Споделено представя: Спинингов риболов на пъстърва

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Гост

Мнение от Гост »

Anonymous написа:Пак ти казвам че от тук са писали трима различни риболовци.Грешиш че е един и същ.
:lol: :lol: :lol: Ами вие тримката които пишете от един комп някаква специална групичка ли сте"майстори"Хахаха дееба българската простотия и завист :x
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

ndx

Мнение от Бат Стан »

Тука навремето имаше един колега Тишо, черпеше гостите с ракия. Що не си направите по един ник, хем е по-персонифициращо, хем пак ще си запазите сакралната анонимност. Примерно във форума на Акулата сега се пръкна един Татето - същият като вас нелегален такъв, обаче се знае - това е Татето, не е някакъв гостенин.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
foxy-puxy
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Апр 29, 2005 18:34
Местоположение: Stankovi Baraki

Мнение от foxy-puxy »

Простотия е, че псуваш във форума и тя не е българска а вселенска. :D :D :DНикой не оспорва размерите на рибата на Левака, а коментираме загадката за размерите на рибата която е задал загадъчния гост~Д~. :P :P
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

foxy-puxy написа:Простотия е, че псуваш във форума и тя не е българска а вселенска. :D :D :DНикой не оспорва размерите на рибата на Левака, а коментираме загадката за размерите на рибата която е задал загадъчния гост~Д~. :P :P
Немаш грижи бре. Левака като хване още една такава и ще ти звънне да отидеш да я премериш! :lol: :lol: :lol:
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Марин
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 23:43
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Марин »

Не се карайте, бийте се!!! :D :D :D


П.С. Кой с каквото може, разбира се! :wink:
Марин
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 23:43
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Марин »

А относно анонимноста си мисля, че може да отговаря на няколко условия:
1. Липса на уважение и самоуважение!
2. Липса на култура и възпитание!
3. Липса на зрялост и смелост!
4. Проблеми със самоконтрола и самооважението!
6. Проблеми с наркотици и алкохол!
7. Проблеми с околните и себе си!?!?

Не искам да повярвам, че сте се хванали на хорото на хора, които отговарят на по-горните условия. Смятам, че всеки нормален човек в този форум започва да се дразни. Ако някой има да каже нещо, добре, нека го каже, но ГЛАСНО! А не като някой анонимен телефонен терорист, звънящ непрекъснато на гарата и пощата със заплахи от бомба!/добре, че работя по въпроса! :wink: /

Просто не им обръщайте внимание!

Или може би трябва да се огласи кои са, а?

:?:
Госта с големите риби

Мнение от Госта с големите риби »

Абе хора ще се избиете за нищо.За да няма недоразумения се кръстих както вие ме кръстихте.И за да оправдая новия прякор
пускам още една двойка:shock: :shock: :shock:
А според колегата Марин съм пък терорист,алкохолик,наркоман,незрял, невъзпитан с липса на зрялост и
смелост.Колега да не би да не съм го казал гласно.Дали ще съм гост
или Татето какво значение има Левака така ли се казва?Казал съм го гласно и никой не съм наругал и обидил.А защо мислиш,че като не искам да се регистрирам и да се показвам по форуми и вестници съм това дето си го описал в тези точки.
Пуснах тези снимки заради тази дето излезе в вестника.Просто за да да видите ,че има и други хора дето ловят риби.Но най ме изкефи това мнение,че на журналистите това им било работата.Представих си
един журналист дето върви зад Левака и само чака да хване нещо,за да го снима. :lol:
Нека да кажа,нещо и по темата.Защо като някой напише някаво мнение различно от вашето веднага се хвърлят всички срещу него.
Според мен още в първите редове е написана една голяма заблуда
както и лесен за овладяване.
Ей тука не мога да се съглася.Пък и БатСтан нататъка се е опровергал
сега не ми се търси цитат ама беше в духа че трябва да можеш да уцелиш 5 ст.Знаеш,че първото замятане е най-важно ако се издъниш при замятането можеш спокойно да тръгваш за следващото място.А като казваш че било лесно разни колеги ходят и шляпат по реката.То не че е лошо ама ги заблужаваш че става лесно тая работа. След това за движението по реката.Каза PUX нещо и веднага дай да се състезаваме.Всяка река, си има особености.Всеки сезон също.И всяка река през различните сезони също.Именно заради това не може да се твърди горния цитат.Когато реките имат цвят няма ама никакво значение на къде ходиш.След това я се опитай да хванеш зимата риба като заметнеш срещу течението.За пръчката също не съм съгласен,но това си е мое мнение.
Според мен оптималната дължина за нашите условия е 2.40.И накрая нека ви задам един въпрос за размисъл.Според вас какво лъже рибата в частност пастървата да гони блесните.Дали цвета окраската?Дали пък вибрацията,която става при въртенето във водата?Това от мен.
Оставам с най-добри чувства към вас даже и към Марин който работи по въпроса. :wink:

