Daiwa Chinook S

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
stefan_ss

Daiwa Chinook S

Мнение от stefan_ss »

Здарвейте ,колеги ! Искам да споделя впечатленията си , от една клатушка на Daiwa ... Модела се казва CHINOOK S , за сега съм пробвал само малкия 4.5гр. модел ! Блесната работи ИЗКЛЮЧИТЕЛНО - бързо водене , бавно водене , twich - няма проблем , впечатлен съм !!! Модела няма кой знай какви разцветки - двете , които имам са GREEN G SALMON и Pink S Salmon (само тия имаше в магазина) ! На втория цвят са ми двата рекорда (за сега) - американки , 2.3кг и 1.9кг (без снимки , защото веднага ще съм обвинен в месар , а има и доста теен-ки , върнати по живо и здраво) !!! Та , блесната е без забележка - лети като куршум , игра - УНИКАЛНА , посребрена е цялата блесна (вечна работа) ... Две неща не харесвам - първо куките - Ужасни , моментална смяна на куките ! И второто - цената , не е евтина... Но , аре , цената ше я прежалим - струва си парите от всякъде ! Куките , сменяш с качествени , и имаш НЕНОРМАЛНА клатушка ! Има и модели за щука - аз вече съм се запасил , и големите ми очаквания за таз годишния шампион щука са ми големи... Ако Ви попадне в някой магазин - пробвайте ! Поздрави ! :fish15:
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: DAIWA CHINOOK S

Мнение от niki71 »

Щом си фен на клатушките пробвай и Daiwa Crusader -лови стабилно щуки. Играта е доста агресивна, но я хапват добре . :D
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: DAIWA CHINOOK S

Мнение от empar »

https://www.plat.co.jp/shop/catalog/def ... daiwa.html

Ето тук има нелош асортимент клатуни на Дайва. Не знам как са цените, сравнени с тези по българските магазини. Тук не съм ги виждал никъде. :tup:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
stefan_ss

Re: DAIWA CHINOOK S

Мнение от stefan_ss »

Знам за Crusader серията - не е това , което търся , а именно S серия (със специпифчната си S форма - само два модела имат Crusader S , и то цвета не ме кефи :( ) ! И , да , "клатуните" , са ГОЛЯМА наука ! Руснаците , са с много голям опит там (ама , те имат и много риба) , за мен лично - японските "клатуни" (а и , всичко останало , като примамки) , си е номер едно ! Лично мнение - не искам да влизам в спорове и пререкания ! Та , CHINOK S серията на Daiwa , за мен лично , е изключително добра изненада (за човек , който си пада по "клатуните" - което е съвсем отделна част от разговора !!! ) Поаздрави !!!
ndn
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 10:59
Местоположение: Варна
получил Браво: 11 пъти

Re: DAIWA CHINOOK S

Мнение от ndn »

Chinook и Laser Chinook са наистина много добри.
В магазин fishland в rakuten има доста голямо разнообразие. В европа също се намират под името Silver Creek CNK.
Работят отлично и по морето, но за бавна проводка за мене BUX-овете са N1.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: DAIWA CHINOOK S

Мнение от babydoctor »

За мен няма по-добри клатуни от старите Моска - бяха тежки, двойно вдлъбнати, убийци и за сом, и за щука...След това намерих такива, но бяха несериозно леки, а и не можеха да се утежнят по никой начин. Опитах да ги сдвоявам с поялника, но станаха дръвца. Направих си от лъжици и дръжките им и получих същата игра, оказаха се много добри за щука и сом/за жалост, дребен, едва покриващ нормата.../ в Струма, Искър, Тунджа, Дунав - сгреших, в обратния ред :oops: /. За оцветяване не пиша, повечето са чели какво съм писал за него - това не е Лувър...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Daiwa Chinook S

Мнение от niki71 »

Моска са супер , но са гледали от някъде - според мен от тези .
...
51569550_2269133796459842_8863284306630410240_n[1].jpg
51569550_2269133796459842_8863284306630410240_n[1].jpg (87.1 KiB) Преглеждано 2173 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”