Избор на бюджетен спининг прът

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Избор на бюджетен спининг прът

Мнение от мъро »

Имам CHERRYWOOD HD SPIN 2.12 М - 7 Г - BERKLEY и 3- 18. Ако те интересува пиши на лични.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Избор на бюджетен спининг прът

Мнение от babydoctor »

Имам го това Чери, много е добро, но не си го давам. :D Съветът ми е да се обадиш и да ги видиш...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
ivagor
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Май 10, 2017 13:37
Риболов: Риболов на кефал и пъстърва
Местоположение: Родом от Габрово, живеещ в София, риболовстващ в България
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Избор на бюджетен спининг прът

Мнение от ivagor »

Пробвай и на Гарболино лайт въдиците - trout hunter. Ценово, акция, строй е както търсиш, така че може да я тръснеш в някой магазин. При мен се е държала страхотно при хубави и борбени риби.
Родом от Габрово, живеещ в София, риболовстващ в България
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Избор на бюджетен спининг прът

Мнение от petur »

Гледам Филстар са пуснали две нови пръчлета, Финеса или нещо такова,за около 60лв.Хвърли им едно око,предполагам ще ги има в доста магазини. Има ги и в сайта на фирмата.
c3c0
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2016 23:02
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на бюджетен спининг прът

Мнение от c3c0 »

Здравейте,
Предварително се извинявам за използването на чужда тема, но мисля, че така ще е по-полезно за бъдещи дилеми на други колеги. Терзанията които ме измъчват са относно избора ми на подходяща спининг пръчка, която ще се ползва за риболов на кефал с воблери от 2.5 до 6-7 грама. Разбираемо е, че щом пиша в тази тема бюджета ми не е голям. Мога да отделя около 200 лева, като сумата търпи и леки корекции. Стартирах преди около 2 години както много колеги с едно сертче 2.10 с тест 3-10 грама и една макара екусима. Лових, четох и сменях най-различни воблери и влакна. Събрах задоволителна колекцията от уловисти за мен воблери, хванах доста риби за това време (всички чакат да ги хвана отново),но пръчката започна да ме дразни а няма как да си развалям удоволствието от риболова. Когато хвърлям с jackall chubby 38, baby griffon или с любимите ми smith camion нещата са поносими, но примерно с rigge 35 или chubby minnow удоволствието го няма никакво. Препоръчайте ми каква въдица ще е подходяща за мойте нужди, като поради невъзможността да пипна на живо повечето пръчки и наличието на няколко колеги във форума на които без да ги познавам бих се доверил напълно, ще се стреля в тъмното /пък и не са 2000лв/. Леко съм се насочил към Tailwalk Backhoo Rise, като не съм убеден дали е правилният избор и ако е ОК дали S632L или S632ML. Обичам да усещам всяко съприкосновение на воблера, и от прочетеното дотук давам предимство на въдица с кух връх.
Поздрави
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Избор на бюджетен спининг прът

Мнение от PAMPASA »

c3c0 написа:.... .... Tailwalk Backhoo Rise, ....... дали S632L или S632ML.......
Поздрави
Ако е Тайлоука - си вземи този с най-ниската акция /S632L / - въдичката е сравнително твърда - няма да имаш проблеми , с воденето на каквито и да е мини - кранкове - бих казал ,че е и достатъчно чувствителна .
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 57 пъти

Re: Избор на бюджетен спининг прът

Мнение от blader2 »

PAMPASA написа:
c3c0 написа:.... .... Tailwalk Backhoo Rise, ....... дали S632L или S632ML.......
Поздрави
Ако е Тайлоука - си вземи този с най-ниската акция /S632L / - въдичката е сравнително твърда - няма да имаш проблеми , с воденето на каквито и да е мини - кранкове - бих казал ,че е и достатъчно чувствителна .
+1
Аз ловя основно с такава в тоя диапазон и съм доволен. Имайки предвид, ако не бъркам, че е и басова въдица то има и запас от мощ при по-сериозни риби, бърза е, и за мен лично доста чувствителна.
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
c3c0
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2016 23:02
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на бюджетен спининг прът

Мнение от c3c0 »

Май ще се взима една S632L, негативно мнение не съм чул или чел.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Тайлоук

Мнение от PAMPASA »

ЛС :wink:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
c3c0
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2016 23:02
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на бюджетен спининг прът

Мнение от c3c0 »

c3c0 написа:Май ще се взима една S632L, негативно мнение не съм чул или чел.
Тест на въдицата вече е направен. Справя се добре с всички примамки за които споменах, че използвам. Кастингът е добър, чувствителността също. Като недостатък за мен мога да посоча само визията на бланката, но все пак е бюджетно решение.
Хванах няколко кленчета /кефал/, но неуспех да закача нещо по-едро.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Избор на бюджетен спининг прът

Мнение от мъро »

С много добра визия си е сопицата
c3c0
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2016 23:02
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на бюджетен спининг прът

Мнение от c3c0 »

мъро написа:С много добра визия си е сопицата
Добра е, но не е перфектна.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”