Джиг риболов-неяснота

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от quietriot »

Лесен и безотказен джиг метод за костур и пъстърва е гагалягата , това е малък силокон с джиг глава подобен на октоподче който се хвърля със спиниг пръчка около 3 ,0 с бомбарда около 20-30 грама потъваща и после бавно се тътри по дъното .Изображение
Става и с малък шад и с пръчка за бомбарда , идеята е че ще усетиш кълването на костура и ще знаеш какво да очакваш, също и че ток няма, има леко почукване , това не е распер да блъска.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от Димитър Тодоров »

Много як немски онлайн магазин, специализиран в тази дисциплина : https://www.camo-tackle.de/
Мога да ти дам и насоки за конкретни модели,размери и разцветки на силиконеца, но за това пиши
ми след понеделник, 16-ти.

Съхранявай съедобния силиконец в оригиналните пакети/опаковки и затваряй след употреба.

:tup:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от Асти »

А какво е това съедобен силикон, на какъв език е?
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от cekal »

Асти написа:А какво е това съедобен силикон, на какъв език е?
На фанатишки :wink:
Гледам снимките на Русанов и Борката,- тия рибета не са за риболов. Вземете си силикони фанатик, размер 2 инча, модели ларва или ларва лукс и боксер, цветове 6, 8 и 24. И задължително малки туистери до 4-5 см в същите цветове. Гад Ганчо е пръчка за блесна и воблер, не за силикон. Има чудесни джиговици и за по 50 лв, но в България.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от мъро »

cekal написа:
Асти написа:А какво е това съедобен силикон, на какъв език е?
На фанатишки :wink:
Гледам снимките на Русанов и Борката,- тия рибета не са за риболов. Вземете си силикони фанатик, размер 2 инча, модели ларва или ларва лукс и боксер, цветове 6, 8 и 24. И задължително малки туистери до 4-5 см в същите цветове. Гад Ганчо е пръчка за блесна и воблер, не за силикон. Има чудесни джиговици и за по 50 лв, но в България.
Дай да ги видим тези чудесни джиговици.
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от Borkata_111 »

cekal написа:
Асти написа:А какво е това съедобен силикон, на какъв език е?
На фанатишки :wink:
Гледам снимките на Русанов и Борката,- тия рибета не са за риболов. Вземете си силикони фанатик, размер 2 инча, модели ларва или ларва лукс и боксер, цветове 6, 8 и 24. И задължително малки туистери до 4-5 см в същите цветове. Гад Ганчо е пръчка за блесна и воблер, не за силикон. Има чудесни джиговици и за по 50 лв, но в България.
Влизаш във форума и първото ти мнение е, че "тия рибета не са за риболов".
Все пак фииш, релакс и reno killer са доказани марки. Сивите китайчета са ми подарък и затова ги държа.
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от Milen Rusanov »

Копувам си това което намирам в близките до мен магазини,за мен повечето производители на силикони са напълно непознати и няма от кого да знам кои работят,и кои не. Малко глупаво би изглеждала тема във форума : кои силикони работят,кои цветове, какви размери и т.н. Опитвам се сам да стигна до някакви изводи в конкретния случай какво работи, ако някой все пак реши да сподели опита си на драго сърце бих пробвал препоръките му.
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от Borkata_111 »

Абе ще взема аз пак шаранджийския телескоп, та да ги пръскам с него костурите на силикон :lol: :lol:
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от sleepwalker »

Аз също стартирах спининха с плувкарска тояга 3.3 метра. Без да искам, сцепих костура с единствената си блесна тогава - Мепс двойка и след това плувката все по рядко излизапщше от килера... :mrgreen:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от cekal »

Milen Rusanov написа:Копувам си това което намирам в близките до мен магазини,за мен повечето производители на силикони са напълно непознати и няма от кого да знам кои работят,и кои не. Малко глупаво би изглеждала тема във форума : кои силикони работят,кои цветове, какви размери и т.н. Опитвам се сам да стигна до някакви изводи в конкретния случай какво работи, ако някой все пак реши да сподели опита си на драго сърце бих пробвал препоръките му.
Започна темата с уточнението, че още нямаш уловена риба на силикон. Бил съм в твоето положение и затова реших да ти спестя време, нерви и съмнения. Препоръчах ти три вида примамки - ларва, виброхвост и туистер, от пасивна до активна, с три вида цвят според настроението на рибата. Работят при костура, а и при други хищници. Вземи си силикони фанатик и ти гарантирам счупване на каръка. Ето ти продавач на ларва в Германия -https://www.ebay.com/itm/Fanatik-LARVA- ... m570.l1313
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от мъро »

Ко стана с джиговиците, дай предложения. :fish15:
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от Milen Rusanov »

Не искам да звучи така все едно мрънкам,опитах се възможно най-бързо да се снабдя със съедобен силикон а нямаше на Fanatik наблизо. Смятам че не само силиконите на Fanatik работят, предполагам че има и други производители които имат не по лоши продукти. Взех си първите съедобни които намерих с идеята да започна да опитвам веднага. Намерих в няколко сайта продукти на Fanatik и смятам да си поръчам основните примамки а като се прибера септември в България ще взема повече..
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от cekal »

мъро написа:Ко стана с джиговиците, дай предложения. :fish15:
Доста производители имат добри въдици в тоя ценови клас, около 50- 60 лв. Осако, Салмо, да не ги изброявам.
Едно чудесно пръчле за нищо пари което редовно развъртам и с което хващам точно толкова риби колкото бих хванал с Графитлидер и т.н.
http://best-fishing.bg/vudici/vudici-za ... 2-8gr.html
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от мъро »

Тази въдица от колко грама почва да работи, силно се съмнявам от 2 гр. Може би е 6- 15 гр
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Джиг риболов-неяснота

Мнение от мъро »

cekal написа:
мъро написа:Ко стана с джиговиците, дай предложения. :fish15:
Доста производители имат добри въдици в тоя ценови клас, около 50- 60 лв. Осако, Салмо, да не ги изброявам.
Едно чудесно пръчле за нищо пари което редовно развъртам и с което хващам точно толкова риби колкото бих хванал с Графитлидер и т.н.
http://best-fishing.bg/vudici/vudici-za ... 2-8gr.html
Тука се изказа ама много неподготвен, при активна риба такъма наистина не е основен фактор за уловеното количество риба, но когато не е активна става основен фактор. Въдицата не служи само да хвърлиш с нея примамката във водата и да извадиш рибата, трябва да изпитваш и удоволствие от борбата с рибата без значение колко е голяма. Първата ми джиговици беше един драгон 4-21 гр 260 см. Тежи 185 гр. ползвах го с един заубер 3000, тази въдица чува и прозрачните костурчета но след втория час риболова става мъчение, а не удоволствие. За една година джигов риболов съм сменил 7 въдици от 70 до 570 лв. и разликата между тях е толкова голяма колкото разликата в цената им. Един графитлидер със същите параметри с каквито е въдицата от линка ти е поне с 40 гр. по лека и поне 40 пъти по чувствителна, така че няма място за сръвнение. Чудесните джиговици са скъпи, не са по 40-50 лв.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”