Помощ за избирането на въдица

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
demi
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 19:59
Местоположение: перник
получил Браво: 2 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от demi »

щом искаш евтин комплект, си вземи въдица но Filstar около 60лв е и за тези пари никак не е лоша, акцията избери според това както ще ловиш но клен и щука са съвсем различни и не става с една въдица, за клен нещо ат рода на медиум 5-15 или 7-21гр а щукарката поне 10-30гр
Макара си вземи на Shimano , за да не ти прави бради плетеняка и само да псуваш и да се чудеи какво става, има по 60-80лв за начинаещ стават,
кълве ли...
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от Vid »

Tosho написа:Нещо, което не е за много пари и върши прекрасна работа. Закупено по съвет на колеги и изпитано в боя:
Gad fair 2,13; 3-15 + Ryobi amazon/ecusima 1000
Ако потърсиш из форума ще намериш...
Така ми запали фитила, че сега се изстрелвам към 5х100...
Подкрепям, но Gad fair са малко по твърди пръчки в евтината категория и тестовете им са малце завишени мисля, без да притежавам такава, но съм ги пробвал наяве....
Екусимата е без забележки ценовия си клас, но стара, стара....
Бих препоръчал за по малко парички... https://ru.aliexpress.com/item/SeaKnigh ... 33edhElCkb или пък https://ru.aliexpress.com/item/16-fishi ... 2e0eb9N0KD
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от Borkata_111 »

Вземи си един Formax thunder spin 8-28 или 4-24, едно shimano - catana или sienna в размер 2500, 3/4 воблера на salmo за кефал, и като за начало може да спестиш с някое 4 нишково влакно.
Наслука и испех в начинанието!
demi
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 19:59
Местоположение: перник
получил Браво: 2 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от demi »

Borkata_111 написа:Вземи си един Formax thunder spin 8-28 или 4-24, едно shimano - catana или sienna в размер 2500, 3/4 воблера на salmo за кефал, и като за начало може да спестиш с някое 4 нишково влакно.
Наслука и испех в начинанието!
става , но макарата трябвя да ти е 4000
кълве ли...
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от Borkata_111 »

demi написа:
Borkata_111 написа:Вземи си един Formax thunder spin 8-28 или 4-24, едно shimano - catana или sienna в размер 2500, 3/4 воблера на salmo за кефал, и като за начало може да спестиш с някое 4 нишково влакно.
Наслука и испех в начинанието!
става , но макарата трябвя да ти е 4000
От какъв зор да е 4000? Тази комбинация ми беше първия спининг с 2500 и жеше безотказна. 4000 ползвам за сомската въдица и тежкия спининг в Гърция.
Просто се учудвам и изказвам мнение!
demi
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 19:59
Местоположение: перник
получил Браво: 2 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от demi »

Казвам го от опит и за баланс на пръчката и за мощност като удариш 5-6 кг щука.
кълве ли...
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от Borkata_111 »

Това вече е друго, ако ще се цели само в щука да забрави за Formax-a. С 2500 Най-голямата риба, която съм вадил е 2кг пъстърва. Никакъв проблем !
Sa_sko
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Дек 12, 2014 14:23
Риболов: Спининг, фидер, болонезе
дал Браво: 2 пъти

Re: Помощ за избирането на въдица

Мнение от Sa_sko »

Човека не казва в кой район на Струма ще лови . Аз започнах с корморан ред мастер 2.10 тест 1-9 и екусима 1000 по Струма от Перник до Благоевград и комплекта се справя перфектно за клен и пъстърва . В този участък щука да ти удари е 6 от тотото. За щука друга пръчка и макара . Като за начало може и втора употреба пръчка за нищо пари . За клена в този участък най резултатни са въртящи блесни размер 1-2. Ти прецени мепс аглия или моска или пантер мартин . Взимаш една бяла една жълта и задължително бяла с червена шарка и ги почваш. :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”