Помощ за избирането на въдица

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Никола Радов
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 17:19
Риболов: Дънен

Помощ за избирането на въдица

Мнение от Никола Радов »

Здравейте! Напоследък доста започнах да чета за спининг риболов и реших и аз да го пробвам, та въпросът ми е : http://store.bigfish.bg/products/Komple ... Combo.html Тази въдица добра ли е като за начинаещ и ще ми върши ли работа ? Защото не мисля да давам много пари за първата ми въдица за спининг :mrgreen:
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от bobopeli »

Никола Радов написа:Здравейте! Напоследък доста започнах да чета за спининг риболов и реших и аз да го пробвам, та въпросът ми е : http://store.bigfish.bg/products/Komple ... Combo.html Тази въдица добра ли е като за начинаещ и ще ми върши ли работа ? Защото не мисля да давам много пари за първата ми въдица за спининг :mrgreen:
Не е добра колега,това което си посочил е пикер (къс фидер) и се използва за риболов на дъно.Какви риби мислиш да ловиш на спининг?
Никола Радов
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 17:19
Риболов: Дънен

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от Никола Радов »

bobopeli написа:
Никола Радов написа:Здравейте! Напоследък доста започнах да чета за спининг риболов и реших и аз да го пробвам, та въпросът ми е : http://store.bigfish.bg/products/Komple ... Combo.html Тази въдица добра ли е като за начинаещ и ще ми върши ли работа ? Защото не мисля да давам много пари за първата ми въдица за спининг :mrgreen:
Не е добра колега,това което си посочил е пикер (къс фидер) и се използва за риболов на дъно.Какви риби мислиш да ловиш на спининг?
Не знам може би клен или щука ако ходя на язовир или нещо не знам какво се лови главно , но в сайта пише че тази въдица е за спининг за това съм се объркал :)
Търся комплект до 70 лева можеш ли да предложиш някакъв ?
За гъби
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Фев 11, 2017 8:39
Риболов: "мешана скара"
Местоположение: гр.Русе
получил Браво: 10 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от За гъби »

Има прекалено много изписано по темата "Избор на въдица за спининг",че дори да "пуснеш"само това в търсачката ще ти се отвори доста материал за изчитане.Най - добре кажи къде искаш да започнеш - язовир или река,а ако посочиш направо мястото/например р.Янтра/ със сигурност ще се намерят колеги,които да ти кажат по конкретна информация като пръчка до 210 см,с горна акция до 12 грама и.т.н.За финал - кажи колко си заделил за"стартов пакет" - пръчка + макара,гледай да е поне около 200-300 лв ,ако имаш възможност разбира се...Изчакай 1-2 дни и предполагам ще събереш достатъчно компетентни мнения,на които ще можеш да се довериш :fish15: :11:
Никола Радов
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 17:19
Риболов: Дънен

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от Никола Радов »

За гъби написа:Има прекалено много изписано по темата "Избор на въдица за спининг",че дори да "пуснеш"само това в търсачката ще ти се отвори доста материал за изчитане.Най - добре кажи къде искаш да започнеш - язовир или река,а ако посочиш направо мястото/например р.Янтра/ със сигурност ще се намерят колеги,които да ти кажат по конкретна информация като пръчка до 210 см,с горна акция до 12 грама и.т.н.За финал - кажи колко си заделил за"стартов пакет" - пръчка + макара,гледай да е поне около 200-300 лв ,ако имаш възможност разбира се...Изчакай 1-2 дни и предполагам ще събереш достатъчно компетентни мнения,на които ще можеш да се довериш :fish15: :11:
Еми ще започна по Р.Струма , за стартовия пакет не знам не мисля да давам толкова много пари защото не съм сигурен дали ще ми допадне в момента гледам има намаления на комплекти от 120 до 60 70 лева това мисля да взема :D
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от мъро »

Тези комплекти бързо ще те откажат от спининга
Никола Радов
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 17:19
Риболов: Дънен