П.П Към Левака браво много хубава риба си хванал.Това говори,че тази река си я понаучил,но както пишеш че се учиш не се хващай на
приказките, че се овладява лесно този риболов.Защото тези пинизи дето прилагаш там ще се изненадаш как не вървят на другите реки.
То даже и при друго ниво на Панега реката се променя коренно. :wink:
Bim
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 11:57
Местоположение: Перник

Мнение от Bim »

През забраната пъстървовия риболов разрешен ли е на всяка река или има пъстървови зони с точно определени места за риболов :?:
pux

Мнение от pux »

Тъй като видях ника си замесен в по-горните постове в мое отсъствие бих искал да внеса малко уточнения:
1. Винаги, когато съм писал в този форум съм използувал псевдонима PUX и никой друг.
2. Винаги съм използувал един и същ компютър за тази цел. Доколкото съм наясно имам статично IP т.е. адреса ми на идентификация не се мени. Нека любителите на криминалета си направят труда да сравнят IP-то на настоящия пост с предишните постове на PUX за да се уверят в това.
3. Мисля, че стила ми на писане трудно може да се сбърка от една страна, а от друга не немирам за нужно да се регистрирам (по ред причини, които не смятам да изброявам). Всеги, който си направи труда да ми прочете мненията, ще забележи, че винаги говоря (пиша) ясно и по същество и не се заяждам с никого персонално и целенасочено - както се казва в името на спорта.
4. Мисля, че бат Стан ми дължи поне 1 извинение, за обвиненията по мой адрес.
Поздрави и наслука.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Продължавам да твърдя, че спининговият риболов на пъстърва не е чак толкова трудна работа като базово овладяване. Естествено, че всеки риболовец има накъде да се развива, и дори при риболова на уклей сигурно има някои тънкости, които и на Пламен Панталеев вероятно не са му ясни на този етап. Пак повтарям - говоря за базово овладяване на основни положения и на достигане на ниво, при което примерно отиваш на средностатистическа река и хващаш 4 мерни риби около 25 санта всяка за 4 часа в делничен ден, когато реката не е оджапана. Не говоря за ситуация, при която на всеки излет на Панега хващащ по три риби по кило и нещо, това се постига не само с умения, но и най-вече с редовно посещение на реката, познаване на местата и т.н. Но пак твъря, че ако имаш достатъчно добър усет към рибата и към механизма на водене на примамките - в смисъл да не връткаш механично, а да си наясно кво правиш и кво имитираш отсреща, не би трябвало да ти е проблем да си хванеш рибка. А това в повечето случаи се постига точно за един сезон упражнения от май до септември със среден клас оборудване, стига да се ходи редовно и целенасочено, само за пъстърва по реки, а не да ходиш на некъв гьол, понеже тръгнала каракудата. Не е чак толкова голяма философия, поне аз така мисля.
На Пукс му се извинявам, след като се чувства обиден. Може и в мен да е грешката, може и аз да не съм прав и така. Хайде да спрем с цялата дандания, и да си говорим само за риболов, а?
Клуб по спортен риболов "Балканка"
pux

Мнение от pux »

OK, бат Стане - стават грешки. Важното е да не се нарушава добрия тон и да не ни бяга темата.
Понеже гледам става модерно да се дават задачки - ето и една от мен, за Панега специално: В реката има балканка, има американка, и може би сивен (зарибявано е няколко пъти). Периодично (особено напоследък) се появяват информации за хванати големи пъстърви. И сега въпроса - защо предимно балканки? (тук изключвам хванатата от Сашо Вулев американка, за която има малко "по особено" обяснение). Т.е. нека го кажа по друг начин - къде са големите американки? Вариантите са 2 според мен - или американките се излавят преди да пораснат (което лично аз не вярвам) или големите американки са МНОГО по-трудно уловими от балканките, специално на Панега? Интересни са ми мнения по въпроса - особена на "Госта с големите риби".
Поздрави и наслука.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

ок

Мнение от Бат Стан »

