избор между 4 макари .

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
dilkata
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Авг 20, 2018 15:53

избор между 4 макари .

Мнение от dilkata »

Здравейте ,искам да си купя макара за Гръцко .Може би банална тема ,но другите теми просто ми помогнаха да
сведа избора до следните макари .

Penn CLASH 2500 , Shimano STRADIC CI4+ 2500 FB HG ,Abu Garcia Revo STX 40 SPIN , Daiwa BG 2500

цената около 260 лв .ще се поръчват от чужбина .Вече счупих една макара за 60 лева ,надявам се тия повече да издържат .
Втора употреба няма да си купя със сигурност .Разполагам с 2 пръчки : едната акция 2-12 ,другата 10-75 .Ще се лови на воблери(от брега) между 5 и 30 грама .Пари за въдица ще отделям чак догодина .Приемам разбира се и други предложения ,но само за по -евтини макара или поне толкова скъпи .

Предварително Благодаря на всички отзовали се !
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: избор между 4 макари .

Мнение от jazzmena »

За морето и за воблери до 30г препоръчвам размер 4000 на макарите. От тези изброени имам Страдик и съм доволен. Предполагам и другите ще са добри.

По-малката макаричка е за по-леката въдица.
dilkata
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Авг 20, 2018 15:53

Re: избор между 4 макари .

Мнение от dilkata »

размера на макарите съм ги избирал заради теглото им преди всичко . Драга им е почти идентичен и като се има предвид ,че досега морска риба над 1 кг не съм хващал :oops: ( не че не ми се иска ) си мислех ,че тъй или иначе хамалувам по 4 часа ,да си спестя едни 50 грама от макарата . Страдика е красив на външен вид и това ме плаши при него .Счупих един grauvell 5 лагерен за 4 дена ,хем го миех след всеки риболов .Просто искам да дам малко повече пари ,но да знам ,че 2-3 години ще си имам макара ,а не през излет да давам по 60 лева за боклуци .
pav4o79
Мнения: 136
Регистриран на: Съб Ное 16, 2013 15:40
Риболов: Spining time
дал Браво: 100 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: избор между 4 макари .

Мнение от pav4o79 »

Здравей колега , имам BG 2500 ,имам и Страдик CI4+3000 HG.
Дайвата е на повече от 150 риболова( ходя за риба почти всеки ден , без събота и неделя ) не е обслужвана , ловя с воблери до 130 мм туич и 25-30 грама оловна глава , отделно силиконовата примамката .
Удобна голяма дръжка 60-65 мм не съм точно сигурен , но дръжката е по голяма от на Сертейта ми 2508.
Доста мощ има в нея , бради никакви , аванс доста добър за този ценови клас , карбонов плюс това , точно за морски риболов .
Тежи 280 грама , идва доста прилично смазана , ход по добър и плавен от Сертейта .
Мокрил съм я няколко пъти , ни шумови ни затягания , работи безотказно и меко.
На море съм ловил 4-5 пъти справя се отлично , най голяма риба Лаврак 2 ,300 кг.
2017 извадих шаран 11 кг , справи се чудесно.
С три различни брейда съм работил 0.8 , 1 , 1.2
Няма бради и тем подобни .
Общо взето нямаше нужда да си купувам Сертейта , единствено няма лагер в бигела , но не е болка за умиране , смазване некоя капчица с тънко масло и пушка.
Това за Дайвата BG 2500.
ЛИЧНО аз за морски риболов бих взел 3000 BG, това е танк вече .
За Шимано размер 4000 .
Така сега за Страдика .
На първо място лека , на второ , откакто пробвах бързооборотна макара всичките ми макари са такива , виждам само предимства в по високата предавка , единствено при риболов на джиг с големи тежести +35 и на горе грама Туина PG прави разлика, от всички други макари .
Имам Туин 3000 HGM , хибрид , тяло и механизъм от размер 4000, ротор и плитка шпула от размер 3000, сравнявал съм с PG няма голяма разлика в тягата до 45 -50 гр , нагоре вече PG е сила.
Уф отплеснах се .
Та за Страдика , взех му и втора плитка шпура 2500S , за тънки брейдчета .
Нямам бради и с него , в момента е навит 1 по японската номерация .
Много лек и мазен ход , плавен старт , след 20 риборова хода стана още по плавен и мек .
Само приятелката ми има с него над 30 риболова .
Ползвам го с воблери до 100 мм , рядко 130мм,
Оловни глави до 20-25 гр отделно сил. примамка.
Според ме с въдица от 2-4 гр до 14-20 ще заспи идеално .
Има запас и повече , изпробван многократно когато ми се е налагало , но рядко я тормозя имам други танкове за това.
На морски риболов не съм я ползвал досега .
Имам извадени много добри риби , от тази година пак щаран 11 кг , бързо се справи , тук искам да подчертая осезателно по добрия аванс от при Дайвата BG .
В ценовия си клас няма равна макара , след като съм сменил над 30 макари горе доле мога да дам прилично мнение .
ТАКА надявам се да ти помогна в избора .
И двете макари са чудесни , за условията за , които са направени .
За море бих избрал по големите размери при Дайва 3000, при Шимано 4000 .
Шиманото 4000 е доста по леко 235 гр .
BG 3000 е поне 320 гр и при цял ден маане се усеща .
За малко повече парета земи новия Сустейн 4000 XG , около 220 евра мисля , че е , доста прилична макара , за морски риболов .
Та по темата , аз лично за море използвам BG 2500 , първо по голямата дръжка върти доста по лесно , карбонов аванс , предимство при удър на по голяма риба , да не запуши аванса , метален корпус .
Това е от мен избора твой , късмет и успех ,наслука на всички .
dilkata
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Авг 20, 2018 15:53

Re: избор между 4 макари .

Мнение от dilkata »

Благодаря много за отговорите .Докато се начудя ,страдика се върна на старата си цена и май ще се спра на Daiwa bg .
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”