Помощ за влакно

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
ivanov02
Риболов: спининг

Помощ за влакно

Мнениеот ivanov02 » Сря Ное 01, 2017 16:29

Здравейте, имам пръчка Gad Fair 2-25 и ловя главно щуки. Прочетох многото теми и мнения относно спора между монофилно и плетено влакно и реших да пробвам с плетеното.

Въпросите ми са малко и са доста прости. За първо плетено влакно мисля да купя нещо по-евтиво, а именно Power Pro (не съм много запознат с плетените влакна и затова много ще се радвам да ми препоръчате и други, които са хубави и в този ценови клас). Сега идва ред на въпросите ми:

В описанието на пръчката ми пише, че е подходяща за плетени влакна, но понеже не съм зарознат с тях ви питам:
Първо: Дали наистина пръчката е подходяща или просто така си пише?
Второ: Ако пръчката е подходяща за плетено влакно има ли някакъв шанс водачите пак да се нарежат или мога да я ползвам с плетени влакна в продължение на години?

Последният ми въпрос е: Става ли Power Pro за клатешти блесни?

Също ви моля да споделите и мнения за влакното като цяло, дали се износва бързо, дали наистина издържа колкото е написано и др...

По-рано казах, не съм много наясно с плетените влакна. Ако можете да ми помогнете с размера ще съм много благодарен. Ловя щуки от порядъка на 3-5 кг. Какъв размер е най-подходящ?

За гъби
Риболов: "мешана скара"
получил Браво: 1 път

Re: Помощ за влакно

Мнениеот За гъби » Сря Ное 01, 2017 17:51

Влакното ще избереш според това,колко пари искаш да дадеш за него.По принцип на пръчката би трябвало да пише
1)Line - примерно 8 - 20 либри - това е за монофил
2)PE - също примерно :lol: #0.6 - #2.0 /това не е диаметър/Това се отнася до плетените влакна!
Толкова от мен ,а най - вероятно още тази вечер ще си получил необходимата информация от останалите колеги/може да ти се наложи да си купиш метален повод,но това не е болка за умиране/

ivanov02

Мнениеот ivanov02 » Сря Ное 01, 2017 18:22

Здравей колега, написал съм, че искам да е нещо по-евтино и какво е общото това, което пише на пръчката с въпросите? Смисъл не съм много наясно, ако може да ми обясниш.

Аватар
Monov
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 28 пъти

Мнениеот Monov » Сря Ное 01, 2017 20:52

ivanov02 написа:Първо: Дали наистина пръчката е подходяща или просто така си пише?
Второ: Ако пръчката е подходяща за плетено влакно има ли някакъв шанс водачите пак да се нарежат или мога да я ползвам с плетени влакна в продължение на години?
Последният ми въпрос е: Става ли Power Pro за клатешти блесни?
Също ви моля да споделите и мнения за влакното като цяло, дали се износва бързо, дали наистина издържа колкото е написано и др...
Какъв размер е най-подходящ?

Здравей, ще избавя останалите колеги от болката и ще се опитам да ти отговоря на всички въпроси само с един коментар.

Въдицата ти може да се използва с плетени влакна, макар и да не съм чувал за 2-25 Gad Fair, сигурно имаш предвид 5-25гр.

Теоретично всеки водач може да бъде нарязан, твоите са Sic, имат керамика и при правилна експлоатация не трябва да се притесняваш, а дори да стане нещо, водачи могат да се сменят. Просто отвреме-навреме поглеждай дали керамиката на някой от водачите не се е износила, почиствай ги понякога.

От много фактори зависи колко бързо ще се износи едно влакно. както и дали издържа, колкото е написано. В случая на Power Pro - да, издържа, при добър възел обаче.

Размерът, подходящ за твоята въдица е около #0.8 до #1.2 по японския стандарт. Ако ще е Power Pro - 10lb ще ти е ОК.

пп. За много от въпросите ти можеш да намериш отговора без да пускаш тема.

ivanov02

Мнениеот ivanov02 » Чет Ное 02, 2017 9:06

Monov написа:пп. За много от въпросите ти можеш да намериш отговора без да пускаш тема.

Мен главно ме е страх за водачите, защото не ми се иска след 1 сезон с плетено влакно да се нарежат.
Знам, че може да се сменят, но знам ли дали ще го направят добре.

Аватар
Мунчо
Риболов: пуристки
дал Браво: 222 пъти
получил Браво: 523 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот Мунчо » Чет Ное 02, 2017 12:04

То живота нас ще ни нареже, та какво остава за едни водачи...
Инак за смяната няма защо да се притесняваш - вероятно новите ще са по-добри и по-хубаво навити от оригиналните - майстори има... :D Друг е въпроса за въдица от подобен клас доколко е финансово оправдано да се предприемат подобни действия, стига разбира се пособието да не носи някаква сантиментална стойност за теб...
"...
Но аз не ти се сърдя Лена.
Не съм еснаф. Аз съм поет."

"Душевно сме болни, а духовно сме богати"

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