Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 863 пъти

Re: Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Мнение от Daniel Defoe »

---
Исках да кажа, че е с горен, пардон :?
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Мнение от Мунчо »

yuri todorov написа:
И ако ще е и с двете....... Колко горе-долу процента( ?!%) ще бъде съотношението кола/влак ?!?!

:mrgreen:
Общо взето, това рефлектира пряко и върху процентното съотношение графит/стъкло в бланката, което също би трябвало да е в границите на дефинираните пропорции 80:20...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Мнение от MapuaH »

Дани, аз бих ти препоръчал да се огледаш за Понтон 21 Стило, Тенрю Сиери и Г. Лумис 842 GLX. Ще отговорят перфектно на изискванията ти. За стилото ще ти трябват повече парички, но е жестока пръчка :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Мнение от yuri todorov »

Достоверни източници съобщават, че на бъдещата сесия на оПщинския съвет на Зверино тия дни, ще се гласува и приеме разпоредба, според която, да се дефилира в района на Дефиле-то с пръчки под Стило, СеИри и Лумис GLX и т.н.....няма да се счита за серьозно!

:lol:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Мнение от babydoctor »

Чета и не вЕрвам на ушите си - баси меренето на пишки настана по повод оредяващата и изтормозена популация на кефал из Дефилето. Необходима е що годе свясна тояга на 2.1 - 2.4 м. /аз предпочитам втората/ с върхова акция, пред вид това, че лятото се търсят в бързеите, а там с параболична лично на мен ми е неуютно. Мощния първоначален удар дори на кефали с по-скромни размери се поема от съответен реглаж на аванса, а при работа с брейд и това не е от особено значение - дотолкова, доколкото да не му позволиш да си скъса джуката. После ваденето, както знаете, е лесно, само в бързеите създава известни емоции. Тояга с такива параметри може да се намери в много приемлив /разбирай бюджетен диапазон/. Аз лично прдпочитам да отивам в магазина и да тръскам, е ако реша си нося и макарата. На пл. Възраждане има два големи магазина един до друг, няма как да не ти легне нещо в ръката. И на душата. Успех :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Мнение от quietriot »

babydoctor написа:Чета и не вЕрвам на ушите си - баси меренето на пишки настана по повод оредяващата и изтормозена популация на кефал из Дефилето. Необходима е що годе свясна тояга на 2.1 - 2.4 м. /аз предпочитам втората/ с върхова акция, пред вид това, че лятото се търсят в бързеите, а там с параболична лично на мен ми е неуютно. Мощния първоначален удар дори на кефали с по-скромни размери се поема от съответен реглаж на аванса, а при работа с брейд и това не е от особено значение - дотолкова, доколкото да не му позволиш да си скъса джуката. После ваденето, както знаете, е лесно, само в бързеите създава известни емоции. Тояга с такива параметри може да се намери в много приемлив /разбирай бюджетен диапазон/. Аз лично прдпочитам да отивам в магазина и да тръскам, е ако реша си нося и макарата. На пл. Възраждане има два големи магазина един до друг, няма как да не ти легне нещо в ръката. И на душата. Успех :tup:
ахахаххахахаха , е това чукане чаках :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Мнение от babydoctor »

Е, все някой трябваше да ги приземи все пак...Все пак не говорим за таймени, сьомги, хариуси и леноци...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Мнение от Мунчо »

С непредването на зезона все по-чуклив ще става, но за щастие намира и последователи.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Мнение от Д-р Флекс »

80:20 е "златното сечение" за всичко у нас, дейба...

Та, кво викаш, бейби: върхова акция плюс плетено, и най-мощните тласъци ги обира авансо, така ли? Каква макара ще препоръчаш, с преден или заден аванс? Или, най-добре, бейтрънър, че с двоен аванс е по-сигурно? Сериозно питам, досега кленове в река практически не съм ловил, а ми се иска да съм подготвен за всякакви ситуации...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Мнение от babydoctor »

Е, мощни тласъци от речен кефал не очаквай, колкото и да е голям. В някой по-мощен бързей може и да поднесе някоя изненада в началото. А аз отдавна съм отсвирил всичко друго освен преден аванс. А за кефал ходя предимно с монофил...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Мнение от Павел Иванов »

Много весела тема се получава :lol: :lol: :lol:

Дани , общо взето Finetailа на 6.6 отговаря абсолютно отсекъде на щенията ти . Леко конусната бланка да не те тормози , тъй гегичката става "по-звънка" при по-малко модули у бланка .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Мнение от MapuaH »

babydoctor написа:Чета и не вЕрвам на ушите си - баси меренето на пишки настана по повод оредяващата и изтормозена популация на кефал из Дефилето. Необходима е що годе свясна тояга на 2.1 - 2.4 м. /аз предпочитам втората/ с върхова акция, пред вид това, че лятото се търсят в бързеите, а там с параболична лично на мен ми е неуютно. Мощния първоначален удар дори на кефали с по-скромни размери се поема от съответен реглаж на аванса, а при работа с брейд и това не е от особено значение - дотолкова, доколкото да не му позволиш да си скъса джуката. После ваденето, както знаете, е лесно, само в бързеите създава известни емоции. Тояга с такива параметри може да се намери в много приемлив /разбирай бюджетен диапазон/. Аз лично прдпочитам да отивам в магазина и да тръскам, е ако реша си нося и макарата. На пл. Възраждане има два големи магазина един до друг, няма как да не ти легне нещо в ръката. И на душата. Успех :tup:
Краси, много ясно, че почти всяка гьостерица би му свършила работа. Както Мунчо обича да казва - и с винкел можеш да мяташ воблери, ама.... :)
Иначе за кефала, бързата вода и аванса си прав напълно :)

Доколкото познавам Дани, съм сигурен, че ще се отиентира към хубава и доказала се гьостерица.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Мнение от babydoctor »

Абсолютно си прав, но аз останах с впечатлението, че си има лимит на финансите човекът - при това е по-добре да тръсне нещо в ръка...Иначе - да, колкото повече, толкова повече - кеф цена няма. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Мнение от Мунчо »

Аз както я усещам работата, базиран на прежни наблюдения и дълбока аналитичност, дори и без помощта на Бейбиту, колегата е обречен на незадоволеност и ще преследва сини птици до края на спининговата си кариера.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Мн. добра кефалска пръчка или когато сме изправени пред труден избор ...

Мнение от MapuaH »

Така е за тръскането, напълно те подкрепям.
Няма да забравя как направих първата грешка с пръчка на сляпо - Смит Интерборон :) Изключително качествена изработка, Ноооооо строй, който на мен не ми харесва :) И така отекох с една шапка пари. Не, че след това не съм правил подобни грешки и не, че сега не си ловя с нея, ама все пак :) Та хубаво е да, да си потръска човек преди да даде шапката с парите!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”