Големи бради със Заубер

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
todor bakalov
Мнения: 273
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 19:20
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Големи бради със заъбер

Мнение от todor bakalov »

Щом си получил обратен конус всичко ще си дойде на мястото,проверено.
carpbg
Мнения: 178
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:03
Риболов: шаранджийски
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Големи бради със заъбер

Мнение от carpbg »

Boci написа:Според мен проблема е в конеца, а не в макарата. Защо не ползваш 8нишков, а 4нишков плетеняк?
проблема е в макарата, която не реди добре линията когато няма съпротивление (или то е малко).
Случва се риболов с попери и други повърхностни примамки или при силикони.
Ама щом казвате, нека да е от конуса.
:tup:
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Големи бради със заъбер

Мнение от ICO69 »

carpbg написа:
Boci написа:Според мен проблема е в конеца, а не в макарата. Защо не ползваш 8нишков, а 4нишков плетеняк?
проблема е в макарата, която не реди добре линията когато няма съпротивление (или то е малко).
Случва се риболов с попери и други повърхностни примамки или при силикони.
Ама щом казвате, нека да е от конуса.
:tup:
Ловил съм и със силикони и с попери с тази макара и нямам бради..Ама щом казваш нека да е от макарата...
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Големи бради със заубер

Мнение от Vid »

Колега, имах подобен проблем с моя Заубер някога и също изревах... Проблемът е само в макарата, т.е. в подложените шайби... Виж как навива макарата..., в кутията ти, в найлонов плик също трябва да има 1+ допълнителна шайба... Под шпулата стандартно трябва да имаш две шайби + тази в плика и всички са различно дебели... Комбинирай ги /при бради намаляш/ и следи реденето- много лек обратен конус....
След като си нагласих това, нямам и една брада... А, това беше преди 6-7 години май...., а макарата още си бачка, само миналата година и смених лагера на бигела....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Големи бради със заубер

Мнение от rap66 »

Заубера конструктивно си е предразположен към брадясване, защото има много бавна осцилация. Малко по рехаво да се навие конеца и брадата е готова. Да не говорим че има навика да затваря бигела при силно замятане. Тоя филм с шайбите и конусите съм го гледал от първия ред, и доста мои познати също. Но като казва един от тях "Може три брейда на сезон да сменя, но бижуто не сменям" ( има черния със злато) :roll:
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Големи бради със заубер

Мнение от ICO69 »

rap66 написа:Заубера конструктивно си е предразположен към брадясване, защото има много бавна осцилация. Малко по рехаво да се навие конеца и брадата е готова. Да не говорим че има навика да затваря бигела при силно замятане. :roll:
Това не е вярно...Имам 2 Заубера- 1000 И 3000...Единия е над 10 годишен, другия на 9...досега нямам случай да ми се затвори бигела при замятане, а не като да не маам здраво..За сметка на това на един приятел Туина най редовно му отстрелва примамки...Освен да съм попаднал на единствените читави Заубери произведени от китаиците... :lol: :lol: :lol:
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Големи бради със заубер

Мнение от Monov »

Заубер има гумен пръстен под ротора, ако там всичко е наред, няма как да се затвори сам бигела и аз за 3г. ползване нямам затворен бигел, нямам и бради, Ловил съм с влакно и на цилиндър и на обратен конус, но никога не препълвам шпулата, а преди да обера хлабава линия, първо я изпъвам с пръчката. Всяка една макара прави бради, когато не се ползва такъма правилно.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”