Да дарим живот.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Да дарим живот.

Мнение от Владимир »

Вчера говорих с жената,не са ни забравили...
...
IMG_20180316_220439_614.jpg
IMG_20180316_220439_614.jpg (60.19 KiB) Преглеждано 3129 пъти
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Да дарим живот.

Мнение от Владимир »

Така,как стоят нещата,понеже е началото на април!
Последно се чух с женичката от развъдника преди около половин месец.Тогава звънях контролно,да разбера,помнят ли ни аджеба!
Та ,тогава женичката,беше много учтива и каза,че началото на април ще се свърже с мен и,че рибките са предвидени.Единственото,което я помолих е да звънне,каквото и да се случва,дори да се наложи да поизчакаме,просто да държим връзка.
Понеже мина и началото на месеца,вчера се опитах да се свържа с нея,но уви,телефона и е със спряни входящи.
Днес се свързах на друг номер,който намерих в сайта на рибарника,вдигна ми друга женичка.Каза,че съм говорил и уговарял с нейна колежка,която не е на работа.Първо взе да обяснява,че не може да поема отговорност,но се погрижих да може!!!
Казах и ,че става дума за зарибителна акция в,която участват и хора от чужбина а и тук в БГ.Обясних,че е дадена гласност във рибарските форуми и Фейсбук и няма да е хич добре да се излагам пред хората.Стана многа отзивчива,каза,че ми записва номера и името и щом дойде на работа,ще предаде на колежката си.

Пп.

Ваньо Контев дари 20лв. За,което му благодаря.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Да дарим живот.

Мнение от Владимир »

https://m.agropazar.bg/home/mobile/view/183985

Гледам,въпросната дама от развъдника си е пуснала обява.Само не знам,защо и тя и колежката и не ми вдигат тефона,днес пак звънях,няколко пъти.А имах уговорка и с едната и с другата,както обясних,вече.Не знам,какво да правя,има ли колега от Казанлък,който може да иде до развъдника?Ако не,да търсим друг вариант или да се разбера със всеки от Вас,да си получи парите?!
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Да дарим живот.

Мнение от Iso »

Владимир написа:https://m.agropazar.bg/home/mobile/view/183985

Гледам,въпросната дама от развъдника си е пуснала обява.Само не знам,защо и тя и колежката и не ми вдигат тефона,днес пак звънях,няколко пъти.А имах уговорка и с едната и с другата,както обясних,вече.Не знам,какво да правя,има ли колега от Казанлък,който може да иде до развъдника?Ако не,да търсим друг вариант или да се разбера със всеки от Вас,да си получи парите?!
Владе, за кой развъдник става дума за този ли?

http://fishfarmsix.bg/
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Да дарим живот.

Мнение от Владимир »

Така,днес в обедната почивка, реших да звънна на кака.Та да не повярваш,даваше свободно и ....О Чудо,вдигна!!!
Веднага и казах,че звъня във връзка със 2000щуклета х8см.А въпросната"да ви запиша ли".Отново повторих,като поясних,че сме имали уговорка за началото на април.Попита ме,как ми е името,казах и го и веднага ме откри в таблицата , назова фамилиятя ми..Та ми каза,че заради времето и студената вода са се забавили.Господина,който отговаря за "нещата",казал,че юни ще има 14см рибки.Питах я,кога ще са станали 8см и ориентировачно ми каза,че през май месец ще са ОК.Щяла да ми звънне,като закрепят люпилото.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Да дарим живот.

Мнение от Владимир »

