Плетено влакно за пъстървов риболов

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Плетено влакно за пъстървов риболов

Мнение от blgmspt »

Здравейте колеги,

Със стартирането на новият пъстървов сезон и няколко бързи късания :) се налага да навия ново влакно размер 0,6 с отличен кастинг и здравина. Моля за ваша препоръка за такова влакно (разбирам тези които ползват монофил какво ще ми препоръчат :) )
До сега съм ползвал основно влакна в ценови клас до 60 лв за 150 метра.
Ползвал съм gosen 8 нишковия “навит” от Филстар
Unitika shore game; gosen casting yellow; gosen multicolor, daiwa j braid, varivas milky egi. Всички са били в размер 0,6 и 0,8.

Моля за насока за нещо добро в ценовия диапазон до 70-80 лв макс. Няма де се ползват блесни, затова държа на реално PE 0,6.

Изградил съм си представа за по-горе споменатите влакна и сега искам да изпробвам нещо друго с добри параметри и най-вече с добри отзиви от Вас.
Благодаря предварирелно.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Плетено влакно за пъстървов риболов

Мнение от PAMPASA »

Здравей ,имам вече двайсетина риболова с това :

http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... id-si-150m

в размер 0.6 - засега се представя повече от добре............ :tup:

Преди това бях с YGK G-SOUL UPGRADE X-8PE ............./ при еднакви размери / , плетеното на Дайва ми изглежда по-тънко......
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Плетено влакно за пъстървов риболов

Мнение от rap66 »

Gosen DonPepe-8 - 39.50 лв от тук

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00FFEBY ... ref=plSrch
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Плетено влакно за пъстървов риболов

Мнение от Владимир »

PAMPASA написа:Здравей ,имам вече двайсетина риболова с това :

http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... id-si-150m

в размер 0.6 - засега се представя повече от добре............ :tup:

Преди това бях с YGK G-SOUL UPGRADE X-8PE ............./ при еднакви размери / , плетеното на Дайва ми изглежда по-тънко......
По-тънко е,а забелязал ли си,че при 0.6# YGK-то е 14лб а Дайвата,дори на 0.8# e със 13лб.
Аз лично за река с по-едри риби и повече закачки,бих избрал Upgrade в размер 0.6#
Та даже за распери по Тунджа мисля да си взема в размер 0.6#.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Шпининг
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 12:21
Риболов: аматьорски
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 60 пъти

Re: Плетено влакно за пъстървов риболов

Мнение от Шпининг »

От "новото" 8 нишково влакно на Sunline Super Braid 5 наблюдения имате ли?
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Плетено влакно за пъстървов риболов

Мнение от blgmspt »

Donpepe 8 multicolor съм ползвал в размери 1,5 и 0,8. Останах доволен.
Upgrade на YGK определено е опция.
Аз специално на Sunline съм ползвал само флорота от които нямам забележки!
Някой впечатления от влакната linesystem?
Би ми било интересно да разбера мнение за тях за варианти casting и tip run, като последното предполага да е с доста добри характеристики, като се има предвид за какъв риболов е проектирано. Но пък и цената му е доста за 200м.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Плетено влакно за пъстървов риболов

Мнение от empar »

blgmspt написа:Donpepe 8 multicolor съм ползвал в размери 1,5 и 0,8. Останах доволен.
Аз давам един глас да повториш марката и модела, но в нужния ти размер от #0.6. :wink:
Аз използвам 8 нишковото ДонПепе в размер #1.2 и съм доста доволен за сега. Ползва се 1-2 пъти в месеца, но от 2014та(първия внос на Филстар) не е мръднало, освен на цвят и на наличен метраж.

