Куц в спининга

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
gdimanov
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Апр 12, 2018 16:11
получил Браво: 1 път

Куц в спининга

Мнение от gdimanov »

Здравейте, реших да се оборудвам със спининг въдица. Вчера ходих на р, Искър до Своге, а днес хвърлях на стената на язовир Панчарево(свободния)
И за двата дена нямам и едно клъвване. Искам и утре да отида, но се чудя има ли смисъл. Не съм запознат нито със спининг риболова нито с това коя риба кога е активна. Принципно исках да хвана клен и кефал. Другите рибари и те казаха че са им били слаби дните. Да не би в момента да не са активни тези 2 риби или да ходя на неподходящите места за тях?
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: Куц в спининга

Мнение от Ilian70 »

Колега, настоявай по-сериозно. Не бива да се отказваш от два поредни неуспеха. Спининговия риболов е занимание, носещо много приятни емоции. Опитай се да навиеш човек от твоето родно място, или в близост, който има опит в спининговия риболов, да дойде с теб и да ти покаже места, успешни примамки, начини на водене на примамките.
Речният кефал и клена са един и същ вид риба.
Успех!
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
gdimanov
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Апр 12, 2018 16:11
получил Браво: 1 път

Re: Куц в спининга

Мнение от gdimanov »

Клен и костур *
Това е че нямам приятели които да ловят на спининг. Абе като цяло нямам приятели рибари всъщност. Като цяло яз. Панчарево добра стартова дестинация ли е.
Чух че има блата/езера покрай Панчарево. Да предложите някое такова?
Venci-fishingmania
Мнения: 125
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 10:46
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Куц в спининга

Мнение от Venci-fishingmania »

Свободния Панчак е супер водоем, октомври месец изпуснах щука в краката ми над 10 килограма. Има клен и костур, но рибите от ноември са слабо активни, предполагам заради постоянното източване-вдигане на нивото и постоянните промени в температурата. Видях, че е започнал да се обажда някой и друг костур на гребната база на силикон, според мен за кленове е още рано, а щуките при мен ги ловя основно на повърхностни примамки и трябва да се изчака още малко време преди да се раздвижи по-активно рибата. Може да опиташ на р. Лесновска има доста клен в нея, друг е въпроса, че не знам в момента какво и е нивото. Може да пробваш и преди Кремиковци и около Чепинци. Спининга отнема време, тренировки, преди да започнеш да хващаш риби, ще извъртиш една дузина капота, но веднъж започнеш ли да ги ловиш, нещата се променят.
Успех. :tup:
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Куц в спининга

Мнение от Д.Граховски »

Спининга е много интересно занимание, което постепенно те отказва от другия риболов и лека полека почваш да залиташ в една или друга посока на спининговия риболов. Щом си от София, винаги има с кого да отидеш някъде. Аз примерно тая седмица ще ходя по разни места с един колега дето и един е много, ама примерно другата седмица може да организираме нещо, я за клен, я за костур, я за пъстърви. Към последното залитнеш ли става безобразно :mrgreen:
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
gdimanov
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Апр 12, 2018 16:11
получил Браво: 1 път

Re: Куц в спининга

Мнение от gdimanov »

Днес ходих отново на яз. Паначарево, една риба хванах, но беше уникална и е най-голямата ми до сега.
klen.jpg
klen.jpg (217.83 KiB) Преглеждано 3102 пъти
Само дето реших да я поизмия във водата и я изпуснах :lol:, но човек се учи и вече имам надежда.
Интересното обаче ми е как се е закачила. Дали е тръгнала да гони воблера или просто ми е стояла на пътя?
Може да ме броиш за съвместно ходене, само ще трябва да се дооточним на лично.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Куц в спининга

Мнение от babydoctor »

Ilian70 написа:Речният кефал и клена са един и същ вид риба.
Успех!
Не е прав, разбира се - за клен ще трябва да си вдигнеш задника на 2-3 000 км. в североизточна посока. Ма там има по-атрактивни риби за спининг...Мога да съм ти консултант, ако искаш, но както по-горе ти казаха, спинингист се става с дълго мятане, често с капота и много късане на примамки. Към пъстърва не залитай отсега, че вярно ще стане стрнашно. И що не идеш на някое състезание на Видрите, ще ти е от полза - първото е в събота...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Куц в спининга

Мнение от sandista »

Изображение
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Куц в спининга

Мнение от Мунчо »

Не е мръднал, а просто е писател... Гледам, че и при щеките на четирнайс метра се е обадил...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”