:
Е нали се модернизирам, разбрах те и още от първият път, нали видя как културно хвърлях..
Имам подобрение в отношението към такъма
Баси, щом за да си модерен се налага да си променяш стила на риболов, да ви ................... и модерноста и пръчките и всичко :)
Аз не мога да ловя риба !!!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от quietriot »

valentinkichukov написа: Аз с тия "новите модерни и японски" нимога да са измахам изобщо по никакъв начин, много ми е ... измахването ЛОШУУУ, значи доста убеден съм, че няма да издържат в горната граница.

Макар и да го напънах с 10 грама отгоре шиманото, измахването ми беше мидъл!
Шимано винаги пропада в горния край, набюденията са ми на Катана, Антарес , Аерокаст и Аспайър, Файърблъд, Спид Мастър и може и да пропускам някоя , та поне 5 грама под горния си тест и започва да ги плюе примамките, за чупене не съм успял да строша пръчка с акция 15-40 или 20-50 или 50-100 , да речем макар бая да съм напъвал , но то пропадне ли си губи смисъла и сваляш грамажа надолу.
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от valentinkichukov »

quietriot написа: Шимано винаги пропада в горния край, набюденията са ми на Катана, Антарес , Аерокаст и Аспайър, Файърблъд, Спид Мастър и може и да пропускам някоя , та поне 5 грама под горния си тест и започва да ги плюе примамките, за чупене не съм успял да строша пръчка с акция 15-40 или 20-50 или 50-100 , да речем макар бая да съм напъвал , но то пропадне ли си губи смисъла и сваляш грамажа надолу.
За голямо мое учудване, въпросното шимано до 30г. и малко грама не ПЛЮЕ, съвсем истинско си мята. С 35-36г. не посмях да заметна яко. но с едно нормално замятане също НЕ плюе.

Давам пример с Авид 2.70 на 10 - 28 грамар, носих го резерва на морето. След като успях да счупя Авид 2.70 14 - 57г. ли беше я вкарах в боя по леката. С воблер, особено с магнитна система на 22-25 грама плюе жестоко. Увисва кът мърсол .... а леферите бяха мнооого дълече :)

П.П Авида 14 57 беше с ремонт на долната снадка, майстора беше набил някаква втулка и се счупи горната снадка над първият водач.
Синегридата беше голяма може би 7-9 кила и я извади и я видяхме но се счупи на последният напън
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Ingos »

Аз макара в размер 4000 само за тролинг ползвам...
Иначе за джиг, 2500 Cetrate, Bradia (R4) вършат пИрфектна работа. Сега се мъча и с новата Стела (предавките и са доста мощни) и тук няма проблем...
Така че ако въдицата е до 8.6 макс - се ползва 2500-3000 според мен, над тази дължина може и 4000. Проблемът при 4000 е че много дълги скокове ш прави рибето и може да пропусне някой чревоугодник...
Иначе чакаме Декември с нетърпение, тогава им идва музата на Жапонците :wink:

Поздрави
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от valentinkichukov »

Ingos написа:Проблемът при 4000 е че много дълги скокове ш прави рибето и може да пропусне някой чревоугодник...
От бавните версии
Daiwa 13 Certate 3000 - с един оборот навива 81 см. и другите бавни дайви са там нейде
Shimano Stradic Ci4+ 4000 - с един оборот навива 77 см. и другите бавни шимана са там нейде
Daiwa 13 Certate 2500 - с един оборот навива 72 см. и другите бавни дайви са там нейде
Горе долу .... тара

Тази макара "шиманото" ще стане яве колко държи заранта по развиделяване като се пукат камъните от студ, общо взето съм забелязал старата калдия бялата и сертейта, започват лекинко да си променят звука и едно тежко тежко да въртят. Обаче си работят де. Ма шиманото има бая повече пластмаса може и да е по добре :)

Шиманото в размер 4000 го взех само заради големината (диаметъра на шпулата) и все пак е по малък от на дайвата 3000 с около 4 мм-ра.