От 4 нишковото Баце Пепи направо убих от ползване една ролка #0.6. Сигурно около 100 риболова му направих и в един момент просто свърши...
Сега си взех #0.8 за по-дебелички пъстърви и от двата риболова до сега съм доволен. Дори с въртележки се държи доста прилично.
Единственото странно е, че #0.6 не го можеше упражнението с въртележките, ама никак, докато неособено по-дебелото му братче е отличник за сега. :roll:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно за пъстървов риболов

Мнение от MapuaH »

Трудно ще намериш по-добро от това. Да, по-скъпо е, но си заслужава парите :)

Изображение

Поздрави!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Плетено влакно за пъстървов риболов

Мнение от dancho66 »

От началото на миналата година открих за себе си влакната на Linesystem. Много стегната и плътна оплетка с добра износоустойчивост и здравина. За лайт риболов ползвам Eging Super cast в размер 0.8 и съм много доволен. Къпал съм го и в Гърция с 10 грамови пилкери за Кокали и никакъв проблем,но не знам дали в Пловдив може да се види на живо.Аз съм го купувал от Ст.Загора.
https://fish24.bg/linesystem-eging-supe ... 150m-16757
Останало е само 0.6 но пък ти търсиш точно това. Цвета му е малко гейски, но пък се вижда отлично.
3113
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Яну 18, 2018 6:57
Риболов: Спининг

Re: Плетено влакно за пъстървов риболов

Мнение от 3113 »

Погледни и влакната на VARIVAS има какво да се избере от тях, също така DAIWA UVF MORETHAN SENSOR 8 BRAID+Si или по-горе споменатия GOSEN DON PEPE. Аз лично бих препоръчал DAIWA MORETHAN 12 BRAID, но и цената му е "малко по-солена"!
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Плетено влакно за пъстървов риболов

Мнение от blgmspt »

Някой преки впечатления от duel super x-wire 8?
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Плетено влакно за пъстървов риболов

Мнение от Ingos »

Здравей,

Аз ползвам ARIVAS High Grade PE4 150m и съм супер доволен от него. Ползвам го няколко сезона вече (като го обръщам след всеки сезон и махам по няколко метра наранено влакно) и няма никакъв проблем.
Според мен няма смисъл да даваш много пари за 8 жилно, защото в този риболов се търси прецизност а не кастинг, търси се влакно което да не е идеално меко за да можеш да откачаш примамката от клоните лесно, да се разплита по-лесно ако случайно ти направи брада и да може да се връзва лесно с флурокарбонов повод (който е задължителен). Също така синият цвят се „слива„ с цвета на водата и не притеснява рибата.

Еги версията на Варивас също е ок: VARIVAS Avani Eging Milky PE4, като притежава повечето от качествата които ти описах.

8 жилно Upgrade PE ползвам в джиговия риболов, защото там се търси максимално малка дебелина на влакното за по-добра чувствителност на линията, максимален кастинг, добра устойчивост на триене и се връзва лесно.

Преди ползвах 8 жилен Super Trout Advance за пъстърва но той отпадна заради твърде голямата си податливост към възли и оплитане (не знам как да го нарека дали памет или не). Сега стои като резервно на една от шпулите за джиг и като гледам така ще си изгние.

Та с няколко думи за пъстърва: 4 жилно, с малка памет, с приличен цвят, и да носи на възли лесно.

Поздрави,
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Плетено влакно за пъстървов риболов

Мнение от Павел Иванов »

Новото HIGH GRADE PE X8 е едно много добро бюджетно решение и се държи много добре за осем жилно влакно от към протриване и работа с въртележки :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Плетено влакно за пъстървов риболов

Мнение от babydoctor »

https://www.voblershop.com/1930/Плетено.влакно.Shimano
Това ми е фаворит - не за пъстърва, а извъобще.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Плетено влакно за пъстървов риболов

Мнение от blgmspt »

Благодаря за отговорите.
Преди няколко години направих първи допир с Varivas high grande PE4 в размер 1.0 PE
Влакното се оказа по-дебело от заявения размер, бързо загуби цвят, кастинга му не беше на ниво за разлика от шума по водачите :)
В последствие ползвах за сезон в размер 0.6 Милкито, което промени мнението ми за Варивас. Но тия пусти 100 м :)
Там където ловя аз си изисква кастинг. След като си се нахвърлял на 5-7 см воблери и трябва рязко и сигурно да смениш тактиката и да спасиш очертаващ се "валат" като слагаш 3см - 2гр воблер а не си с УЛ-айта, че реката си държи здрави "парни локомотиви".
Мои Италиянски другари много ползват новият 8 нишков High grande PE, може да се окаже наистина добро попадение.
Док, Не се отваря линка нещо?
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”