Angler's Republic Palms EGERIA NATIVE - ESNS-69ML или ESNS-56L

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Angler's Republic Palms EGERIA NATIVE - ESNS-69ML или ESNS-56L

Мнение от superficiq »

Колеги от известно време заглеждам посочената въдица, но не можах да намеря коментари за точно тeзи, като отбелязвам още сега, че въдицата ще се използва основно за риболов на пъстърва. Прочетох коментара на Мунчо за ултра лайт варианта, но смятам да ползвам малко по-големи воблери от 3-4 до 6-7 гр. и не мисля, че ултра варианта ще е удачен. Видях и коментар, че варианта 2,5-8 бил меч, каквото и да се крие зад това определение. Та въпроса е някой ползвал ли е цитираните въдици, и ако да моля да сподели мнението си за тях. Искам да разбера как работи бланката в силно течение с въртележки и воблерчета в посочените от мен граници, за да си направя извод кой от двата посочени модела би бил по удачен.
asn
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 440 пъти

Re: Angler's Republic Palms EGERIA NATIVE - ESNS-69ML или ESNS-56L

Мнение от asn »

Имам Egeria Native ESNS-56L/2.5-8g, Rera Kamuy RRTS-51L/2.5-8g и Galery GTGS-58ML/3-10g. Без да съм мерил, между първата и втората има осезателна разлика в дебелината на бланката, а между първата и последната в твърдостта. Основно ловя кефал и щука, като избягвам теченията. С Egeria-та Meps Aglia #2 се усеща най-благо, докато с Rera-та е същото с #1. С Egeria-та, за разлика от Galery-то, нямам изтървана риба заради еластичността на бланката (ловя само с плетени влакна и със силно натегнат аванс обаче). С последните две въдици ми е най-приятно да ловя с воблерчета (миноу и кранк) от порядъка на 3-6гр. (често ползвам и 8гр.кранкове, но не летят далеко) и клатушки от 2,2гр. нагоре. С Egeria Native ESNS-56L се хвърля далеко и много точно, но влакното трябва да е РЕ#0, 6 или по-тънко. Тук, разбира се, вида и теглото на примамката също има значение. За съжаление от другата Egeria нямам никакви впечатления. Гледах, че подобно на последният SYLPHER, някои от най-новите модели Egeria ще са със стъклопласт в долната част и ме налита да си взема още една. :tup:
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Angler's Republic Palms EGERIA NATIVE - ESNS-69ML или ESNS-56L

Мнение от karaburov »

Ползвал съм за малко 2,5-8гр която е.На мен лично не ми наресаха няколко неща.
Късата дръжка,така и не можах да свикна да хвърлям с една ръка....винаги посягах да хващам и с другата ръка при замятане,ама няма кво :)
Кастинга- някак си точните подавания не ми се получиха ,също и далечните такива и то с Чъбита....
Като работа на бланката при вадене на рибата,почти перфектния строй за мен.
https://youtu.be/WH5WNj-LHyw
https://youtu.be/Qhind4O5hvU
Поздрави и успех с избора!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”