Избор на спининг въдица L and UL

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Newcomer
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2018 13:20
Риболов: Light and Ultralight spinning
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 5 пъти

Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Newcomer »

Здравейте на всички,

Както разбирате от заглавието търся съвет за подходящ за мен спининг. Изискванията са следните- дълга дръжка, обща дължина 2.10-2.30 м., Акция- 1-7 /1-8/ 1-9 гр. Ще се ползва предимно за речен риболов с леки воблерчета до 4-5 гр. и чат пат на джиг със глави 4-5 гр. Ползвам брейд 0.4-0.6.

Това, което съм харесал досега e:

1. Colmic Street Supreme HSTS2-760ML: https://www.colmic.bg//new/403/9303/
2. Colmic STREET - "Light Extreme" - HRF750ML: https://www.colmic.bg//new/403/9303/
3. SMITH DARK SHADOW TZ DSTZ-73: https://mebaru.ru/shop/udilisha/spinnin ... z-dstz-73/
4. Tict Inbite IB73-TB: https://bigfish.ro/bg/%D1%80%D0%B8%D0%B ... 2-23m-1-8g

Tict Inbite засега ми е фаворит, но ми се ще да чуя и вашето мнение- коя от горните въдици е най-подходяща за посочения риболов. Приемам разбира се предложения и за други читави модели в диапазона до 600 лв.

Благодаря на всички отзовали се. :tup:
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Borkata_111 »

Гледам, че стреляш доста нависоко с цената. Аз като имащ опит с по-скромни въдици откъм ценови клас, мога да ти препоръчам Rapture Sharp area trout. Макар да пише trout, няма къса дръжка като типична пъстървова гега, но не знам как ще се впише акцията от 0.5 до 5 гр в изискванията ти.
Късмет!
Newcomer
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2018 13:20
Риболов: Light and Ultralight spinning
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Newcomer »

Вече имам един Ultralight Garbolino 0-5 гр., който страшно много го харесвам- няма такъв кеф при удари дори на малки рибета. Трябва ми обаче един по-голям спининг с дълга дръжка.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от мъро »

Единствения недостатък на тикта са прекалено малките водачи, това за по дългия вариант. Недостатък за студено време, ще леденясват на 1-2 ° . Предполагам и късия вариант е със същите водачи. При вятър обаче, тези водачи много помагат.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Iso »

Newcomer написа:Здравейте на всички,

Както разбирате от заглавието търся съвет за подходящ за мен спининг. Изискванията са следните- дълга дръжка, обща дължина 2.10-2.30 м., Акция- 1-7 /1-8/ 1-9 гр. Ще се ползва предимно за речен риболов с леки воблерчета до 4-5 гр. и чат пат на джиг със глави 4-5 гр. Ползвам брейд 0.4-0.6.

Това, което съм харесал досега e: ...........
Благодаря на всички отзовали се. :tup:
Колега изискванията ти са доста неопределени:
1. Дълга дръжка - колко дълга преди и след макародържача и т.н.? За моите антропологични размери дълга дръжка е над 35см. след макародържача.
2. Речен риболов с воблерчета 4-5гр., приемам че има течение и воблерчетата ще са средно до дълбоко газещи. Тогава пръчка с плътен връх е нещо като Ферари на газ. За целта е подходяща пръчка с този тестови диапазон по примамки, но с кух връх. Естествено колкото е възможно с по-чувствителна бланка и цена по джоба ти. С такава въдичка ще може и да джигосваш що годе добре.

Според мен нещо такова би те удовлетворило http://www.midacompany.ru/detail/33433/
Има много изписано за това "оръжие" така, че може сам да понаучиш това-онова.
Има и много други,които биха ти харесали сега, но рано или по-късно ще ти омръзнат, а и производителите ща пуснат нещо по-засукано. Така е с модата, жените, колите, телевизорите, телефоните и т.н. докато в един момент осъзнаеш, че за риболова са важни само две-три неща: къде, какво и защо? Всичко останало е суета.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Newcomer
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2018 13:20
Риболов: Light and Ultralight spinning
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Newcomer »

Да, този Graphiteleader изглежда удачен. Моля за още предложения. :fish15:
Newcomer
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2018 13:20
Риболов: Light and Ultralight spinning
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Newcomer »

Би ли споделил впечатления от тази въдица? Каква е разликата с MAJOR CRAFT NEW FINETAIL 622L?
Edit: 722L e по-дълга.