Такаааа,преди ден или два в една тема,видях,че колегата Валентин Данаилов е писал,че са ходили за зарибител във същия рибарник.Попитах от чисто любопитство,дали е имало щукички.Понеже в последния ми разговор с въпросната госпожа от рибарника,ми каза,че през май се очаква да има рибки.Да ама не,Вальо ми каза,че е нямало и не само,това а и,че цялото люпило е измряло.Били изкарали на втория ден,рибките,заваляло сняг и измръзнали....БРАВО,ЕВАЛА!!!Та,драги ми колеги,не мога да опиша,какви чувства и емоции бълват от мозъка и душичката ми...защото ще изрека мнооого обиди.Мислех да звънна днес в рибарника,понеже дори не са си направили труда да ме уведомят.Смятам,че е редно,като бъдещ клиент да получа инфо,колкото и да не е удовлетворяващо съдържанието му...Но се отказах,няма да звъня!!!
Сега,има два варианта,парите стоят,докато се намери зарибител,и другия е да върна на всеки от ВАС парите по отделно?!
Имах предложение от Гари Бозаров,един от дарителите,да сменим с пъстърва.НО,смятам,че колкото и да се пуснат в близост до София,минимално количество ще стигнат до полова зрялост...А първоначалната идея ,беше да се пусне риба в близост до София в силно обрасли водоеми,което е и шанс за повече оцелели рибки.А да зарибяваме на над 40-50км от града е безмислено....
Другия,трети вариант,който е лично моя идея,да се дарят парите на колегите от Олимпик 2002,които опазват водоемите в страната,а и зарибяват с доста видове.
Вие,мили колеги,трябва да кажете тежката си дума,аз,бях само инициатора...Поемам на 90% вината,съжалявам искрено и ми е много болно и неудобно пред Вас.Не мога да опиша личното разочарование от провала си,както и от неуспеха в достигане на крайната цел.
Блатодаря за търпението,очаквам Вашето мнение.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Да дарим живот.

Мнение от Веско »

..
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Да дарим живот.

Мнение от Д-р Флекс »

Може ли една препоръка от случаен минувач? Свържете се с Института по рибарство и аквакултури в Пловдив, и ако нямат наличен зарибител щука, вземете и разселете с тези пари зарибител бяла риба в набелязаните обезщучени водоеми. Бялата расте чудодейно бързо, особено когато няма съществена конкуренция.

http://www.ira-plovdiv.bg/
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Да дарим живот.

Мнение от Димитър Тодоров »

Тези ме усъмниха в "професионализЪма" си, още когато с лека ръка ме от..баха като казаха,че
"нямало да стане моята работа" със зарибителя бяла риба,въпреки ,че се рекламират
да предлагат именно такъв.Явно и с щуката толкова могат.
Чужди пари лесно се ядът, но да "правиш" собствени не е за всеки.

Зарибител щука не се среща често.Съветът на Андро има логика, помислете върху него,
но зарибителят бяла риба трябва да е поне 10-ина см, за да не стане фураж за костура.

Успех в начинанието! :tup:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
arystotel
Мнения: 36
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 3:13
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти

Re: Да дарим живот.

Мнение от arystotel »

Много се извинявам, но ми се иска да изкажа и едно скептично мнение. Личи си големият ви ентусиазъм. Не знам как да си го обясня… Не знам защо според вас Панчарево трябва да бъде зарибявано и то не с друго, а с щука - защо не с бяла риба, защо не с шаран и т.н.? С щука в момента Панчаревското езеро се е самозарибило, ако не прекалено, то поне в степен, която аз наричам предходна преди то да стане един окаян „ЩУКОВСКИЯ ВОДОЕМ“. Какво значи щуковски водоем. Улов на едри щуки, но изключително рядко и кажи-речи нищо друго, освен уклей, по някой и друг по-едър костур, някоя и друга по-едра каракуда и наплашен клен на изчезване. Такива са ГОЛЕМИ ТЕГАВИ ВОДОЕМИ, с каквито е пълно около София. Какво наистина очаквате от зарибянето с щука? Ренесанс /жизнен подем/ на рибните популации във водоема? Или искате да го направите домашния водоем на спинингисти дали за инициативата по някой и друг лев? /Аз също ловя главно на спининг/.
Щуката на Панчарево вече показа ефектите от бързото си размножаване. Други години червеноперката беше толкова много през пролетта, че имаше стотици умрели рибки край брега при хвърлянето на хайвера. Тази година никакви ги няма. Костура кажи-речи изчезна още през миналата година. Бялата риба вече е приоритет само за нощните набези на бракониерите. Водоемът се обезрибява, драги колеги, и без вашите 50000 бройки, които между другото, ще станат допълнителна храна на по-едрите щуки или ще ядът хайвера на другите видове риби. Починът ви за зарибяването на водоеми е просто любителски и не почива на никакви рибовъдни познания, той е едно хрумване което ще навреди. Ако бяхме държава с по-сериозно законодателство и действащи институции, подобни инициативи щяха да бъдат под контрола на специалистите.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Да дарим живот.

