Спининг по немско между забрани и ограничения

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от karaburov »

Чета,чета и чак се чудя как имах късмета да попадна в най шибания регион...
Реки само за гости на курорта и мухари,дневна карта 50€.(Оберстдорф)
Езера ,стотици, всички от май до края на октомври.
Ако обиколката на езерото е 10км ,то 6км са некви зони и забранени......
Проверки всеки ден ,като ме опознаха спряха.Но пак си ме понаглеждат кво правя.
Риби ,няма чак толкова,костури наистина бол.
За членство във Ферайна 1000€+30 часа труд на година и годишна карта 90€. На свободно 200€ карата,която е за 6 месеца ,а и казват годишна база :fish6:
Понякога чак не ми се ходеше ,исках да си ловя на река ,ако ще да е само кефал......Но пък крастата си е краста.
Ще напъвам сега нещата за Австрийски билет ,който струва мисля само 25€ и ще търся пъстървови рекички.
Ще се купува и лодка май да се пробва с нея,ако не сериозно ще се замисля да избягам от шибания Аллгой...
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от Itso »

Поне Австрия ти е близо... :D
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 864 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от Daniel Defoe »

karaburov написа:Чета,чета и чак се чудя как имах късмета да попадна в най шибания регион ...
Данчо, в БГ е в пъти по-шибано, така че споко - ще ги научиш местата, а и не само тях, просто се иска малко време да мине :11:

Поздрави и наслука, друже :fish15:

p. s. Тук ще намериш полезна информация - къде, кога, какво и колко :tup:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
Tonkyo
Мнения: 377
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 12:39
Риболов: Спининг, Фидер
Местоположение: Mülheim-Kärlich, Deutschland
дал Браво: 45 пъти
получил Браво: 70 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от Tonkyo »

karaburov написа:Чета,чета и чак се чудя как имах късмета да попадна в най шибания регион...
костури наистина бол.
...
:D Доскоро си го мислих същото и за мен заради повсеместните забрани - няма нос, ръкав, устие, бент, които да не са забранени за риболов, а останалото е като канал (за Мозел говоря), селище до селище, без място, където да си сам в приридата.
На мен пък, костуровият спининг риболов с лайт такъм (че нямам истински ултра лайт) ми е любимия и ме е яд, че популацията му е нищожна. На Мозел досега не съм хващал повече от един-два костура на излет.
Ще видя догодина на Рейн как ще бъде. Надявам се по-добре, че и аз се нервя много. Заради небивало ниското ниво на Рейн, успях да обиколя по-близките перспективни места и да направя снимки на дъното. Скоро ще ги кача тук.
s.k.stoikov
Мнения: 36
Регистриран на: Пет Мар 05, 2010 6:06
дал Браво: 596 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от s.k.stoikov »

За Рейн в района , който живееш ,имам само косвена информация от колеги -руснаци с десетилетен опит по реката.От думите им стигнах до извода ,че ако няма някой да те заведе на точното място по точното време ,ти трябват едни 5 години обикаляне ,за да си наясно с нещата . На Дунав е много по-лесно ,поради наличие на рибари на дашните места ,тук са редки птици.Иначе риба има ,хвърли едно око тук за ориентация /не само за района на Рейн/ https://lilix-fishing.com/. Успех!
Аватар
Tonkyo
Мнения: 377
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 12:39
Риболов: Спининг, Фидер
Местоположение: Mülheim-Kärlich, Deutschland
дал Браво: 45 пъти
получил Браво: 70 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от Tonkyo »

Благодаря ти отново за полезната информация!
Май аз и Данчо ще се надпреварваме с жалване кой на по-кривото място е попаднал :D
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от Димитър Тодоров »

s.k.stoikov написа: .... От думите им стигнах до извода ,че ако няма някой да те заведе на точното място по точното време ,ти трябват едни 5 години обикаляне ,за да си наясно с нещата . ...
'Точното време на точното място' е 90% от риболова за грамотен човек. :D Ако се обърна назад, доста хора съм довел
до първа бяла риба,но въпреки това и днес не знам с точност кое-как за 'моя' Дунав. В повечето време гадая,и понеже
не малко пот съм хвърлил, чат-пат познавам. :roll: :lol: В началото се надявах (въобгЪзявах),че ще имам късмета
да срещна Учител и той ще ме научи (безкористно,щото нали така е в Шаолин? :roll: :mrgreen: ) и после аз-
другите..на всеки километър и така..Не срещнах. Или с други думи, по-голям Учител от Живота няма.

Обаче! Ако вие имате късмет и срещнете Учител (или поне грамотен колега, познават се лесно - скромни са
и трябва да им вадиш думите с ченгел от устата :lol: ) , в ни-ка-къв случай не го оставяйте да отмине
безнаказан покрай вас! Метнете му се на врата като принцеса на тиква , пък каквото излезе от тази любов! :lol:
Щото тия случаи са редки. :roll:

Извинявам се за off-а, малките часове на нощта ме склоняват към философия,макар да недолюбвам философи. :oops:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от Trofei »

1826 дни е точното време и място,така ли? :roll:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от quietriot »

От всичко написано дотук само си потвърждавам мнението, че държавата е много лош стопанин , риба има бол, но пълно със забрани ,билета скъп и пак не ловиш щот не може, ловят само айдуци без да се съобразяват със забраните( руснаци , поляци и вероятно ние) !
Та по добро от частното няма, плащаш си и те водят да ловиш и докато не хванеш не ти дават да пиеш бира .......и да ядеш кебапи . :lol: :lol: :lol:
Аватар
Tonkyo
Мнения: 377
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 12:39
Риболов: Спининг, Фидер
Местоположение: Mülheim-Kärlich, Deutschland
дал Браво: 45 пъти
получил Браво: 70 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от Tonkyo »