ОК - стискаме си ръцете. Сори на всеки, който се чувства обиден или нещо такова.
Сега за американките на Панега - аз съм виждал големи американки в един определен участък на реката, но само в едно определено годишно време (ще се сетиш къде и по кое време, ако не - пусни ми един мейл на stanil@capital.bg да ти кажа). Единия път буквално няколко вира бяха задръстени с американка, говоря за по пет-шест риби във вир. Между тях имаше и такива, които определено бяха над кило. Тази година такива риби по същото време се виждаха по-рядко, което според мен се дължи на факта, че все още от рибарниците не бяха пускали риби, както става друг път. На едно място видях две риби - едната близо кило и половина премерено на око, а другата към 300 грама. тази първата беше толкова дебела, че в първия момент я помислих за шаран да се е..а у главудата. бяхме с Юри, той също ги видя, обаче като цопнах мухата двете се метнаха едновременно отгоре й и по-малката успя да превари. Аз пък вместо да я оставя да изплюе и да се опитам да хвана по-голямата, взех че засякох, извадих тази по-малката, ама голямата духна нанякъде. Отделно през 2003 г. видях в реката едно такова чудовище, съпоставимо с рибата на Алекс Вулев, обаче беше застанало на място, където не можеше да се заметне. Въобще, има период от годината, в който рибите се виждат с просто око в един определен участък.
Според мен не е възможно абсолютно всички големи американки да се изловят. По-вероятно е една част от тях да мигрират малко по-надолу по течението, в участъци, където не ходят толкова много колеги. Имам един съсед, който е бракониер и хвърля мрежи в реката, обаче по-надолу, в някакъв участък над Синдиката, който по неговите думи бил толкова обрасъл отстрани, че трябвало да се привдижваш с лодка, абе джунглаж с една дума. Не знам дали е така наистина, но с очите си видях че беше хванал две риби по близо три кила в същия този участък, даже ме навиваше да сме ходили заедно да мрежарим.
Иначе в размножителния период на същата река съм виждал две балканки, които се чифтосваха помежду си. По размери бяха горе-долу като тази на Левака.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
pux

Мнение от pux »

Няма много връзка с по-горните постове, но понеже ми се стори любопитно и е по темата реших да го споделя: та както си гледах (за пореден път) снимките на Левака с трофейната балканка и забелязах, че по опашката и (вижда се добре на последната снимка) има доста точки. Което никак не е характерно за балканка. Аз поне не съм виждал (или не съм обърнал внимание) на друга подобна. Нещо повече - точките по опашната перка са един от начините да се различи балканка от американка.... Ама, че работа - ако не беше снимката, сигурно нямаше да повярвам.
Гост

Ай-пи, маски, сокети и още нещо

Мнение от Гост »

Сега нека обясня на Бат Стан как може, от различни компютри да се изпращат съобщения с един и същи Ай-пи адрес :?: :?: :?: Или от един компютър, да се пращат съобшения с различни Ай-пи та :?: :?:
Да си представим съвсем примерно, че някой, е собственик на локална мрежа, на която от международната организация за раздаване на Ай-пи адреси се отпуска ЕДИН ЕДИНСТВЕН адрес. Този адрес може да бъде за мрежи от тип "А", "В"или"С". Понеже А и В мрежите са заети, се отпускат адреси за мрежи от тип "С" :lol: . За да може да се изгради локална мрежа е необходимо този главен Ай-пи адрес да се раздел посредством МАСКИРАНЕ. Маскирането се прави с цел, увеличаването на броя на хостовете, които магат да се включат в локалната мрежа. Маските на отделните потребители, се слагат от системния администратор, и могат да бъдат променяни от него в рамките на локалната мрежа:lol: .
Обобщение:
Ако на Гошо му е дадено Ай-пи с маска 1, а на Пешо същото Ай-пи, само че с маска 2 и т.н . Нека сега предположим, че те пишат във форума с различни имена, и от различни компютри.......ден...два три...
В един момент, на системния администратор може да вземе да му стане интересно, и да реши да започне да разменя маските на клиентите на локалната мрежа :wink: .........така Пешо става Гошо...Гошо става Манчо...и т.н. А ако вземе да пише, и от техните никове става една каша, че и Бат Стан няма да може да я разгадае :wink:
Аиде останете със здраве .....кой е ПУКС и кой е Флайко кой е "госта с големите риби "не е важно (и други гости с още поо големи риби), не подскачайте толкова това е само форум.......трябва да е весело
ПП ПУКС и Бат Стане познавате ли се......., защо се джавкате непрекъснато
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Не се познаваме, ние сме нещо като задочен двубой Жозе Моуриньо (Пукс) и Арсен Венгер (аз) примерно казано. На Пукс му личи, че разбира от работата си, а на мен - не толкова, абе вдявам нещо, ама много хляб има да изям още докато взема титлата. Пукс ми е критикар, често пъти с основание. Аз не съм му на него, щото не се смятам за толкоз компетентен, въпреки че поназнайвам тва онова и хващам разни риби. Запълвам с нищожните си познания в риболова празнотите по страниците на някои издания, и по тази причина всъщност тръгна и спорът в тази тема. Все пак по темата за спининговия риболов Пукс е отлично подготвен, както и за пъстървовите места в Бг, понеже знае къде се намира и такъв кьорсокак като Станкови бараки. Личи му на човека, че си е трошил краката и си е подгъвал ботушите по най-различни реки и рекички, езера и езерченца, абе практикувал е с една дума и не говори само на теория.
Само че на моменти прекалява, като според мен го прави не от заядливост, а от стремеж да бъде максимално прецизен и точен. Бих отишъл с него за риба с най-голямо удоволствие, понеже съм сигурен, че има кво да се види. И така....аре че мачът почва, време е за нарязване на салатата.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”