Джиг риболов-неяснота

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от Borkata_111 »

Съжалявам ако повтарям някой- вземи си един фиииш 7 см и облавяй периметъра около теб, като е желателно това да е дълбоко и тихо място (като за начало). Използвай обикновенна проводка с паузи и туич ако искаш.
Късмет!
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от Milen Rusanov »

Понакупих си разни "съедобни примамки" и други подобни в малки размери и разпитах двама местни спинингисти за спецификата на околните водоеми за джиг риболов. Според техните думи в момента е много трудно за джиг понеже кислорода във водата е много малко и рибите са изключително пасивни. Препоръчват много ранните часове (4-5 часа сутринта) и предимно на реката в крайбрежните зони където са дребните рибки да търся хищници. По старите корита и баластриерите риболова щял да потръгне след септември като се поразхлади водата. Още не съм пробвал понеже в момента имам работа за вършене,но се надявам в почивните дни да намеря време...
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от cekal »

мъро написа:Ко стана с джиговиците, дай предложения. :fish15:
Не ми се отваря нова тема и предпочитам да пиша в тази. Днес в един от магазините тръснах филстар сперанца УЛ и съм приятно изненадан. Доста стегнато пръчле и макар да се води фаст, на мен ми се стори една идея по - бързо. Дали заради дължината от малко под 2м, теглото се усеща по - леко от реалните 106 грама. Ако не бях насъбрал доста въдици и най - вече да беше поне 2.20, веднага бих го заприходил. Идеален вариант за начинаещи в по - леките примамки, готови да се разделят с 65 лв.
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от Filstar »

cekal написа:
мъро написа:Ко стана с джиговиците, дай предложения. :fish15:
и най - вече да беше поне 2.20, веднага бих го заприходил.

Като по поръчка - до края на месеца трябва да се появи по-голямата сестра на Speranca - 2.13m :)
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”