Избор на свиваема джиг пръчка

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
rafiky
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 23:02
Риболов: Плувка
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 23 пъти

Избор на свиваема джиг пръчка

Мнение от rafiky »

Здравейте колеги,

Пускам поредната тема за избиране на джигова въдица, но не поради друга причина, а именно защото ми е трудно да се ориентирам каква прилична сгъваема (телескопична) въдица да си купя.
Досега съм пробвал с един китайски изключително сполучлив по мое мнение джиг прът, който успях да счупя по безумно тъпанарски начин на скалите в Ахтопол. Той е с дължина 2.40, сгъваем от две части и ще си го карам на ремонт, поради сантиментални подбуди.
Чупенето обаче ме наведе на мисълта да си взема малко по-истинска въдица, ако е възможно в бюджет сто лева, но този път свиваема, защото искам да мога да си я държа в мотора и да скачам вечер след работа на някой и друг гьол, като ми изпуши мозъка, а и най-вече за да ми позволи повече практикуване на този тип риболов без да се налага две-три седмици по-ранно планиране на отпуск за 1 ден риболов.
Знам, че телескоп и спининг риболов не са добре съчетаеми термини, но пък и знам, че все пак съществува.
Плюс това съм голям почитател на риболова от каяк, така че още един плюс на телескопа пред компонентната пръчка, защото все още съм с гумен каяк.

Целеви риби :
- Костур основно
- Бяла риба
- Щука
- Клен не съм ловил все още, но предполагам, че ако се науча как и това ще е вариант

Целеви водоеми - Обикалям главно около София, така че :
- Лобуш
- Смятам да отделя малко повече внимание на Панчерево, имам приятели, които ми упорстват, че там костура е с добра популация
- Искър
- евентуално река Искър

Силикони - Засега съм ловил предимно с китайски силикони, но смятам лека полека да се оборудвам с хубаво влакно и да започнам да отделям по някой друг лев за силикони на мистър туистър и прочие, та да видя дали ще има някаква велика разлика.

Моля ако някой колега има подходящо предложение да посочи приблизителна цена и евентуално направо откъде мога да си купя въпросната въдица.

Предварително благодаря ! :)
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Избор на свиваема джиг пръчка

Мнение от sleepwalker »

Колега, надали някой ще може да ти препоръча телескопичен спининг, тъй като ти сам каза, че са общо взето несъвместими понятия. Съветвам те да погледнеш травел спининги - те са обикновено от 4 части с малка транспортна дължина. Това е оптималното, което може да намериш, щом приоритет е лесното транспортиране. ;) Има доста читави предложения сред тях и със сигурност са по-добри от телескопите. ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Избор на свиваема джиг пръчка

Мнение от rangel_bac »

Здрасти колега,

аз съм ползвал Лазер Травълър и макар, че е телескоп, не е твърде лигав. Има твърд калъф, който може да се закачи на мотор и да е лесен за пренасяне.
За въдицата, бих казал че е достатъчно лека и удобна за вида си. Макар и да я продадох, си оставам с добро впечатление от нея.

https://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80 ... ller/3594/

Ако можеш, виж я някъде, за да добиеш лична представа.

Със здраве!
rafiky
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 23:02
Риболов: Плувка
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Избор на свиваема джиг пръчка

Мнение от rafiky »

Благодаря за отговорите колеги !
Ще погледна телескопчето, което предложи колега.
Нека разширим полето на предложения в такъв случай, макар и да съм малко резервиран, ако някой има идея за транспортен джиг нека не се притеснява да я обяви.
emzo
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 03, 2005 11:41
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Избор на свиваема джиг пръчка

Мнение от emzo »

Ето една сравнително нова тема, където вече са обсъдени няколко travel варианта.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”