Мнение от Владимир »

Нищо общо с действителността,личи си,че не си в течение с нещата,специално с Панчарево.....Информирай се и пак си дай мнението....
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Venci-fishingmania
Мнения: 125
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 10:46
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Да дарим живот.

Мнение от Venci-fishingmania »

Пънчака е препълнен с щуки, има много много костури, уклеи червеноперки и т.н. Белите рибки, които аз съм видял хванати от последната година и нещо са 2.
Поздрави. :tup:
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Да дарим живот.

Мнение от Владимир »

Venci-fishingmania написа:Пънчака е препълнен с щуки, има много много костури, уклеи червеноперки и т.н. Белите рибки, които аз съм видял хванати от последната година и нещо са 2.
Поздрави. :tup:
Като е препълнен със щуки,защо не се лови,като 2015г,когато,беше бум на вида?Ще ти,изясня,защото ги изядоха.Същото се случи 2016г със костура,и на следващата година,нямаше и помен от пасажите...Не ми се спори,така или иначе,липсата на зарибителен материал ще затрудни процедурата.А и още чакам да събера от всеки мнение,най-лесно е да си взема самоволно решението,но не е коректно.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Venci-fishingmania
Мнения: 125
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 10:46
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Да дарим живот.

Мнение от Venci-fishingmania »

Владимир написа:
Venci-fishingmania написа:Пънчака е препълнен с щуки, има много много костури, уклеи червеноперки и т.н. Белите рибки, които аз съм видял хванати от последната година и нещо са 2.
Поздрави. :tup:
Като е препълнен със щуки,защо не се лови,като 2015г,когато,беше бум на вида?Ще ти,изясня,защото ги изядоха.Същото се случи 2016г със костура,и на следващата година,нямаше и помен от пасажите...Не ми се спори,така или иначе,липсата на зарибителен материал ще затрудни процедурата.А и още чакам да събера от всеки мнение,най-лесно е да си взема самоволно решението,но не е коректно.
Ходя там по няколко пъти в седмицата, мога да ти кажа, че в момента щука има бол макар и старците и не само да прибират доволно количество от тях, костури сега също има много както и много големи кленове и каракуди. Ноември месец пред кепа откачих щука може би над 10 килограма. Не мисля че Панчарево е топ локация за зарибяване, поради постоянното налие на всякакви орки.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Да дарим живот.

Мнение от Владимир »

Venci-fishingmania написа:
Владимир написа:
Venci-fishingmania написа:Пънчака е препълнен с щуки, има много много костури, уклеи червеноперки и т.н. Белите рибки, които аз съм видял хванати от последната година и нещо са 2.
Поздрави. :tup:
Като е препълнен със щуки,защо не се лови,като 2015г,когато,беше бум на вида?Ще ти,изясня,защото ги изядоха.Същото се случи 2016г със костура,и на следващата година,нямаше и помен от пасажите...Не ми се спори,така или иначе,липсата на зарибителен материал ще затрудни процедурата.А и още чакам да събера от всеки мнение,най-лесно е да си взема самоволно решението,но не е коректно.
Ходя там по няколко пъти в седмицата, мога да ти кажа, че в момента щука има бол макар и старците и не само да прибират доволно количество от тях, костури сега също има много както и много големи кленове и каракуди. Ноември месец пред кепа откачих щука може би над 10 килограма. Не мисля че Панчарево е топ локация за зарибяване, поради постоянното налие на всякакви орки.
Сега пък друга песен....Колега,ако си прочел темата,щеше да разбереш,че идеята е да си зарибяваме водоеми в близост до местожителство.Реално около София не се зарибява и затова няма риба.Ако се зарибява редовно,ще има наистина щука,на Панчарево няма.Явно не си наясно,какво е да ИМА.Масово се въртят капота,това е нямане.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”