Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Д-р Флекс »

Що ся тъй прайш дейба...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Мунчо »

yuri todorov написа:...
С Вашта надкосмически извисена натура, може да си позволитИ да лови с почти сичко и да се чуСтватИ комфортно и предоволно! :mrgreen:
...
:lol: :lol: :lol:

Вярно е, дейба. За толкоз години единствения, който в частност е повдигнал булото на скритите достойнства на тоз Спортекс е обичният ни Доктор!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Д-р Флекс »

Не спират да ме удивляват сардоничните коментари
за марки и модели пръчки от колеги, които едва ли имат и минимум основание да ги правят :)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Мунчо »

Пошегувах се, скъпи приятелиу - извинявай, ако съм те засегнал.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Д-р Флекс »

И аз тъй - пошегувах се, и ти прощавай! :)

Не разбрах само, Юри що ме храни...
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от quietriot »

:mrgreen: Тя стана една.....
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Димитър Тодоров »

Юри не те храни,просто чувството му за хумор е по-..такова..неординарно? :D
Виж,моето е прямо като сачмен лагер и хората срещу ми винаги разбират кога
им сипвам и кога се шегувам. 8)

То,накрая,когато въдиците вече нямат значение, май само едното чувство
за хумор ни остава.. :lol: Но дотогава въдицата и строят ИМАТ значение,
аз харесвам да ми е фаст! Прост,жив,пъргав,хлъзгав,динамичен,космически..фаст.

Хубава и усмихната седмица на всички, и прощавайте за спама! :11:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от quietriot »

Веско написа:Здравейте,

нещо ме сърбят ръчичките да си викна един Rayz 75 ML, но понеже съм го ял с въдици, които не съм виждал на живо, и вече не ми се ще да експериментирам по картинка :lol: :lol: :lol:

Ще се радвам ако има притежатели на въпросната въдица да споделят своите впечатления от нея. Ако пък има някой колега от София (или близо до София), който я има, ще съм му безкрайно благодарен ако отдели 15 минути от времето си да ми я покаже....естествено ще пристигна на огледа с лОксозна бира :11:
Дълъг само не стана ясно за чий ти е тоз райз , какво ще ловиш с него ?
Пъстърви ясно че няма да са , та ????
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Веско »

quietriot написа:
Веско написа:Дълъг само не стана ясно за чий ти е тоз райз , какво ще ловиш с него ?
Пъстърви ясно че няма да са , та ????
К'вот се окАчИ на куката, Васе :lol: :lol: :lol: Искам по-лека въдица, която да мога да ползвам по реки и язовири.

Започнах да заглеждам все по-често и Ямага BlueCurrent Stream-Special 77/TZ NANO, та да видим к'во ще стане накрая :lol: :lol: :lol:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от quietriot »

Веско написа:
quietriot написа:
Веско написа:Дълъг само не стана ясно за чий ти е тоз райз , какво ще ловиш с него ?
Пъстърви ясно че няма да са , та ????
К'вот се окАчИ на куката, Васе :lol: :lol: :lol: Искам по-лека въдица, която да мога да ползвам по реки и язовири.

Започнах да заглеждам все по-често и Ямага BlueCurrent Stream-Special 77/TZ NANO, та да видим к'во ще стане накрая :lol: :lol: :lol:
За мен спининг вариянта на райза е прекалено мек за която и да е поголяма река , за язовир става но му е къса дръжката за измахване надалеч, това си е пръчле за пъстърви с малка рекичка с леко течениейце.
Кастинговия се гънеше в който има доста повече бакбон ужким.
За Панега с нейното бавно течение и воблер ХЗЛ е чук да речем, мегабаса е другата крайност, тя става за Тунджа или Марица , но за моя вкус е колеста иначе те пере яко ток при всяко кълване, Иван я разкова моята от распери и щука , 7-21 бул барел, за Ямагата не мога да дам оценка , не съм я пробвал, аз лично харесвам по мазния строй вече, тип кардиф, файн тейл, сега и графитлидер тиро, но това е моят вкус.
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Ingos »

Аз имам Рейз от около 5 години (може и по-дълго) във варианта 75МЛ, като съм го ползвал основно за риболов на пъстърви, кленове и костури (в този порядък). Смея да твърдя че това е много приятна въдица с модерейт-фаст акция. С нея ловя пъстърви основно пролетта и ранното лято в големи реки с бързо течение. Става за туичинг на воблери от 3 до 9 см, като най-добре се държи с такива от 4.5 до 7 см. Плетено влакно до 0.8 PE. За мен това е най-добрата въдица за пъстърва която съм докосвал (а съм докосвал доста модерни и не толкова такива). Удобна ми е в ръката има достатъчен запас от мощ когато е необходимо (например да извади около 2+ кила пъстърва в бързо течение на една от десетките реки в България без проблеми). Ловя с нея кленове в жегите на Искъра (прекраснен кастинг има) и костури от лодката ми когато ми писне от тролинга, лятото. Балансът е с макара размер 2500 на Дайва и Шимано.
Бих я препоръчал на хора които не търсят основно джиг риболов защото това е най-слабото и звено, но за сметка на това за блесни, воблери на туичинг, изтичане, срещу течението и т.н. е супер.
Единственият и недостатък за мен е че излезе новият модел и сега се чудя дали да не я купя и нея...
Изображение
feelin' frisky?

Brucia la terra...
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от nafplio »

Веско написа: Започнах да заглеждам все по-често и Ямага BlueCurrent Stream-Special 77/TZ NANO, та да видим к'во ще стане накрая :lol: :lol: :lol:
Привет колега , от началото на лятото ползвам 77-та която спомена . Ходихме по Тунджа с колеги и там може да се каже че направих първите тестове на Ямагата . Също така при първите излети бях взел и по късия вариянт 65 на Rayz-а . И двете са със сходен тест на примамките . Но аз не ползвам много воблери (което смятам да поправя за в бъдеще) по реките . Няколкото воблера които ползвах , са до 7-8см . и повече наблягах на въртящи блесни . Мога да кажа че Ямагата се справя много по- добре (въпреки дължината си спрямо Rayz-а ) . Държи се по 'стегнато' и в течение . Макар че ми идва малко дългичка за Тунджа , оставих Тенрюто в гардероба при следващите си излети до там.
Като цяло 77-та я взех за риболов с пилкери кога ходя по гръцко ;) . Направих вече две разходки до там и я ползвах и с по-големи воблери миноу до 13см. както и с повърхностни примамки . Добър кастинг и добро усещане при туич . Незнам как ще се представи в течение с воблери по-голям размер. :wink:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от quietriot »

Ако ти се дават толкова пари, за мен това е универсалната пръчка за Тунджа -GONTS-762M 2.29 5-28 Fast.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от Веско »

Alea iacta est :lol: :lol: :lol:
https://www.evergreen-fishing.com/goods ... 080_2.html

Благодаря сърдечно на всички, които отделиха от времето си, за да споделят впечатления и да предложат помощ!

Поздрави :tup:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за Tenryu Rayz RZ 75 ML

Мнение от MapuaH »

Веско написа:Alea iacta est :lol: :lol: :lol:
https://www.evergreen-fishing.com/goods ... 080_2.html

Благодаря сърдечно на всички, които отделиха от времето си, за да споделят впечатления и да предложат помощ!

Поздрави :tup:

Веско, ще споделиш ли впечатления, защото и аз отдавна се заглеждам по тази въдица :)

Поздрави и благодаря
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”