В общи линии е така, както казваш, Васко, но има и минимален шанс да попаднеш в незабранен участък, държащ риба. Най-добрият вариянт (според мен и за мястото, където съм аз) би бил с лодка и сонар по Рейн, за да можеш бързо да обиколиш перспективните места, без да се съобразяваш с паркинги и частни или фирмени имоти по брега. В тази връзка от няколко дни съм се зачел в секцията за каяци, но пусто много скъпо това, което ми харесва - пари за 3-4 много класни спининга с макари.
А за платеното, специално тук при мен, единственото, на което ходих веднъж по време на курса ми за билета, беше един комплекс от 5 малки гьолчета, тъпкани с питомна пъстърва, с риболовци застанали рамо до рамо, говорещи предимно руски и ловящи на червей или цветно тесто, с някакви плувки по 50гр. :shock: , и където спинингът е забранен. Казах "Не, благодаря!" и повече не съм търсил платени.
Така че и тази опция не е опция за мен :lol:
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 864 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от Daniel Defoe »

---
Държавата е перфектен стопанин, правилата са джелезни, при това, не само относно риболова! Който не желае да живее според общоприетите от години норми и не желае да се съобразява с нищо, може спокойно да се върне тук и да кеси мъде залудо по бреговете на нашите клоаки :wink:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от quietriot »

Tonkyo написа:В общи линии е така, както казваш, Васко, но има и минимален шанс да попаднеш в незабранен участък, държащ риба. Най-добрият вариянт (според мен и за мястото, където съм аз) би бил с лодка и сонар по Рейн, за да можеш бързо да обиколиш перспективните места, без да се съобразяваш с паркинги и частни или фирмени имоти по брега. В тази връзка от няколко дни съм се зачел в секцията за каяци, но пусто много скъпо това, което ми харесва - пари за 3-4 много класни спининга с макари.
А за платеното, специално тук при мен, единственото, на което ходих веднъж по време на курса ми за билета, беше един комплекс от 5 малки гьолчета, тъпкани с питомна пъстърва, с риболовци застанали рамо до рамо, говорещи предимно руски и ловящи на червей или цветно тесто, с някакви плувки по 50гр. :shock: , и където спинингът е забранен. Казах "Не, благодаря!" и повече не съм търсил платени.
Така че и тази опция не е опция за мен :lol:
Сега си обяснявам немците в Хърватска, а аз си мислях че е заради баса , ма то май е заради всичко и свободата никой да не ти дава наклон на ..........къде и как и колко , плащаш и се разпаряш от риболов без ограничение , но и без да вземаш риба по какъвто и да е повод освен ако гида не каже , за ядене има пържоли!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от quietriot »

Daniel Defoe написа:---
Държавата е перфектен стопанин, правилата са джелезни, при това, не само относно риболова! Който не желае да живее според общоприетите от години норми и не желае да се съобразява с нищо, може спокойно да се върне тук и да кеси мъде залудо по бреговете на нашите клоаки :wink:
Щом казваш........... :D
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от babydoctor »

Що бъркате държавата - тия държави не са нашата. тУК В ЗОРАТА НА ДЕМОКРАЦИЯТА един, заловен с динамит в колата, беше освободен, след като заяви, че му трябвал за да лови риба. Ха кажи това ТАМ или, не дай си бОЖЕ, В щАТИТЕ...пРЕЗ 70-ТТЕ французите одържавиха един от автогигантите си, пЕЖО или Рено, забравих, да сте видели разлика в производството? Явно и в заплащането, щото протести нямаше...Тук десетилетия наред ни е втълпявано, че държавата - това сме ние и всичко е НАШЕ. и МЕН ИЗВИНЕТЕ ЗА офа, но офа на Митю Тодоров е достоен всеки да си го разпечата и да си го закачи на стената.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Tonkyo
Мнения: 377
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 12:39
Риболов: Спининг, Фидер
Местоположение: Mülheim-Kärlich, Deutschland
дал Браво: 45 пъти
получил Браво: 70 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от Tonkyo »

Вчера отново се убедих колко "еврейска" държава е станала Немция :evil: - пусто Хитлеристко разкаяние... но защо копират най-лошата има характеристика?
Стараят се всячески да ни откажат от хобито ни, чрез яко изтръскване на (предимно източноевропейски) джобове. Първо проверих в един Ферайн (местно рибарско сдружение), стопанисващ доста голямо езеро, където миналата година бяха най-изгодни таксите за приемане - 370 евро за членство + 170 евро такса на година.
Е, каквото било, било - от 2019 таксата за приемане в сдружението лееекичко е скочила до 600 евро :shock:
После след работа минах през местния магазин, защото ми бяха казали, че очакват около средата на месеца да получат разрешителните за реките за 2019.
За Рейн досега бяха най-евтини същите - 33 евро годишно. Е, отново изненада - взех си за догодина срещу 47 евро. Както са я подкарали с по мин. 30% годишен растеж, май ще трябва наистина да се оглеждам за различно хоби. :D Не знам по колко кожи от всеки гръб си мислят, че могат да свалят гадовете.
... останаха ли още мераклии за емиграция в Германия? :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”