Помощ за влакно

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
ivanov02
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2017 18:12
Риболов: спининг

Помощ за влакно

Мнение от ivanov02 »

Здравейте, имам пръчка Gad Fair 2-25 и ловя главно щуки. Прочетох многото теми и мнения относно спора между монофилно и плетено влакно и реших да пробвам с плетеното.

Въпросите ми са малко и са доста прости. За първо плетено влакно мисля да купя нещо по-евтиво, а именно Power Pro (не съм много запознат с плетените влакна и затова много ще се радвам да ми препоръчате и други, които са хубави и в този ценови клас). Сега идва ред на въпросите ми:

В описанието на пръчката ми пише, че е подходяща за плетени влакна, но понеже не съм зарознат с тях ви питам:
Първо: Дали наистина пръчката е подходяща или просто така си пише?
Второ: Ако пръчката е подходяща за плетено влакно има ли някакъв шанс водачите пак да се нарежат или мога да я ползвам с плетени влакна в продължение на години?

Последният ми въпрос е: Става ли Power Pro за клатешти блесни?


Също ви моля да споделите и мнения за влакното като цяло, дали се износва бързо, дали наистина издържа колкото е написано и др...

По-рано казах, не съм много наясно с плетените влакна. Ако можете да ми помогнете с размера ще съм много благодарен. Ловя щуки от порядъка на 3-5 кг. Какъв размер е най-подходящ?
За гъби
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Фев 11, 2017 8:39
Риболов: "мешана скара"
Местоположение: гр.Русе
получил Браво: 10 пъти

Re: Помощ за влакно

Мнение от За гъби »

Влакното ще избереш според това,колко пари искаш да дадеш за него.По принцип на пръчката би трябвало да пише
1)Line - примерно 8 - 20 либри - това е за монофил
2)PE - също примерно :lol: #0.6 - #2.0 /това не е диаметър/Това се отнася до плетените влакна!
Толкова от мен ,а най - вероятно още тази вечер ще си получил необходимата информация от останалите колеги/може да ти се наложи да си купиш метален повод,но това не е болка за умиране/
ivanov02
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2017 18:12
Риболов: спининг

Re: Помощ за влакно

Мнение от ivanov02 »

Здравей колега, написал съм, че искам да е нещо по-евтино и какво е общото това, което пише на пръчката с въпросите? Смисъл не съм много наясно, ако може да ми обясниш.
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Помощ за влакно

Мнение от Monov »

ivanov02 написа: Първо: Дали наистина пръчката е подходяща или просто така си пише?
Второ: Ако пръчката е подходяща за плетено влакно има ли някакъв шанс водачите пак да се нарежат или мога да я ползвам с плетени влакна в продължение на години?
Последният ми въпрос е: Става ли Power Pro за клатешти блесни?
Също ви моля да споделите и мнения за влакното като цяло, дали се износва бързо, дали наистина издържа колкото е написано и др...
Какъв размер е най-подходящ?
Здравей, ще избавя останалите колеги от болката и ще се опитам да ти отговоря на всички въпроси само с един коментар.

Въдицата ти може да се използва с плетени влакна, макар и да не съм чувал за 2-25 Gad Fair, сигурно имаш предвид 5-25гр.

Теоретично всеки водач може да бъде нарязан, твоите са Sic, имат керамика и при правилна експлоатация не трябва да се притесняваш, а дори да стане нещо, водачи могат да се сменят. Просто отвреме-навреме поглеждай дали керамиката на някой от водачите не се е износила, почиствай ги понякога.

От много фактори зависи колко бързо ще се износи едно влакно. както и дали издържа, колкото е написано. В случая на Power Pro - да, издържа, при добър възел обаче.

Размерът, подходящ за твоята въдица е около #0.8 до #1.2 по японския стандарт. Ако ще е Power Pro - 10lb ще ти е ОК.

пп. За много от въпросите ти можеш да намериш отговора без да пускаш тема.
ivanov02
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2017 18:12
Риболов: спининг

Re: Помощ за влакно

Мнение от ivanov02 »

Monov написа:пп. За много от въпросите ти можеш да намериш отговора без да пускаш тема.
Мен главно ме е страх за водачите, защото не ми се иска след 1 сезон с плетено влакно да се нарежат.
Знам, че може да се сменят, но знам ли дали ще го направят добре.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за влакно

Мнение от Мунчо »

То живота нас ще ни нареже, та какво остава за едни водачи...
Инак за смяната няма защо да се притесняваш - вероятно новите ще са по-добри и по-хубаво навити от оригиналните - майстори има... :D Друг е въпроса за въдица от подобен клас доколко е финансово оправдано да се предприемат подобни действия, стига разбира се пособието да не носи някаква сантиментална стойност за теб...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
smayli
Мнения: 197
Регистриран на: Нед Юли 08, 2012 19:48
Риболов: spining
Местоположение: ВАРНА
получил Браво: 1 път

Re: Помощ за влакно

Мнение от smayli »

Добро ПЕ влакно и евтино мога да препоръчам DAIWA J-BRAID 8 нишково.... :)
smayli
Мнения: 197
Регистриран на: Нед Юли 08, 2012 19:48
Риболов: spining
Местоположение: ВАРНА
получил Браво: 1 път

Re: Помощ за влакно

Мнение от smayli »

Може и UNITIKA 8 или 4 нишково.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Помощ за влакно

Мнение от мъро »

ivanov02 написа: Въпросите ми са малко и са доста прости. За първо плетено влакно мисля да купя нещо по-евтиво, а именно Power Pro (не съм много запознат с плетените влакна и затова много ще се радвам да ми препоръчате и други, които са хубави и в този ценови клас). Сега идва ред на въпросите ми:
Цената на Power Pro е?
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Помощ за влакно

Мнение от yuri todorov »

Каквато и да е била тогава Тя......Вече, едва ли ще има някакво значение!....


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 479 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Помощ за влакно

Мнение от 1608 »

Ето това е две годишна къса и креативна тема!
Това което искате да научите сега го научавате сами полагайки повече работа върху хобито си, ако ли не продължавате да задавате въпросите си тук :tup:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”