Спининг пръчка

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
goooal
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Дек 11, 2017 21:03
Риболов: Речен риболов

Спининг пръчка

Мнение от goooal »

Здравейте,току-що се регистрирах във форума,досега не съм използвал нета за обмяна на опит с други риболовци!Ако не е правилно да отварям нова тема и е трябвало да пиша на друго място,моля да бъда извинен!И така,ето го и моят проблем:Наскоро се запалих по спининговия риболов и нямам почти никакъв опит!Накупих си 10-ина воблерчета предимно от 2 до към 4-5 грама-голди,салмо и т.н.,каквито могат да се намерят из врачанските магазини и за моя изненада направих 2-3 добри риболова на кленчета на една рекичка край Враца!Проблемът е,че спинингът с който разполагам е крайно неподходящ с акция 10-30 и съм решил за Коледа да си направя един скромен подарък!Бюджетът ми е ограничен до към 100 лв.Изчетох доста в темата и от казаното от вас формирах мнение,че няколко прътлета ще ми свършат работа и бих искал да ми дадете съвет кое от тях в крайна сметка да си поръчам! Първото е FORMAX Cort X 732MT 2.20 с акция 1,5-14.Второто е SERT EXCEED SPINNING 2S 210 3-10 gr, както и две пръчки на Pezon & Michel.Единият модел е
Pezon & Michel HIKER MICRO CHEK 2.10 с акция 1,5-10,а другата е Pezon & Michel Redoutable Signal S-210 с акция 3-12!Ще ви бъда много,много благодарен ако ме упътите!Тия въдици ги няма из магазините в моя град и ще трябва да поръчам една от тях на сляпо,затова искам мнението ви!Благодаря предварително!

dobrikk
Мнения: 650
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Спининг пръчка

Мнение от dobrikk »

Виж секция продава във форумите. Не се хаби за нови такъми ;)
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Спининг пръчка

Мнение от PAMPASA »

От 4-те изброени въдици - категорично Формакса :!:

Пезона е колче ( Хайкър микро чек ) ,Серта пък е доста прехвален макарон..............
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Спининг пръчка

Мнение от мъро »

Серта с по малката акция и дължина е перфектен за риболов с воблери и блесни.
Аватар
Blackassy
Мнения: 129
Регистриран на: Сря Ное 22, 2017 22:53
Риболов: Спининг, тролинг, кльонк, морски риболов
Местоположение: Бургас
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 33 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг пръчка

Мнение от Blackassy »

Мога да препоръчам Cormoran Corman trout&perch 3-17
Страхптна пръчка От ниския ценови клас. Extra fast много е лека. Въпреки че имам по скъпи си я пазя и не мисля да я продавам 2.61м 3-20. Воблерите полудяват с нея. Но пак е въпрос на личен избор. Виж на живо тояга Преди да си я купиш.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Спининг пръчка

Мнение от Д.Граховски »

Серта го ползвам в по-лекия вариант 0.9-5, малко по-бавен е, но не е макарон в никакъв алучай. От друга страна, реално този 0.9-5 грама е реални към 1-7, даже 2-10. Много корава пръчка, вадил съм какви ли неща с нея, търкалял съм я, удрял съм я, абе изтезавал съм я и още ми служи вярно. Върху другите нямам особено наблюдение.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
emoradev
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Окт 12, 2015 22:11
Риболов: Спининг , на леко
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Спининг пръчка

Мнение от emoradev »

Виж тези http://shop.fishing-tackle.bg/gad-gancho.html
Варианта Gan662LLF 1.5 до 8 гр за кефал мисля че е.... Какво мисля имам такава пръчка за парите си е без аналог. Фуджи водачи, бланка торай.... Стегната, изразен фаст. За воблер, блесна че даже и джиг с глави над 3 гр — няма да ти трябва друга зесега. (. ще разбереш какво имам предвид със "засега")
Здрава, много добра изработка и е повече Корейка отколкото "японските" китайки. Сега е и на промоция.

Поздрави!
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Спининг пръчка

Мнение от patter »

emoradev написа:.... бланка торай....
Само тук не си съвсем прав :-) Бланката е с карбонови нишки от Торей, но е навивана някъде в Корея.
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
emoradev
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Окт 12, 2015 22:11
Риболов: Спининг , на леко
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Спининг пръчка

Мнение от emoradev »

patter написа: Само тук не си съвсем прав :-) Бланката е с карбонови нишки от Торей, но е навивана някъде в Корея.
Виж колега goooal - този човек дето ме е цитирал е вносителя на тези въдици , които съм ти препоръчал и ме поправя , до там че да няма никаква заблуда . (съм сълагасен с "пояснението" едва ли някой знае по-добре от него , пък и сме се срещали с като си купувах моята и е точен - сиреч може да му се вярва на 100% )
Даже не дава и реклама да му направя :lol: Въпреки това забравих да спомена и макародържача който също е Fuji :tup:

Но за цена до 100-120 лева (с отстъпката сега) продължавам да си твърдя ,че нямат аналог - а спининги през последните 2 години в този ценови диапазон и тест по примамки смених 5-6 включително посочение от теб и колегите по-нагоре марки и модели , и имам 4 :oops: .

Да няма заблуди - не съм фен на марка и само споделям моят опит . Серт ексиид и формакс корт екс също са прилични и непретенциозни пръчки . Каквото и да избереш - гледай на теб да ти харесва и да ти е удобна . :fish15:
Да ти напиша и нещо , което никой друг НИКЪДЕ не е писал и незнае :lol: - Пръчка се избира с пипане - пипаш, тръскаш и ако ти хареса взимаш .
goooal
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Дек 11, 2017 21:03
Риболов: Речен риболов

Re: Спининг пръчка

Мнение от goooal »

Благодаря на всички за мненията!По-горе съм писал,че ще я поръчам на сляпо,без да съм я държал в ръце преди това,но сега се разубедих.Ще се разходя един ден до София когато имам възможност и ще разгледам из магазините за които се сещам.Най-много ме заинтригува последното предложение,така че ще те помоля колега Емо Радев да ми кажеш къде в София мога да я намеря тази пръчка?Търсих в сайта от който си ми дал линк за адрес в София,но нищо не открих!Благодаря още веднъж на всички отзовали се!Желая ви Весели Коледни празници и много успешни риболовни излети! :)
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”