Избор на спининг въдица L and UL

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Мунчо »

cekal написа:Когато след време се прицелиш в нов меч за речен спининг, си вземи нещо екстра фаст. Ще се изненадаш приятно как всяко близване на воблера се усеща перфектно :fish15:
Близването на воблера може да се усети перфектно и без въдицата да е екстрафаст, който е доста специфично и тясноспециализирано "предимство".
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Iso »

Мунчо написа:
cekal написа:Когато след време се прицелиш в нов меч за речен спининг, си вземи нещо екстра фаст. Ще се изненадаш приятно как всяко близване на воблера се усеща перфектно :fish15:
...........
По тази логика означава, че мухарите ловят кефал на сляпо и случайно?! :wink:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от cekal »

мъро написа:
cekal написа:Кленовете ги перкам с 3 - 14 екстрафаст и се ловят перфектно. С макарон по - трудно се контролират едрите, така ми се струва. Опитай някой път с джиговица и пак ще говорим. А колегата в началото на темата е посочил изисквания за пръчката - чат пат на джиг със глави 4-5 гр. С макарон джиг не става :wink:
С джиговица и плетеняк, класика в речния риболов.
Усещам известна ирония, но ми дреме на шапката. Точно таз комбинация ми е най- на сърце като мятам воблери по реките. Каквото усещам, това и съм написал. Винаги съм на твое разположение да кръстосаме светлинни мечове - аз една риба, ти в пъти повече.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от мъро »

cekal написа:
мъро написа:
cekal написа:Кленовете ги перкам с 3 - 14 екстрафаст и се ловят перфектно. С макарон по - трудно се контролират едрите, така ми се струва. Опитай някой път с джиговица и пак ще говорим. А колегата в началото на темата е посочил изисквания за пръчката - чат пат на джиг със глави 4-5 гр. С макарон джиг не става :wink:
С джиговица и плетеняк, класика в речния риболов.
Усещам известна ирония, но ми дреме на шапката. Точно таз комбинация ми е най- на сърце като мятам воблери по реките. Каквото усещам, това и съм написал. Винаги съм на твое разположение да кръстосаме светлинни мечове - аз една риба, ти в пъти повече.
Ако хванеш повече риба от мен, не бих го преживял. По добре да оставим нещата така.
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от cekal »

Iso написа:
Мунчо написа:
cekal написа:Когато след време се прицелиш в нов меч за речен спининг, си вземи нещо екстра фаст. Ще се изненадаш приятно как всяко близване на воблера се усеща перфектно :fish15:
...........
По тази логика означава, че мухарите ловят кефал на сляпо и случайно?! :wink:
Не съм сигурен дали цитираш мен, но ако е така - не схващам логиката. На муха ходя само за клен и ловя със сухи джапанести, понеже не си падам по разните му нимфи. Използвам единствено зрение и няма как да пропусна атака. А иначе на джиговица 5- 25 мога да й сложа широки водачи и спокойно да мятам шнура нагоре надолу, без да кръцвам дръжката. Че и кленове ще извадя.
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Iso »

Здравей колега "cekal", вероятно не съм се изразил правилно. Имах предвид изказването на колегата "Мунчо":
Мунчо написа:
cekal написа:Когато след време се прицелиш в нов меч за речен спининг, си вземи нещо екстра фаст. Ще се изненадаш приятно как всяко близване на воблера се усеща перфектно :fish15:
Близването на воблера може да се усети перфектно и без въдицата да е екстрафаст, който е доста специфично и тясноспециализирано "предимство".
Съгласен съм с него, че "близването" на воблера може да се усети перфектно и без въдицата да е екстрафаст. За мен антипода на екстрафаст спининг въдицата е мухарската пръчка въпреки, че не съм сигурен дали е така, ако бъркам моля да бъда извинен. Знам, че "блзването" на воблерчето ще се усети и с пръчка с бавен, но това зависи от чувствителността на пръчката и строежа на линията. :wink:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Асти »

За мухарката по-добре да не беше го казвал :idea:
Newcomer
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2018 13:20
Риболов: Light and Ultralight spinning
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Newcomer »

Първите ми впечатления от въдичката са отлични. Много лек, прецизен такъм, изработен красиво от качествени материали. Риболовът с най-малките воблерчета е удоволствие. Туичовете дори на нанокранк се предават много приятно от корка към показалеца- нещо което липсваше при предишната ми въдица. Според мен това си е чист лайт- комфортен кастинг не ми се струва възможен при 12 гр. Пробвах я с 8 грамов powertail и ми се струва, че там някъде е предела на натоварване. При 6 грамов fiiish се усеща лек запас. Ето и малко снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Въдицата представи драматично кълването дори на този мъник:

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”