Темата, дайте нещо интересно по темата, пръчка за джиг в горният ценови клас.
Да сподели още някой някоя интересна пръчка, да позяпаме да помечтаем и видиш ли в ръцете за тест
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Димитър Тодоров »

valentinkichukov написа: ...
Темата, дайте нещо интересно по темата, пръчка за джиг в горният ценови клас.
Да сподели още някой някоя интересна пръчка, да позяпаме да помечтаем и видиш ли в ръцете за тест

Аз съм любопитен за въдица с тест до 80 грама - лека,бърза и чувствителна като на Д.Т.
десният показалец? Четох за някакъв модел на Гамакацу,но не ми е попадала в обсега ,та
да я тествам. Пък си налях чудни глави по 2 унции,които със силикона ще станат три, та
не мога да ги покрия с настоящето си Vivo (60,о).

Предложения? :roll: Броят се само тези с личният опит! :wink:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
tmdb
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Апр 01, 2015 0:31
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от tmdb »

Димитър Тодоров написа:
valentinkichukov написа: ...
Темата, дайте нещо интересно по темата, пръчка за джиг в горният ценови клас.
Да сподели още някой някоя интересна пръчка, да позяпаме да помечтаем и видиш ли в ръцете за тест

Аз съм любопитен за въдица с тест до 80 грама - лека,бърза и чувствителна като на Д.Т.
десният показалец? Четох за някакъв модел на Гамакацу,но не ми е попадала в обсега ,та
да я тествам. Пък си налях чудни глави по 2 унции,които със силикона ще станат три, та
не мога да ги покрия с настоящето си Vivo (60,о).

Предложения? :roll: Броят се само тези с личният опит! :wink:
https://www.evergreen-fishing.com/goods ... 045_2.html

Mитко, мисля, че тази влиза в горепосочените критерии. Ползвал съм я за джиг, ама shore такъв(не че за това е предназначена) и не мога да кажа дали ще "брои камъчките по дъното", но иначе на всяко водорасло/закачка си докарвам по един микро инфаркт :)

Строй- няма. Кеф ти мушмули, кеф ти орехи, всичко можеш да брулиш с тоя кол. Дори с Duo Press Bait Saira( 170мм, 50грама) на линията, бланката почти не се вижда да се е сгънала от тежестта. Няма друга толкова фастова пръчка, сигурен съм :)

Кастинг- въпросната Saira лети около 80 метра, без вятър. С такъв в гърба- нереална история.

Баланс- сложил съм една Stella SW 6000 и балансът е два пръста пред форгрипа, демек с лека, спинингова макара- никакъв баланс, но със сигурност няма да мори, колкото ме мори мен.

Изключителна изработка, уникално красива въдица, бланката е без лак, за това е и толкова лека, въпреки масивната ева дръжка- само 188грама!

Принципно пръчката е за лавраци, за тежки суимбейти - това е някаква нова мода в Япония, но повечето пръчки, които са предназначени за тази цел са кастингови,но явно Evergreen са решили да са уникални и това определено им се е получило!


Поздрави!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Димитър Тодоров »

tmdb написа: ...
Mитко, мисля, че тази влиза в горепосочените критерии. ...

Благодаря сърдечно за отзива,колега! :tup: Знам,че отзивите за подобен род въдици са редки,
което го прави още по-ценен.

Ако има начин да я тествам лично от лодка за няколко часа риболов, ще бъде прекрасна възможност? :)
Това 75 000 йени като 1100+ левчета ли да го преведа на български? :roll:


Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Tonito »

Димитър Тодоров написа:
tmdb написа:

Ако има начин да я тествам лично от лодка за няколко часа риболов, ще бъде прекрасна възможност? :)
Това 75 000 йени като 1100+ левчета ли да го преведа на български? :roll:


Поздрави!
1113 левчета + 20 ДДС че идва от далечна Японеия и излиза някъде към 1340 лв.
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от valentinkichukov »

Таксите са 20% ддс и 13% мито мисля
Последно на 100 лв ми взеха 33 лв.

Тоест сумата и 33% отгоре, ако я поръчваш първо пишеш едно писмо на продавача да се разберете дали може да ти напише по малка сума.
Ако се съгласи, казва колко е обявил да знаеш. Сега обаче в митницата искат и принт на ордера и принт на плащането.
Гледай да платиш през пей пал и те ще ти вземат 4% :) че по лесно се оправят след това нещата.

Самите принтнати документи, ще ти обясня на лични.
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от te4osoma »

Баси техниката в митниците до къде е стигнала .. :D ..

поръчвахме си цигари от Токио дирекТно за без пари баси 8) 8)

Едно време кВи митници имаше... :mrgreen: :mrgreen:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”