Май тази е фаворит засега.

Интересно за джиг дали става.
asn
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 440 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от asn »

Нямам впечатления точно от тази, но съм ги заглеждал доста. Лайтова въдичка в този тест си е перфектната универсалка за България, поне за мен. Моите въдици са много подобни, но са доста по-късички и са на Palms Anglers Republic. Ловя по реки и язовири основно с воблечета и блесни от 1 до 8гр. Принципно с по-дълга въдица се лови по-лесно и при еднакви други условия би трябвало да е по-чуствителна и далекобойна. За джиг по-дългата ще е по-удачна. Това си е пъстървова въдица, но нищо не ти пречи да си я ползваш и целенасочено за джиг или пък да гониш масово разпространените щуклета до към двата килограма. Много колеги ходят за пъстърва с чисто джигови пръчки, пак си хващат и не се оплакват.
Newcomer
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2018 13:20
Риболов: Light and Ultralight spinning
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Newcomer »

asn написа:Нямам впечатления точно от тази, но съм ги заглеждал доста. Лайтова въдичка в този тест си е перфектната универсалка за България, поне за мен. Моите въдици са много подобни, но са доста по-късички и са на Palms Anglers Republic. Ловя по реки и язовири основно с воблечета и блесни от 1 до 8гр. Принципно с по-дълга въдица се лови по-лесно и при еднакви други условия би трябвало да е по-чуствителна и далекобойна. За джиг по-дългата ще е по-удачна. Това си е пъстървова въдица, но нищо не ти пречи да си я ползваш и целенасочено за джиг или пък да гониш масово разпространените щуклета до към двата килограма. Много колеги ходят за пъстърва с чисто джигови пръчки, пак си хващат и не се оплакват.
Мисля, че точно това е, което търсих. Препоръчаха ми я и от други места, а гледам, че и руснаците яко си я ползват по реките. Поръчах я преди два часа и ще мина да я видя през склада на продавача, все пак да я разтръскам, както се казва. Поне по снимки и клипове много ми допада.
Newcomer
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2018 13:20
Риболов: Light and Ultralight spinning
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Newcomer »

Пръчката се оказа с къса дръжка и я отказах. Въпреки това обаче си накупих една камара воблери, плетеняци и флорокарбони. Страхотни неща имат тия момчета и много може да се научи от тях. Добрата новина е, че спинингарите в София ще имат съвсем скоро достъп до един от най-добрите специализирани магазини. Can't wait.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Димитър Тодоров »

Tiro Nuovo GONTS 762L - страшна въдица,любимка ми е. Покрива търсените цели напълно.
Разнесена ръкохватка с обща дължина 33см - къса ли Ви е?
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от petur »

Моля за пояснение-при еднакъв материал,строй и акция,коя пръчка е по-чуствителна? Късата или дългата?
Newcomer
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2018 13:20
Риболов: Light and Ultralight spinning
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Newcomer »

Димитър Тодоров написа:Tiro Nuovo GONTS 762L - страшна въдица,любимка ми е. Покрива търсените цели напълно.
Разнесена ръкохватка с обща дължина 33см - къса ли Ви е?
Не съм я виждал на живо. Ще опитам да се свържа с доставчици, за да я погледна в някой реален магазин.

Edit: Утре най-вероятно ще мога да я видя. Стискайте палци. :P
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Избор на спининг въдица L and UL

Мнение от Димитър Тодоров »

Newcomer написа: .. Edit: Утре най-вероятно ще мога да я видя. Стискайте палци. :P
Малко става,като че ли аз я продавам,но харесвам много въдичката и за това не пестя похвали. :)

Това ревю на Гриша Бузало ми бе достатъчно да ме спечели за нея:
http://pal.sport-express.ru/blog/Wonder ... y-na-temu/

А в това видео може да се види как работи под натоварване и прочие..
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”