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от Никола Радов »

мъро написа:Тези комплекти бързо ще те откажат от спининга
Мислех да взема само въдица за към 70 лева и да взема макара от някоя от мойте въдици но то се гледало да се балансират и тн.
Никола Радов
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 17:19
Риболов: Дънен

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от Никола Радов »

Еми явно ще се откажа щом не мога да се сдобия с такъми за тая цена и ще си взема болонезе или нещо, благодаря иначе :tup:
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от sleepwalker »

Не се отказвай, може да се окаже, че това ще ти е по-голяма страст от плувката! ;) Щом си склонен да дадеш 70 лева за пръчка, купи с тях един Серт Ексийд около 2 метра дължина и горен тест 6-7 грама (не знам точните разновидности на модела). Сложи му някоя твоя макара, по-лека по възможност и навий на нея една ролка монофил 0.16, вземи няколко кефалски воблера (Голди, Страйк Про, Салмо, че са по-евтини, но ловящи) и няколко по-малки въртележки и бягай на Струма. Проучи кои са районите, които държат кефал и отиди няколко пъти. Ако имаш и приятел, който е по-навътре в тоя риболов, го вземи задължително! Успех! :tup:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от babydoctor »

Комплекта, за който питаш е почти 500 гр. Вземи полоинка мин. вода и я пораззмахвай из къщи полоин час и ще ме рзбереш. За Струма до Кресна ти трябва тояга 180-21 см и много лека макара.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
martin_minkovs
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Ное 03, 2015 17:54
дал Браво: 1 път
получил Браво: 39 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от martin_minkovs »

Според мен ... оптималният вариянт цена - качество е Ryobi Ecusima, в размер 2000 и Sert Exceed 1.80, с акция 3-10 или Formax Cort X. Ще трябва да отделиш поне 120/30 лева за закупуването на стартов такъм, с който да усетиш ... що е то лайт спинингов риболов.
Късмет и наслука!
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от Vid »

martin_minkovs написа:Според мен ... оптималният вариянт цена - качество е Ryobi Ecusima, в размер 2000 и Sert Exceed 1.80, с акция 3-10 или Formax Cort X. Ще трябва да отделиш поне 120/30 лева за закупуването на стартов такъм, с който да усетиш ... що е то лайт спинингов риболов.
Късмет и наслука!
Подкрепям, с изключение на макарона наречен Formax..
Sert-та ми служи вече 10г., а Ryobi Ecusima 2000 дори повече и въпреки, че я пенсионирах, стои в готовност да замести някоя от новите при фира....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
asn
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 440 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от asn »

http://www.fishingshop-pike.com/siweida ... l/page/16/

40лв. идеална е за начинаещ, поне аз започнах с такава, но на 2,40м плюс макарата от въдица за плувка - Shimano Catana 2500. Доволен съм от първоначалният си избор, хванала ми е много риба и ми е донесла много приятни емоции. Сега ловя със скъпарски въдици и не я поглеждам, но си я пазя.
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от ICO69 »

Тази също е добра...https://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80 ... Spin/6514/На 2.30 5-21 гр. тежи 118 гр. ще ловиш всичко-кефали, щуки, бели квот клъвне и е само 50 лв...
Tosho
Мнения: 206
Регистриран на: Нед Ное 19, 2017 19:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 283 пъти
получил Браво: 176 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от Tosho »

Нещо, което не е за много пари и върши прекрасна работа. Закупено по съвет на колеги и изпитано в боя:
Gad fair 2,13; 3-15 + Ryobi amazon/ecusima 1000
Ако потърсиш из форума ще намериш...
Така ми запали фитила, че сега се изстрелвам към 5х100...
Като идеш за риба не може да си тръгнеш преди да си хванал поне една.
Ако хванеш една - значи има поне още една.
Ако хванеш две - значи има много, така че стой и лови щото друг път може и да не хванеш...
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”